reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamy grudniowe 2015 :::.

Domi nie wiem czy to nowosc ale ja pierwszy raz uzywalam cif bathroom sie nazywa taka zielona tak puszka/butelka z zielonym korkiem polecam:-D Agatka jeszcze spi ale zaraz ja budze po Maje trzba leciec a zje jak wrocimy:-) :)
 
reklama
Dałam Mu teraz troszkę cycusia i 90 mm i.spi jak susel od ponad dwóch godzin :-) mam nadzieję,że to faktycznie niedojadanie,a nie coś innego :-/ ja też odkurzylam, podłogi umylam, kurze ns dole, łazienkę sprzatnelam, i 2 okna od wewnątrz przetarlam, teraz zdrzemnelabym się,ale Młody pewnie niedługo się obudzi, wiec niewarto :-)
 
Hej dziewczyny. U nas dzis dzien - pospie pol godziny i zabawiaj mnie. A tak go wczoraj chwalilam bo ladnie i dlugo spal, to dzis mam... Wczoraj byla polozna - obejrzala buzie i powiedziala ze jest super poprawa z tymi plamami i zeby jednak odstawic na dluzej ten nabial i smarowac dalej emolium. Z kupami nie moglysmy sie dogadac bo akurat pielucha Adasia byla czysta - ale sprawdzila wage i maly wazy juz 4,520 gr a tydzien temu 4,235 gr wiec super. Kupy jesli zielone - mam sprvco jadlam i eliminowac... Powiem wam ze fatalnie u mnie to jedzenie wyglada bo juz praktycznie nic nie jem... Mecze kurczaka, indyka, krolika ostatnio jadlam gdzie pewnie przed urodzeniem nigdy bym nie jadla. Ogolnie wieprzowina i wolowina odpada, nabial, wczoraj znowu testowalam. Ale wychodzi na to ze domowych ciast nawet nie moge bo po zwyklym biszkopcie znowu zielonkawa pielucha:/ ech trafil mi sie dziec z hrabiańskim brzuszkiem... A ja tak marze o czekoladzie!
 
A my po wizycie. Nie Zaszczepili Adasia, bo za mało na wadze Przybrał, tylko 70g. Przez tydzień...:-/ mam go dokarmiac i jutro wyniki zrobić. Eh...:-/
Kurcze Apolinka trzymam kciuki żeby wszystko było ok i Twoj Adaś zacząl przybierać. A nie placze ci po zjedzeniu z piersi? Moze sprobuj odciagnac swoje mleko i sprawdz ile mniej wiecej zjada. Moj jest strasznym drzykiem i jak tylko mu brakuje ciutke to robi straszna awanture jakby nie jadl caly dzien...
 
Apolinka to poszalals ze sprzataniem:) połóż się może jeszcze pospi dobre i pół h a ja mykam po Maje ;)

Gosia, tak jak bys Ty nie szlała! ha ha ha

Dla mnie na ćwicZenia za wcześnie. Jak dźwigam fotelik z małym to krwawie więc na wysiłek jeszcze za wcześnie.

Marcysia czy to Ciebie tak ręką bolała w ciąży? Jak teraz?
Ja bym nie miała szans wyjść na ćwiczenia bo mały na mnie wisi cały czas.

Gosia ja piore osobno.

No bolała i boli teraz. Jest masakra czasem. Nie mam kiedy do lekarza pójśc, a nawet jak bym miała z kim Mała zostawić, to na samą mysl o wizyycie mam nerwa. Bo pewnie i tak mi nic nie poradzi dopoki karię piersią... A na zabiegi jakieś codziennie wychodzić to nie ma szans...
Moja Laura też na rękach baaaaaardzo dużo, czasem cały dzień, a do cycka to różnie. Ale ja na noc zaczełamco jakis czas dawać jej mm, bo bym oszalała chyba. Ona niby je, ale za 5 min tak sie złosci, ze szok. Wtedy mąż ją przejmuje na chwile, po czym znowu do cyca. ALe czasem tak jest przez co najmniej godzine, że ona sie denewruje, wygina na wszytskie strony i płacze i łapie cyca i puszcza. Wtedy daję mm. Po co mamy obie sie męczyć...

Gosia ja bym mogła z mężem podziałać, bo już okres mi się skończył, ale znowu mnie wkurzył, co ostatnio zdarza się bardzo bardzo często. Chciałabym jak Ty mu powiedzieć, co mnie boli, ale mnie tak wkurza to, że jest taki niedomyślny i się zacinam i w końcu nic nie mówię, tylko się nie odzywam do niego. Chciałabym, żeby np. swoim rodzicom zwrócił uwagę, żeby zaczęli szanować nasze zdanie i zaczął się odzywać, jak mu coś nie pasuje, a nie tak daje sobą jeszcze rządzić. Ja jakoś moim rodzicom wszystko potrafię powiedzieć, co mi nie pasuje i tak dalej i przede wszystkim, jak widzę, że go moi rodzice zaczynają denerwować to reaguję i jest ok, a jego rodzice to by mnie mogli dosłownie zagryźć, a on by nic nie zrobił. Każda wizyta u jego rodziców kończy się moimi nerwami i tym, że się do niego nie odzywam, bo się jeszcze nigdy za mną nie wstawił. Kiedyś jak się dosłownie o głupotę pożarłam z teściem, w sensie ja spokojnie przedstawiałam swoje argumenty, a on z ich braku zaczął unosić głos, co mnie wnerwiło konkretnie, bo nie jest moim ojcem, żeby na mnie krzyczeć, to mój najmłodszy brat zainterweniował, a mój mąż nic. A teraz najważniejsza jest dla niego gierka na tablecie dzieciak jeden ehhh...

He he he ja mam podobnie, ale milczę nie za długo ;) I jak już wybuchne to... oj...

A my po wizycie. Nie Zaszczepili Adasia, bo za mało na wadze Przybrał, tylko 70g. Przez tydzień...:-/ mam go dokarmiac i jutro wyniki zrobić. Eh...:-/

Mojej siostry córczka też praktycznie nie przybierała na wadze i kazali dokarmiać mm. Najpierw dokarmiała dwa razy na dobe, teraz tylko na noc daje butlę. Nie martw sie, moze po prostu Adaś sie nie najada... Ja Laurze też daje mm raz na jakiś czas i nie mam wyrzutów sumienia. Chicałam bardzo karmić persia, zwłaszcza, ze przez pierwszy miesiac walczyłam z ranami na sutkach i zapaleniem piersi. ALe bedzie jak bedzie. Zauważyłam, ze Laura potrzebuje wiecej mleka niz to co mam w cycach... Kiedy płacze i płacze i nie moze sie utulic i widzę, ze smoczka mało nie połknie wtedy daję mm. Czy bede przez to gorszą matką? Na pewno nie! Kocham to moje dziecko najbardziej na swiecie!!!

Apolinka kurcze... Masakra... Ją też się ciągle martwilam czy mój synek się najada bo ciągle ma piersi wisi. Tzn teraz jest lepiej ale i tak wisi i śpi na rękach
Moze taki przytulak mamusi Ci sie trafił ;) Lubi być przy Tobie

My dzisaij mieliśmy ciezką noc... Laura nie spała do 3... WCzoraj w dzień troche sie przespała, tak gdzieś od 17 do 19.30 i dlatego peweni poźniej nie mogła sie utulić. Ja tego nie rozumiem... Wydawało mi sie, ze takie małe dziecko wiecej śpi w ogóle na dobę. A jej wystarcza tylko kilka godzin... Dałam jej mm tak gdzieś ok 2 w nocy bo przy cycku strasznie sie złościła i jak usnela ok 3 tak spała do 7.40... Teraz też śpi już 1,5 godziny. Zdążyła spokojnie zjeść, wypić herbate i ugotować rosół. SPać mi sie chce, ale wątpię czy opłaca mi sie kłaść. Pewnie zaraz sie obudzi... Ciekawe jak to wieczorem będzie... Dziś byliśmy w urzędach pozałatwiać zaswiadczenia do becikowego, a później na spacerku z Laura. Moze dlatego ej się tak dobrze śpi...
 
Hej dziewczyny. U nas dzis dzien - pospie pol godziny i zabawiaj mnie. A tak go wczoraj chwalilam bo ladnie i dlugo spal, to dzis mam... Wczoraj byla polozna - obejrzala buzie i powiedziala ze jest super poprawa z tymi plamami i zeby jednak odstawic na dluzej ten nabial i smarowac dalej emolium. Z kupami nie moglysmy sie dogadac bo akurat pielucha Adasia byla czysta - ale sprawdzila wage i maly wazy juz 4,520 gr a tydzien temu 4,235 gr wiec super. Kupy jesli zielone - mam sprvco jadlam i eliminowac... Powiem wam ze fatalnie u mnie to jedzenie wyglada bo juz praktycznie nic nie jem... Mecze kurczaka, indyka, krolika ostatnio jadlam gdzie pewnie przed urodzeniem nigdy bym nie jadla. Ogolnie wieprzowina i wolowina odpada, nabial, wczoraj znowu testowalam. Ale wychodzi na to ze domowych ciast nawet nie moge bo po zwyklym biszkopcie znowu zielonkawa pielucha:/ ech trafil mi sie dziec z hrabiańskim brzuszkiem... A ja tak marze o czekoladzie!
o kurcze. Widzisz, czyli masz coś tam eliminować jak zielona kupa... To i ja tak muszę zrobic. Ja na razie bez mleka, jogurtów, śmietany, jajek, cytrusów, czekolady, orzechów, wołowiny, cielęciny (całe życie wydawało mi sie, ze to mieso dla matek karmiących i małych dzieci, a okazuje sie, ze moze uczulać :/) A z resztą bywa różnie :/ JEm normalnie kanapki, obiad (jak ktoś mi zrobi), paluszki, cukierki fresh&fruity, ciastka takie lekkie ptysiowe, a wczoraj zjadłam babeczkę ptysiową... Moze powinnam bardziej trzymać dietę, ale ja taki łasuch jestem... A jak nie mogę czegoś jeść to tym bardziej mi się chce... Jeeeejjjkkkuuuu! A ostatnio zjadłam pół kawałka pizzy, tak tylko, żeby zaspokoić pragnienie na pizze... Laura ma co jakiś czas zielone kupy, ale nie patrzyłam do tej pory co takiego zjadłam w ciagu dnia. Muszę zacząc to obserwować...
 
Szkrabek - no weź nie kuś ;) Mnaaaaaammmmm Ale na razie ser w zakazanych produktach... Ja ugotowałam rosół, ale tak mi się chce pomidorówki... ALe nie mogę śmietany, więc znów tylko rosół...
 
reklama
Laura nadal śpi... już ponad dwie godziny. Znowu do 3 będzie tańcować... Próbowałam ją obudzic, ale gdzie tam... Na początku spała strasznie niespokojnie, co chwilę się budziła, kręciła, a teraz zasnela tak mocno, ż jej nic nie rusza... Chyba powinnam coś zrobić w domu...
 
Do góry