reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

Ewa- na pewno mu przejdzie, a może za poźno chodzi spać...moja Hania kładzie się około 20.00teraz bo juz ciemno, latem gorzej ale na szczescie wstaje w miarę bez problemu około 7:40 i szybko się ubieramy żeby max 8,10 być w przedszkolu

a powiem Wam , ze mi zawsze ktoś ustępuje miejsca w MPK i to ludzie w róźnym wieku
powodzenia na wizytach
a i do mnie kurier ma przyjść z wózkiem:)

a ci spóźnialscy to faktycznie wkurzający- ja to zawsze przychodzę przed czasem i czekam, a nie wezme 1 nr przyjdę kiedy mi sie podoba i od razu wejdę...

nic lece barszczyk wstawiać

dzziewczyny robicie zakwas na barszczyk na wigilię? chyba dzisiaj zrobię żeby byl dobry:) i wogóle musze zrobić listę potraw i zakupów
 
reklama
Kainkas, Franek chodzi spać od zawsze o 20 najpóźniej.
To nie to. Ten typ tak ma po prostu. W weekend może nawet o 6 wstać i jest wesoły od rana ;) Bo nikt mu nic nie każe ;)
 
A co najciekawsze, każda z nas z innego zakątka Polski a babcie w przychodniach takie same:-D
oj wszędzie takie same. a wiecie że miło się zdziwiłam w piątek w laboratorium, facet wpuścił do laboratorium dziewczynę w ciąży, mimo że była 5-6 osób za nim. Oczywiście lament podniosły babcie, ale on nic sobie z tego nie zrobił, wręcz ją wepchnął do gabinetu.

Barszcz nastawiam dzień wcześniej, tzn.: wszystkie warzywa, przyprawy, ocet, czosnek i wodę wlewam i idzie to na balkon na noc, rano jest purpurowy i tylko wystarczy go 30min pogotować i jest.

Ja tak szybko, bo zaraz do gina. A dziecię kompa opanowało. Wczoraj była u mnie koleżanka (psycholog dziecięca) i kazała mi ją z 2-3 dni zostawić w domu poświęcić uwagę w 100% tylko jej. Bo mała zaczęła pyskować, przestała jeść w przedszkolu, stwierdziła że próbuje zwrócić na siebie naszą uwagę. W sumie ostatni miesiąc byliśmy pochłonięci remontem. Teraz poszła z tatą na działkę i nad staw nakarmić kaczki.
Doczytam jak wrócę i napisze co u nas.
 
Wow, ale napisałyście od rana - co niektóre to nawet w nocy nie śpią:laugh2:.

Ja nic wam wczoraj nie pisałam, ale mój synuś wczoraj od rana w ogóle się nie ruszał, próbowałam wszystkiego i nic. Nawet nie smyrnął. Jak mąż przyszedł z pracy to zjedliśmy obiad i mieliśmy jechać na IP. Już się ubrałam i wtedy dostałam serię kopniaków aż się popłakałam ze szczęścia i tak szalał synuś do północy i spać mamie nie dał. Kochany mój, tak mnie nastraszył, ze szok.

Małpawzoo
ty pytałaś o formę do muffinek? Ja zazwyczaj wykładam papilotkami, ale są przepisy że potem nie da się babeczki oderwać od papieru więc czasem tradycyjnie otwory smaruje masłem i wysypuje bułką tartą. Z umyciem nie miałam nigdy problemu bo mam formę nieprzywierającą i szorować nie trzeba nawet jak się coś przypali (np. owoce).
Gratki 100dniówki!!!
Moniqaa super zakup!
masiosia
gratki zdanych egzaminów i kciuki za kolejne&&&
A ty to w nocy nie śpisz?
Ozila
wow, ile butów, to ja tyle nie mam:szok:.
Koreczek
mam nadzieję że już lepiej dzisiaj.
kasiak
jak ja nienawidzę jak mi ktoś wózkiem przy kasie w dupę wjeżdża:wściekła/y:

Moniqaa
jak my ostatnio byliśmy w ikei to kolejki były jak za komuny, więc poszłam do kasy pierwszeństwa ale na sam jej początek do pani kasjerki. Oczywiście ja patrzyłam czy w kolejce jest jakaś ciężarna, gdyby była to zapytałbym czy stoi w kolejce czy korzysta z pierwszeństwa, bo może akurat wolałby postać. To samo było w pkt. obsługi jak poszliśmy po fakturę też gigantyczne kolejki, więc podeszłam do okienka z pierwszeństwem i zostałam bez problemu obsłużona - potem jakiś gość podleciał z mordą że teraz jego numer miał być to został szybko spacyfikowany:-D.
Tak samo robię teraz w laboratorium - idę na początek kolejki i mam w d... czy ktoś pyszczy, a jak jakaś ciężarna jest jeszcze w kolejce to ją namawiam by weszła pierwsza. Jak byk jest napisane na drzwiach że ciężarne bez kolejki.

No, a tam gdzie nie mam pierwszeństwa to grzecznie stoję wśród tłumu niewidomych ludzi, bo szkoda nerwów, a i tak nic bym nie wskórała....
Unikam też środków komunikacji miejskiej w godz. szczytu, bo tam mnie nikt nie puści a bez sensu się kłócić i nerwy tracić, a boję się teraz jeździć stojąc w autobusie pełnym ludzi, bo łatwo o upadek albo o to że ktoś mnie uderzy.

siasia
ale to raz że możesz stać w autobusie (ja tez mogę, bo na długie trasy nie jeżdżę) a dwa to to że w takim miejscu łatwo o upadek i że sobie zrobisz krzywdę to nic, ale trzeba myśleć o maleństwu które nosimy w sobie.
Mi jak przyjdzie jechać autobusem gdzie nie będzie miejsc (jak pisałam póki co mogę, więc unikam takich sytuacji) to będę o nie walczyć bo są miejsca uprzywilejowane (znaczek kobiety z dzieckiem na rękach) i to jest też miejsce dla ciężarnych. Jak nie pomorze, to kierowcę zaangażuje i tyle.

Ja tam swoich praw się domagam (tam gdzie mogę oczywiście) i na niczyją łaskę nie liczę:tak:. A że rzadko gdzieś wychodzę bo nie czuje się najlepiej to tym bardziej korzystam ze swoich praw.

Trzymam kciuki za wizyty.
I gratuluje wszystkim okrągłych jubileuszy, u mnie tez dzisiaj okrągłe 26:-D.

Wczorajsza kapustka do pierogów wyszła pyszna, mąż spałaszował już sporo wieczorem. A teraz idę robić ciacho na pirogi, ale se robotę wymyśliłam:no:
 
Ja zakwasu nie robię, daję dużo buraków obranych i pociętych na kawałki, włoszczyznę, grzyby, liścia laurowego, ziele angielskie i tak gotuję na maleńkim gazie.

A mnie coś strzeliło ostatnio i już drugi raz gotuję sobie kompot z suszu :D ale nie tkaki z wędzonych owoców, bo tego wędzonego posmaku to nie znoszę...

Co do porodu u mnie najpierw odeszły wody, a w przeciągu godziny dostałam skurczy, ale szyjka była twarda i zamknięta, więc najpierw dali mi czopki, które nie bardzo zadziałały, a późnij zastrzyk i już szyjka ładnie się rozwierała. Oksy dopiero przy pełnym rozwarciu bo mi się skurcze rozeszły na koniec :|

Co do kas pierwszeństwa, to w realu te kasy tak są zrobione, ze można zawsze podejść od tyłu i jak są kolejki to z nich korzystam, zwłaszcza, ze nie kupuję całego wózka rzeczy, tylko do 10 sztuk. Ludzie się gapią i mnie to mało obchodzi, a kasjerki nigdy nic złego nie powiedzą. Choć najczęściej korzystam z kasy samoobsługowej. A wiecie co jest najdziwniejsze? Że w tych kasach pierwszeństwa zawsze jest największa kolejka, nie wiem z czego to wynika :p
Ja tam nie mam wielkich skrupułów, żeby korzystać z tych kas, przed osoby niepełnosprawne, ani z dziećmi się nie wpycham, a nad kasą jest wyraźnie napisane dla kogo one są... Zdarzyło mi się wręcz pokazywać uprzywilejowanym jak z nich bezproblemowo skorzystać, bo przed kolejkę między ludźmi to ciężko się przecisnąć ;)

Co do przychodni to się nie wypowiem, bo u mnie kolejek nie ma :p a jak są przede mną 1-2 osoby, to żadna kolejka. Tylko niedawno jak z młodym byłam u dermatologa to nie wiem czemu pani z miesięcznym maluchem uznała, ze ma pierwszeństwo przed nami, skoro my podwójnie uprzywilejowani, ale młody się bawił to niech tam sobie wchodzi pierwsza ;)

My dziś po spacerze, Adaś miał wielkie szczęście, bo spotkaliśmy 2 śmieciarki, z czego jedną zaprzyjaźnioną i dostał długopis Remondis :D

Na koniec - zdrówka dla wszystkich chorowitków!!
 
Ostatnia edycja:
ahh no i muszę leżec.. bo mam zapalenie gardła..
chyba mycie okien ostatnio mnie tak załatwiło.. i jak chodzilam po dworze, jak były te mocne wiatry.
i tak jutro musze wyjsc z domu bo ide do ginekologa.. ciekawe jakie bakterie mi wykryli w moczu..
bo tez zadne tabletki na zapalenie nie pomagały:(
ahh a gdzie tam marzec i koniec ciąży :p
 
Witam was!!! :-)

Zycze DUZO zdrowka wszystkim chorowitka!!!

Kciuki zaciśnięte za wszystkie wizyty i badania!!!
I gratuluje wszystkich okrągłych tygodni!!!

Ja tez z tych co na L4. Bo w sierpniu jeszcze mialam urlop, a pozniej wyladowalam w szpitalu i wtedy odkryli nadciśnienie i nie pozwolili już wracac do pracy, ale jakos dobrze mi z tym hehe. ;-)

Odebralam wyniki morfologii i moczu z wczoraj i wszystko mam dobrze, nawet hemoglobina poszla mi do gory, a już mialam ja na granicy ostatnio.
Wiec dzisiaj spokojnie mogę isc na wizyte, bo na pewno wszystko jest dobrze, bo wyniki ok. i dzidzius się rusza hehe! :tak:

Jeśli chodzi o teściów, to ja nie mogę narzekac, wrecz czasami wole z nimi przebywac niż z moimi rodzicami… Tesciowie zawsze mnie pytaja jak się czuje i wogole. Jak bylam w szpitalu to tesciowa codziennie się mnie pytala czy ma mi jakis obiad zrobic i przywiesc itp. A moi rodzice to tak naprawde pytaja tylko wtedy jak chca żeby im cos załatwić, a tak sami siebie nawet nie zapytaja o samopoczucie ani o nic takiego…:baffled: Nawet jak bylam w szpitalu to tylko raz do mnie zadzwonili i tyle. :-(No coz rodzicow ani tesciow się niestety nie wybiera, wiec jest jak jest.

I Katrine chyba faktycznie posiada jakies wyższe moce, bo ja dzisiaj już 3 przesylki dostalam od 2 kurierow i jeszcze jedna mam dostac dzisiaj! :-D W kacie w pokoju rosnie stos pudelek z wyprawka dla maleństwa. Ale mnie to cieszy hehe :-)


mlodamama21 zycze wam dzuo zdrowka!!! Dobrze ze z maleństwem wszystko dobrze!

Agnis83 ludzie naprawde mogą być złośliwi… szkoda gadac! :wściekła/y:

Marcia Gratuluje zakupu! :-D Ja tez dostalam na prezentacji 3 ksiazki i wybrałam sobie takie grubsze hehe A jeśli chodzi o książki to ta z przepisami dla dzieci i ogolnie prawie wszystkie możesz sobie ściągnąć na chomikuj.pl ;-)

malpawzoo Gratuluje dobrego wyniku glukozy! I uśmiałam się z Bejak Barbary hehe :-D
Jeśli chodzi o babeczki to ja zazwyczaj pieke w papilotkach, ale można tez wysmarowac je maslem czy olejem i na sam spod wyciac kolka z papieru do pieczenia i tez powinny wyjsc!

susi Trzymam kciuki żeby ci szybko przeszlo!!!

masiosia duzo zdrowka dla Julka. I kciuki za ostatni egzamin! I musisz tez pozwolic swojemu robic niektóre rzeczy za ciebie, bo się przemęczysz!

Ewula super z tymi albumami. Ja mam zamiar takie albumy już od 2 lat zrobic. Nawet już czesc zdjęć wywołałam tylko nie umiem jakos usiąść i tego poukładać….

Secreto ale przynajmniej maz będzie mogl być caly czas z toba! Czasmi tez się tak zastanawiam, ze chialabym być umowiona na porod, a nie martwic się i czekac az się zacznie…

Moniqaa super, ze łóżeczko i wanienka już kupione!!!! :-) A z prezentami to ja tez zaszalam i tez już wszystkie mam hehe Az dziwne, ze w tym roku tak przygotowana jestem do wszystkiego, bo normalnie to mam wszystko na ostatnia chwile.

Ozila ale u ciebie goraco!!! Chyba wole jak jest chlodno w ciazy…
Ile bucikow, ale będziesz mieć panne!!!! :-)

kamaa super niespodzianke ci maz zrobil!!! :-D Zdrowka zycze!!! Mi tez się ta reklama strasznie podoba!!! Nio niestety w PL tak jest z ustepowaniem i wogole. Mój maz ostatnio był w labie zrobic badania i mowi, ze była tam kobieta w ciazy a ze była karteczka, ze w ciazy wchodzi się bez kolejki to on do niej mowi żeby weszla przed nim to wtedy wszystkie babcie z pyskiem na niego ze one już tak dlugo siedza i wogole, ale on im na to żeby przeczytaly co pisze a dopiero pozniej się oddzywalay! :tak:

AnetaNorwegia ja na wysypkach się nie znam, ale mam nadzieje ze Michelle już się lepiej czuje! Super ze paczka już jest! :-)

mamusia synka Tobie tez duzo zdrowka zycze i odpoczywaj jak najwiecej! Jeśli chodzi o zawozenie to ja mialam i czasami nadal mam problem z moimi rodzicami, bo zawsze oczekuja ze ja ich zawieze na jakas impreze albo cos, a jak nie to się obrazali. Masakra jakas! :wściekła/y:

ewa86 Trzymam kciuki, żeby Frankowi się humor poprawil! A ja do tej pory nie lubie wstawac rano, wiec mam nadzieje, ze jemu się szybciej zmieni! ;-)

kasiak-l ja pranie codziennie przekladam na nastepny dzien, ale w koncu będę musiala się za to wszystko wziasc! ;-)

nieznajoma1991 duzo zdrowka zycze i powodzenia jutro na wizycie!

Mrowkaa klucie pod zebrami to może być cos z plucami (mam jednak nadzieje ze nie). Nie chorowałaś ostatnio? Albo to związane z kręgosłupem, a niesety w ciazy tak bywa…

siasia s ja jak kiedys stalam w uprzywilejowanej kolejce w Realu to widziałam, ze wszyscy się na mnie gapia i wogole, ale nikt sam nie zaproponowal przepuszczenia… Szkoda slow na to wszystko! Ale jesli sie zle czuje czy cos to podchodze do kasy i sie pytam poprostu.

alesia podziwiam, ze umyłaś okna! Ja powiedzialm ze w ciazy nie będę myc wogole, niech się dzieje co chce!

Megi Pegi Biedny ten twój Tadziu!!! Zycze duzo zdrowka! Dobrze ze z maleństwem wszystko dobrze!

Koreczek Wspolczuje takich dolegliwości!!! Trzymaj się jakos!

Jo_asia gratuluje początku 3 trymestru!

flower188 Wspolczuje takich bolow kręgosłupa!

Kainkas nigdy jeszcze nie robilam, bo to zawsze zadanie babci… Ja w tym roku na swieta tylko ciasta pieke, reszta niech się moja mama i babcia zajma!

jagna25 powodzenia na wizycie!

jaspis dobrze, ze się jednak zaczal ruszac! Ja tez mam czasami takie dni ze caly dzien spokoj i zaczynam się już martwic, a potem tak niespodziewanie seria kopniakow!
 
reklama
Do góry