reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

Mialam Was zapytac (mamy posiadajace laktator Aventa), czy Wam po jakims czasie sciagania tez wpada do srodka gumowy zaworek? Jak mi sie, ze tak powiem, cycek dobrze zasscie :-D to leci, ale jak pusci zaworek i znow musze tego flaka wydoic, to juz nie idzie. Na chrzest udalo mi sie w dwoch ratach sciagnac 120ml. Moze i teraz jakos pojdzie. Bede probowac.

:tak:


mnie tez po jakimś czasie ten mały zaworek sie wyświechtał i wpadał jak ściagałam mleko, ale w zestawie z aventa masz jeszcze dwa zapasowe, ja po 2 miesiącach wymieniałam ten zaworek.

Miałam z małym na spacer iśc ale usnął, mamie na złość.

Mamamatysia- jakie ty masz krzesełko do karmienia. Na zdjęciach Fifka widziałam takie śliczne zielone, możeszz podesłać linka do niego???
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczynki mam pytanie.

Spotkalam ostatnio kolezankę, ona jest miesiąc po porodzie.
Mówiła mi, że ona tylko mleko 0,5% może pic, bo inne jest za tłuste(dziecko nie ma skazy)a dodam ze mleko tylko do kawy inki pije.
Rosół robi tylko na piersi z kurczaka(cóż to za rosół), bo podobno inny jest za tłusty i nie wolno:-pje w sumie sam ryż, i ten "ala" rosół.
Nie wiem czy ja taka wyrodna matka dla Miłoszka byłam, czy ona przesadza z dietą.

Moze jej ktos nagadal, ze ciezkich (czyt. tlustych) rzeczy nie mozna. Ja mysle, ze to lekka przesada. Zwazywszy, ze mleko matki jest bardzo tluste mimo, ze na takie nie wyglada. Znaczy nie bede medrkowac, ale takie jest moje zdanie ;-)
 
Moze jej ktos nagadal, ze ciezkich (czyt. tlustych) rzeczy nie mozna. Ja mysle, ze to lekka przesada. Zwazywszy, ze mleko matki jest bardzo tluste mimo, ze na takie nie wyglada. Znaczy nie bede medrkowac, ale takie jest moje zdanie ;-)

Tez mi sie tak wydaje ze dziewczyna pod presja otoczenia.A tak w ogole Slonkoto mojemu mezowi tez czasami wyobrazni brak i mysli chyba ze ja w domu to mam wczasy.Ale wtedy zostawiam go z mlodym i ide do kuchni,jak tak z nim posiedzi godzinke zwlaszcza jak jest mlody marudny to zmienia zdanie.Nie czesto mam okazje tak zrobic ,ale czasem sie udaje.Moze Ty tez sprobuj.Co do odciagania mleka to ja w ogole nie moge nic sciagnac mimo,ze mleko mam bo mlody ladnie przybiera,wiec tez dlatego jestem tak uwiazana do domu,bo sztuczne mleko u nas odpada.

Mialam jeszcze popisac ale juzMati mnie terroryzuje,wiec musze spadac.moze potem mi sie uda jeszcze zajrzec.


 
Ło matko ale wena. Ja się nieśmiało przyznam, że też popijałam wczoraj drineczki a przedwczoraj broware. Mniam. Dołączam go grona AA. Pani PREZES proszę o akcept :)

Mój Tomi na maksa się ślini i pcha dwie rączki na raz do buzi. Jak mu pomóc bo biedny spać nie może. Kupiłam wczoraj żel Dentinoks ale pomaga na chwilkę. Zrobił też pierwszy raz luźną kupkę. Już od dawna takiej nie miał. Czy to może być od zębów czy może to ten żelik tak zadziałał.

Mamastud - zazdrościłam ci mieszkanka a i u nas nagle pijawiła się oferta. Dziś jedziemy do banku pogadać o kredycie. Trzymajcie kciuki

Czkamy na wieści od Joli???
 
Tez mi sie tak wydaje ze dziewczyna pod presja otoczenia.A tak w ogole Slonkoto mojemu mezowi tez czasami wyobrazni brak i mysli chyba ze ja w domu to mam wczasy.Ale wtedy zostawiam go z mlodym i ide do kuchni,jak tak z nim posiedzi godzinke zwlaszcza jak jest mlody marudny to zmienia zdanie.Nie czesto mam okazje tak zrobic ,ale czasem sie udaje.Moze Ty tez sprobuj.Co do odciagania mleka to ja w ogole nie moge nic sciagnac mimo,ze mleko mam bo mlody ladnie przybiera,wiec tez dlatego jestem tak uwiazana do domu,bo sztuczne mleko u nas odpada.

Ja tez tak robie. Znaczy nie musze, bo maz sam zabiera ja ode mnie. Wlasnie leza na kanapie i krzycza jedno przez drugie. Wszystko jest fajnei do poki jej sie nie znudzi. Wtedy tatus leci do mamuni: "Daj jej cyca"
Co do mleka, to u nas tez nie idzie modyf. Probowalam na poczatku HA. Obrzydlistwo, jak nie wiem co! Dodawalam glukozy i czasem pociagnela troche. Pozniej chyba NAN Activ, tak sobie.... raczej nie. Pozniej Beblinon zwykly, absolutnie. No i sie wkurzylam ktoregos dnia, kupilam zwykle Bebiko. W smaku, jak dla mnie idealne. Prawie. No, ale nie ma co porownywac z HA. No, ale paniusia moja nic nie chce. Nawet sloiczki ze sklepu sa be. Teraz juz bede robic sama. Takie domowe zjada. Wczoraj zjadla marchew+jablko.
Najbardziej sie boje wytuacji, o jakiej mi opowiadala kolezanka, ze jakies tam dziecko 8msc. nie chce jesc nic poza cycem. :dry::eek::confused:
 
aneteczka
ja też uważam że dziewczyna przesadza. Ja przez 2 tygodnie bawiłam się w delikatne warzywka, mięsko itp. Od tamtej pory jem normalnie - jak wszyscy. I smażone i tłuste, różne. Owoce i warzywa też wszystkie, Nigdy nic małej nie było
 
Dzięki dziewczyny za odpowiedz:-)
No własnie, a dziewczyna jest pielęgniarką...........zawsze wydawało jej sie ze wszystkie rozumy pozjadała, próbowała mnie przekonac że to ja tak źle jadłam i pewnie dlatego karmiłam tak krótko(a co ma piernik do wiatraka???) najśmieszniejsze ze nie jest to jej pierwsze dziecko.
Jak małego zaszczepiłam na pneumokoki i rotawirus to powiedziała, że mu krzywdę zrobiłam:szok:wiem że rózne są opinię na ten temat ale ja wcale nie uwazam zebym Misowi tymi szczepionkami zaszkodziła.
 
Co do madrych kolezanek!
Mam taka kolezanke, bardziej znajoma. Kiedys pracowalysmy razem.
W sobote wyszla ze szpitala, po cesarskim cieciu z dzieckiem, a w srode byla na zakupach w Biedronce z tym malym, bo juz musiala sie pochwalic! IDIOTKA!
Rozumiem, jakby bylo lato. Ona pracuje w Biedronce, wiec niby przyjechala cos zalatwic, dostarczyc dokumenty. Z tym, ze ja mysle, ze maz mogl to zrobic. A jesli juz tak bardzo chciala wyjsc, to zostawic dziecko na chwile i isc w dupu. Kurna nie rozumiem.
Ile tam teraz przeziebionych ludzi bylo.... FU!:wściekła/y::no:
 
reklama
Hej dziewczyny ! Chcial nie chcial, musze do Was dolaczyc tzn. podczytywalam Was codziennie, ale czasu na pisanie jakos brakowalo, gdyz mam 4 dzieci :szok:i jestem mocno zajeta. Poniewaz zbliza sie zima to i czasu troche wiecej postanowilam jednak dolaczyc do Was , jesli mozna. Jak juz pisalam mam 4 dzieci, najmłodszy Krzys, urodzil sie 24.maja , Ania skończy niedługo 3 latka, Monika ma 13 lat, a Florentyna 15. Jak sie obrobie to postaram sie dolaczyc fotki swojej rodziny, a jak sie naucze to także suwaczki...:-)
 
Do góry