reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Małe ssaki - czyli wszystko o karmieniu piersią lub butelką:)

reklama
Moje drogie
Czy zaczęłyście już wprowadzanie glutenu? ponoć przy karmieniu nat. od 5-6 miesiąca powinno się wprowadzać... więc ja chyba muszę się zaopatrzyć w jakąś kaszkę :)

I jak rozszerzacie dietę maluchów? Moja niunia na razie dostaje słoiczki z deserami, zjada ok 1/3 czasem 1/2 słoika w porze południowej (po 1 drzemce). Następnie chcę wprowadzić też zupkę z ziemniakiem i marchewką ale zupki chciałabym sama gotować. Jakie dalej warzywa podacie? ja myślę że dynia, pietruszka, seler, i co dalej, żeby nie było jednostajnie? a buraki można?
Z młodym nie było problemów bo urodził się wiosną i jak zaczął jeść zupki to warzyw świeżych było pełno a teraz????lipa
 
olyv - my zaczelismy od warzyw, a nie owocow (sa bardziej slodkie i potem moga byc problemy z warzywkami) dajemy w porze obiadowej. Olivek zjada juz caly sloiczek (125ml) - marchew, dynia, pasterniak. od jutra wprowadzamy obiadku dwuskladnikowe - marchew + ziemniak, dynia + ziemniak lub pasterniak + ziemniak. obiadek popijamy herbatka (potem wprowadze tez wode). po skonczonym 5 miesiacu, dzieci na mleku modyfikowanym (a na takim jestesmy) powinny dostac gluten. ja kupilam kaszke z glutenem i bede dodawac 2-3 gr do mleczka wieczornego. kolejnym etapem, bedzie zastapienie mleczka popoludniowego - podwieczorkiem czyli deserkiem. po skonczonym 6 miesiacu, wprowadzimy obiadki z miesem :)
 
olyw - jak gotuję Adriannie sama to jadę do gara ziemniak, buraczek, marchewka, seler, pietruszka - gotuję, miksuję podaję.
Ja też zaczęłam od warzywek podawanie, najpierw marchewka, podaję też już dwuskładnikowe marchewkę z ryżem. Ada zjada cały słoiczek i pilnuje by był dobrze wyskrobany, jak Jej pokazuję, że jest pusty to dociera do Niej, że obiadek się skończył. Daję kilka łyków do popicia wody łyżeczką, bo butli nie chce.
Podaję Jej najpóźniej do godziny 14-15 by się strawiło.
 
Hej! Co dajecie maluchom do picia? U nas problemy z regularną kupką od momentu wprowadzania pokarmów stałych (wspominałam na głównym wątku) - mam w związku ztym dawać Małej pić - najlepiej wode. Tylko, ze wody do w ogóle ona nie chce ani z butli ani z łyżeczki (mleko wciąga ze az miło), herbatek jeszcze nie próbowałam. Co radzicie, zeby posmakowało? Jak ją namówić żeby sie napiła, a nie pluła dookoła. Jak podawałam zaparzony rumianek to pomieszałam z moim odciągnietym mlekie, żeby wypiła, ale no przecież tak nie bedę codziennie robić. Co radzicie?
 
olyv ja podaje juz marchew, jabłko, 2 x była zupka z ziemniaka, kalafiorka, groszku i marchewki (słoiczek na 2 dni) ale cóś twarda kooppa poszła wiec dzis jabłuszko tylko, gluten podam jak skończy 5 m-cy, zacznę od pół łyzeczki kaszki manny np. do zupki, tak mam w rozpisce zywieniowej , potem po woli zwiększac:)...mozesz tez zakupic gotową kaszkę z glutenem są na pewno w marketach:)
Lobelia no własnie te kooopki są troszke twardsze, ja podaje do picia przemiennie: rumianek zaparzany, koperkową z Hippa, ułatwiającą trewienie z Hippa, jabłuszko z melisą z Hippa i malinową z dziką różą z Hippa.........po tych 3 pierwszych, które wymieniłam stolec jest o wiele lepszy-luźniejszy:)
 
Olyv ja podałam małej najpierw jabłuszko, a potem marchew i ziemniaka, wcale nie było problemu z wszamaniem warzyw, mimo, ze pierwszy był owoc :)

Gluten podaje juz od ok miesiąca, bo mała jest strasznym żarłokiem i nie wystarczało juz jej samo mleczko. Rano daje kaszkę, potem jabłuszko, mleko, warzywa, mleko i na kolacje mleko z kleikiem. Całą noc mamy przespaną, wstajemy ok 9.00 a idziemy spac o 20.00 także mysle ze nie jest źle, a no i mleczka jemy po 150 ml, czasem nawet tyle juz nie wystarcza. Do picia podaje Julce herbatke uspokajającą Hippa, od małego ją polubiła i nic innego nie chce, w ciągu dnia potrafi wypic nawt 100 ml takiej herbaciurki :) ( nie naraz oczywiście )





ticker.php




ticker.php
 
Ostatnia edycja:
reklama
duralex nie wiem czy dobrze sie określiłam pisząc gluten, ale ja pod tą nazwą miałam właśnie na mysli kaszkę i kleik z Bobovity, przygotowywane na moim mm :)



ticker.php




ticker.php
 
Do góry