reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamusie kwiecień 2014:::.

Co tu taka cisza?

U nas dzień pełen sukcesów. Julek był u fryzjera i dał się obciąć bez histerii, u dentysty dał obejrzeć sobie zęby też bez histerii i na dodatek wymył włosy bez awantury. Jedynie jak mu myłam uszy to cyrki odstawiał, ale w ogólnym rozrachunku i tak jesteśmy do przodu.

Napisane na Redmi 3 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Agunia brawo dla Julka [emoji5]

H nie ma mowy żeby dał się obciąć, sama mu wczoraj grzywkę skracałam [emoji41].

Ja nie wiem jak ludzie robią że mają ciągle porządek w domach. Od jakiegoś czasu staram się być "idealną panią domu" i wieczorem padam na pysk a i tak wiecznie jest coś nie zrobione. Utrzymanie porządku na bieżąco graniczy z cudem , jak nie zmywanie, to odkurzanie, pranie, prasowanie, gotowanie , zbieranie zabawek a gdzie jakieś grubsze porządki typu mycie okien, firanki czy płytki w łazience? [emoji31][emoji29]

Teraz przed nami intensywny weekend, w sobotę K robi urodziny dla kolegów, wieczorem przychodzą znajomi a w niedziele podwójne urodziny z dwoma tortami dla rodzinki uff jutro zakupy i do garów [emoji23][emoji23][emoji23]

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ancona nie ma ludzi idealnych [emoji2]mysle ze porzadek to nie peiorytet jesli nie macie alergii [emoji12]
Agunia no to gratki dla syna [emoji4] ja przed dentysta ciagle sie wzbraniam. Chyba czas sie w koncu zdecydowac.

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Moja ostatnio byłaby łysa po podcinaniu przez mnie włosów. Głowa kręciła we wszystkie strony. Podcinam jej sama, bo wiem, że u fryzjera byłaby masakra. Może później coś się zmieni. A mycie głowy to też wrzask.
Także Agunia zazdroszczę :)

Ancona a co to porządek? ;)
Ja teraz mam 1,5 tyg. Wolnego to mam nadzieję porobić generalne porządki przed świętami.

Tak a propo porządku
1490934471-aaaaaa.jpeg
 
A dajcie spokój że sprzątaniem... Ja nawet z praniem nie mogę wyjść na zero. Wiecznie jak nie suszarka że świeżym praniem to stosik do prasowania.
A ogólnie sprzątanie z moim dzieckiem to syzyfowa praca.
My w tym tygodniu dochodzilismy do siebie po urlopie a dzisiaj idziemy na integrację od starego z pracy. Czarno widzę moje dziecko w restauracji, ale pójdę, żeby udowodnić mężowi że to głupi pomysł
 
Agunia gratulacje dla Julka. U nas dentysta już opanowany, efekt przyniosło regularne chodzenie i w końcu się przełamał. Fryzjer??? Myślę, że OPS by wezwali na taki wrzask, więc daruje sobie i pod "przykrywka" nocy sama go obcinam troszkę. Głowę myjemy z różnym efektem. Ostatnio jest cyrk wogole z kompanem. Jest bardzo zmęczony wieczorem i kombinuje żeby iść "na brudasa" spać. No i z jedzeniem nadal szopka.
Dzisiaj szczepienie mamy z Malutka. Tym razem rozkładam w czasie bo dodatkowe pneumokoki i wszystko na raz to za dużo. Zresztą opoznilam o tydzień i cieszę się. Bo Gwiazda fajnie przybrała i jestesmy gotowe. Waga wypisz 2860 waga z środy 4600.
Co do perfekcyjnej Pani domu ten tego bo.... : trzeba raz w tygodniu " Marysie" zatrudnic he he he. Znam takie perfekcyjne panie domu, że na mieszkanie 40 m zatrudniają i mąż o tym nie wie. Śmieję się, że gorzej jak się dowie kiedys i skorzysta inaczej
 
Agunia super że Julek taki dzielny:) Za każdym razem jak któraś pisze o dentyście to myślę sobie że chyba czas się wybrać z Kubusiem.

Ancona ja z natury jestem pedantką więc czuję się dobrze tylko wtedy kiedy jest wszystko w porządku. Na szczęście Kuba to zweryfikował i choć ciężko mi się ciągle do tego przyzwyczaić to zaczynam odpuszczać pewne rzeczy. Człowiek to nie robot no nie zrobi wszystkiego.
U mnie też ciągle stos prania i w łazience i w koszu do prasowania. W kuchni już okna umyłam ale firanek nie mam kiedy powiesić. No niestety robi się coś kosztem czegoś innego.

U nas piękna pogoda więc całe dnie spędzamy na podwórku. Robimy ławeczki do piaskownicy. Ostatnio je malowaliśmy z Kubusiem. Umorusany był farbą cały ale jaką miał frajdę;)

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
U nas to sprzątanie to chyba będzie bardziej w formie eksperymentu bo na dłuższą metę tak się nie da..

A mycie głowy wychodzi nam całkiem sprawnie i to przy dłuższych włosach H. Myjemy na stojąco i do płukania pięknie odchyla główkę do tyłu [emoji5].

U dentysty był dwa razy razem z bratem i tylko tak na stojąco przy drzwiach dał "trochę zajrzeć". Nie długo będę iść z K na lakowanie to znowu wezmę H i może w końcu da porządnie obejrzeć ząbki.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
U nas u fryzjera zawsze była mega histeria, ale ostatnie kilka razy mąż zabierał Julka jak sam się obcinał, żeby sobie popatrzył i wczoraj coś pękło i Młody się zgodził usiąść na fotelu. Zresztą o ostatnio zrobił się dużo bardziej dojrzały.

Co do sprzątania to jest jedna wielka porażka, bo po 5 min mieszkanie wygląda jakbym go nigdy nie sprzatała. Okna myłam tydzień temu, a już są umorusane małymi brudnymi łapkami.

Napisane na Redmi 3 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Agunia brawo dla Julka [emoji5]

Myszko trzymam kciuki, żeby malutka dzielnie zniosła szczepienie.

Kinga kąpać się lubi. Z myciem głowy większych problemów nie ma. Jedynie co nie lubi się czesać, co czasem jest problemem, bo włosy ma długie.
Wizyta u dentysty przed nami. W gabinecie już była kilka razy jak byłam z dużą.

Mi do perfekcyjnej Pani domu daleko, ale porządek staram się utrzymywać. Codziennie staram się z grubsza ogarnąć. Kuchnię mam przechodnią, więc tu zawsze musi być czysto. Mieszkanie w domu ma do tego, że ciągle się "nosi" z podwórka więc podłogę muszę myć codziennie. Zabawki Kingi sprzątam na bieżąco.
Dzisiaj mam w planach zacząć myć okna.
 
Do góry