reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy Otyłe - Porody Cesarki - Watek ogólny, pytania, porady...

najważniejsze, to mieć dobrego wspierającego lekarza. Mój jest wspaniały i słowem nie wspominał o zrzucaniu wagi, odradził odchudzanie w ciązy i mówi, że urodzimy razem :)
 
reklama
Kochane nie mogę sobie poradzić z samą soba, mój brzuch staje się moją obsesją wisi mi po cesarce, jak mam zrzucić brzuch po cesarce żeby mi nie wisiał???
help me! ;((
 
Piekne dziewczyny z extra kilogramami !

Czy mozecie sie podzielic doswiadczeniami ile przytyltyscie w czasie ciazy ? W tego co wyczytalam, najwiecej tyja drobne kobiety, gdyz tluszcz pomaga utrzymac ciaze. Podobno kobiety z duza nadwaga / otyloscia nie powinny przytyc wiecej niz 6 kg...

A jak bylo u was?

Troche sie boje bo mam jakies 95 kg i jestem w 4-5 tc :baffled:
 
Ayni ja (mam 162cm wzrostu) pierwszą ciążę zaczynałam ważąc 77kg i przytyłam 8kg, drugą zaczynałam z wagą 89kg, do 20 tygodnia nie przytyłam ani grama, a później stwierdziłam, że to moja ostatnia ciąża i nie będę sobie żałowała zachcianek... i z własnej głupoty przytyłam 19kg :baffled: (ale tuż po porodzie 12kg zniknęło od razu).
 
Ostatnia edycja:
Wampi, odmosnie Twojej pierwszej ciazy to 8 kg to nie duzo. Czy robilas jakies cwiczenia , czy tez mozesz nieco powiedziec na temat diety jaka prowadzilas w czasie ciazy?

Jakies sposoby aby sie nie roztyc na amen ?
 
W sumie to nic nie robiłam. Jedynie jadłam normalnie tak jak zwykle (nie to co w drugiej ciąży :zawstydzona/y:) a jak już miałam jakąś zachciankę, to starałam się ją spełnić ale z zachowaniem umiaru np. kilka kostek czekolady a nie całą tabliczkę :-D, no i dużo ruchu, korzystałam z pogody i chodziłam codziennie na długie spacery, nawet w 9 miesiącu.
 
Ja jak narazie ze wzgledu na zdrowa diete dla dziecka, zrezygnowalam z bialego chleba na rzecz czarnego i staram sie jesc na sniadaie musli z extra porcja suszu owocowego. Niestety holenderskie jedzenie jest nieporownywalnie naszpikowane swinstwem wiec chyba tak lepiej bedzie.

Wczoraj tez mialam czekoladowa zachcianke :-) ale opanowalam sie i ulamalam sobie tylko "pasek" LOL.
Chetnie wyszlabym tez na dwor ale ciagle pada, tutaj jest paskudna pogoda prawie non stop.

Myslalam , czy tez nie pojsc do fitness klubu ale nie mam pojecia co moglabym tam robic, chyba przejsc sie po brzerzni...

A jakie sporty wolno ciezarnej ? P.S. Yogi nie maja :/ tylko kick boxing , fitness grupowy i jakies wysilkowe chyba nie wchodzi w gre...

Wampi ciesze sie ze od razu szybko zgubilas wiekszosc nadrobionych kg , oby u mnie tak poszlo ;p
 
Możesz się przejść do klubu fitness i podpytać jakiegoś trenera czy mają coś do zaproponowania dla ciężarnej. Taki spacerek po bieżni to też dobry pomysł zwłaszcza jak pogoda na dworze nie dopisuje.
 
hej. ja też się martwię, bo ważę 95 kg. Narazie póki co w ogóle nie mam apetytu, ale wiem, że za kilka tygodni to się zmieni... A chcę, żeby dzidzia była zdrowa ... Póki co spaceruję jak tylko czas pozwala...
 
reklama
ja obie ciąże zawaliłam kompletnie jeśli chodzi o przytycie, pierwsza zaczęłam od ok 64kg skończyłam na 89, drugą zaczęłam od 71 a skończe przypuszczalnie na 95(już w piatek mam cc)

nie mam pojęcia jak to zrzucić, ale na razie trochę się przejmuję tym że jestem taka wielka i ciężka a po cięciu będą musieli mnie jakoś przełożyć na łóżku ze stołu operacyjnego a ja taki wieloryb jestem, dla mnie to straszny wstyd:zawstydzona/y::zawstydzona/y:

na szczęście lekarz nigdy nie skomentował mojego tycia, wiem ze za dużo przytyłam ale nie zniosłabym jeszcze gdyby mi to wypominał:zawstydzona/y::zawstydzona/y:
 
Do góry