reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

Co do karmienie, to pozytywne nastawienie jest bardzo ważne, a jakiś mega stres w życiu może spowodować zanik pokarmu, tak działają nerwy.

Ewa, niektóre kobiety mają problem ze ściąganiem pokarmu, mimo dużych ilości mleka. U mnie np. laktatorem kiepsko idzie, ręką dużo lepiej. A zaraz po porodzie to chyba w ogóle ciężko żeby tryskało przy kilku zassaniach, bo się musi pierś przyzwyczaić
 
reklama
Przy obiadku to poczytam:-)
mamusia synka czy wkurpipi na męża minął? Z tym uciskiem to tak miałam przy córce na lewą nogę nie mogłam stanąć a ból jakby mi ją ktoś na żywca odcinał dopiero po połogu na masaż poszłam i przeszło, strasznie się boję że to wróci. Trzymam kciuki za wizytę.
susi Twoja córka to mała pomocnica jak moja, tylko szybko się nudzi i większość rzeczy robię potem sama:baffled:
Mrowkaa podziwiam chęci do pierników ja jak co roku poszłam na skróty i pierniki zrobię w niedzielę przed świętami, ciasto już zakupiłam :-DPEPPARKAKA DEG Ciasto piernikowe - IKEA
Koreczek uważaj na siebie, teraz czas taki że jesteśmy pokraki (nie czuję że rymuję:zawstydzona/y:), doczytałam że po wizycie ok, no i git tak trzymać tylko zrób coś żeby się wreszcie ktoś Tobą zaopiekował
malpawzoo gratki z okazji 26, mój kopie najmocniej właśnie o 4.00 i o 22.00
marcia30 moje dziecko wszystkie lata przedszkola szło z uśmiechem, teraz przed szkoła czasem popłakuje i chce robić pierwszą klasę w przedszkolu:angry:
Agnis fb wysłałam
Pozdrawiam mamusie
 
ewula - ja mojeje nie pozwalam siadac tak ale wiadomo jak to z dzieckiem gdzies sie przerwoci skacza po lozku itd;no i Gabrysia tez najbardziej na siostre reaguje ale co sie dziwic jak to ciagle piszczy, kryzyczy, smieje sie, wola do brzucha
Juszka - a bolesne? ja mam takie bezbolesne jakby dretwienie brzucha i jakpoczuje to lykam asparaginian pewnie to braxtony ale powiem gince we wtorek
co do bonow z pracy to nie ma zadnych ani u mnie ani u M ani paczek mikolajkowych czy swiatecznych
kama milo z ich strony i udanej wigiilijki
koreczek - po czesci tak (ale wiadomo ze musisz dobrze sie odzywiac, duzo pic i sie w miare wysypiac i nie denerwowac zbytnio); ale nie ma czegos takiego jak duzo albo malo pokarmu tak samo jak slaby czy dobry pokarm - pokarm jest zawsze taki i tyle go ile dziecko potrzebuje jezlei jest prawidlowo i czesto pzrystawiane sa oczywiscie kryzysy laktacyjne gdzie potrzeby dziecka sa wieksze niz produkcja ale wystarczy kilka dni czestszego pzrystawiania i laktacja sie dostosowuje; ja jestem przykladem ze jak sie chce to mozna karmic nawet jezlei dziecko pierwszy raz piers pije po 3tyg a wczesniej tylko laktator
 
Flower, tez slyszalam od kobiety ktora ma dwoje dzieci, ze pokarm na poczatku moze i jest slaby ale pozniej sie normuje. Duzo kobiet wtedy rezygnuje z karmienia piersia i narzekaja nawet na kolor pokarmu, bo mowia za taki kolor to slaby jest, jalowy itp wiem ze na poczatku jest zolty pokarm, pozniej ten wlasciwy. Mi ostatnio vieknie ale przezroczysty i sama nie wiem jak to jest, ale nie martwie sie na zapas :-)
 
Koreczek ten żółty to siara i ma najwięcej przeciwciał. Z resztą zaraz po porodzie dzieciaczek ciągnie na rezerwach i popija kropelki. Niby jest tak, że pierwszego dnia 10 ml na karmienie, drugiego 20 ml, trzeciego 30 ml itd. aż dochodzi do 90-100. Ale to takie teorie, bo każde dziecko jest inne i ma inne potrzeby.
 
reklama
Do góry