reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Małe ssaki - czyli wszystko o karmieniu piersią lub butelką:)

Panienko moze podaj herbatke np koperkowa albo taka specjalna na brzuszek HUMANA. Tylko podaj ja pomiedzy posilkami (o ile Maly bedzie chcial pic) np 2 godz po karmieniu(tylko smoczkem specjalnym do plynow).
 
reklama
Ja dzis malemu na Mikolaja kupilam słoiczek Gerbera marchew z jabłkiem ale podałam z butelki ze smoczkiem do kaszki. Jutro ciąg dalszy, narazie nie ma rewolucji. Po samym jabłku miał bączki że aż przy nich plakał. Teraz ladnie bączki lecą.
 
Ja tez dzisiaj dalam polizac Antkowi marcheweczke, ale z lyzeczki (no i pewnie nie polizal wiecej 1 lyzeczke albo i to nie), ale nie wiem czy to nie za wczesnie. Kaszke juz ladnie je raz dziennie ale mniej niz napisane i bardzo mu smakuje, jak sie skonczy posilek z kaszka to placz...
 
Ja dzis malemu na Mikolaja kupilam słoiczek Gerbera marchew z jabłkiem ale podałam z butelki ze smoczkiem do kaszki. Jutro ciąg dalszy, narazie nie ma rewolucji. Po samym jabłku miał bączki że aż przy nich plakał. Teraz ladnie bączki lecą.

Oj radze przyzwyczjac do łyżeczki,bo może byc bunt.Kumpela tak miała,dziecko przywyczjone tylko do butelki,płakało na widok łyżeczki,nawet zupke pilo z butli,normalnie masakra była.A tak uczy sie szybko,ze w butli mleko,a inne pysznosci na łyżeczce.
 
Panienko moze podaj herbatke np koperkowa albo taka specjalna na brzuszek HUMANA. Tylko podaj ja pomiedzy posilkami (o ile Maly bedzie chcial pic) np 2 godz po karmieniu(tylko smoczkem specjalnym do plynow).
dzięki za radę :-) koperkową daję oraz ułatwijącą trawienie z Hippa, w jeden dzień taką, w drugi inną. Na razie dalej nic... :-( Ale brzuszek ma miękki, nie stęka... Jak coś kupię tą Humanę.
 
panienko może to głupi sposób, już kiedyś zresztą pisałam, ale ja osobiście na pchnięcie kupy polecam przekarmienie, np rano daj butlę ze dwa razy w odstępie 1,5-2 godz., potem jeszcze herbatka i powinno ruszyć. Przynajmniej u mnie zadziałało. Być może masz mało treściwy pokarm i dziecko nie ma czym, że tak powiem, się wysrać.
 
reklama
Bombusia super Alanek wygląda, najważniejsze że mu marchewka smakuje :-)

A ja zaczęłam 1 raz dziennie po południu dokarmiać, najpierw cyc później butla... Ja skończyłam ze ścisłą dietą mamy karmiącej, mimo, że dalej wszystkiego nie jem to od kilku dni mamy problem z kupką, raz już użyłam czopka, ale nie chcę by się przyzwyczaił, tylko co robić by sam zaczął te kupki robić?


A co z tymi kupkami nie tak? płacze? Moja robi kupę raz na tydzień ale tak mają dzieci na piersi :) mleczko jest tak dobrze przyswajane, że nie ma pozostałości więc i kupka musi się długo zbierać :) jak przejdziesz całkowicie na mieszankę to będą kupy codziennie :) lub co drugi dzień a i to zależy od mleczka
jak nie płacze, nie ma wzdętego brzuszka czy zaparć to nie wywołuj kupki na siłę :)
 
Do góry