reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy w danii

Poziomki,ale gdzie nie robia? Bo polowkowe to akurat najwazniejsze jest i z tego co wiem proponuja wszedzie...
 
reklama
hej :-)

poziomki, tak jak Mor pisze, usg w 20 tc jest najwazniejsze w calej ciazy i wszedzie je robia, tylko ze to nie GP Cie na nie umawia, ale Twoja polozna, GP tylko bada Ci cisnienie, robi wywiad na pierwszej wizycie, wazy, pobiera krew do badania na HPV i HIV i w zasadzie tyle. Na wszelkie badania w szpitalu kieruje polozna, usg, ktg, wizyta z ginekologiem, to ona zleca, moja robila tak, ze przy mnie dzwonila i zamawiala mi termin, albo informowala porodowke, za zaraz przyjde na ktg bo maluchnie bardzo chce sie ruszac... Ale ja mialam dodatkowe usg w 36 tc, a na to polowkowe to chyba w ogole przychodzi po prostu list ze szpitala z podanym terminem, prawda dziewczyny? Co mowi Twoja polozna?

friggia, to jest zwyczajny skandal. Moim zdaniem nie powinniscie sugerowac sie tym, ze "nie mozna zlozyc skargi" tylko usiasc i napisac oficjalna skarge razem z mezem na postepowanie pielegniarki, napisac, ze kobieta Was szykanuje, podglada, narusza Wasza prywatnosc, przesladuje i probuje zmusic do przyjecia dla Waszego dziecka rozwiazania, ktore jest tylko opcjonalne i pozostaje w gestii rodzicow, czy z niego skorzystac czy nie, a na dodatek prezentuje postawe rasistowska, a wg prawa unijnego kazda osoba, ktora sprawujac funkcje publiczne (np pracujac w jakimkolwiek urzedzie) pozwala sobie na przesladowania rasowe, powinna byc usunieta ze stanowiska. Nie zostawiajcie tego tak, bo wyraznie Wasze prawa sa lamane, jesli nie wzgledem dunskiego prawa(nie wiem, bo prawa dunskiego nei znam, moze faktycznie nie ma oficjalnej drogi zlozenia skargi na rzekroczenie uprawnien, ale na pewno sa na rasizm i przesladowanie), to na pewno prawa europejskiego.

Co do dagpleje, zlobkow i przedszkoli, to u nas jest odwrotna sytuacja, Luska czekala 5 miesiecy na miejsce i dostala je dopiero jak napisalam do komuny (za rada naszej pielegniarki), ze mala bardzo potrzebuje kontaktu z innymi dziecmi, poza tym jest znudzona przebywaniem w domu z noworodkiem, ktory potrzebuje duzo uwagi i potrzebujemy dla niej miejsca instytucji, zeby wspomoc jej rozwoj i nauke dunskiego, po kilku dniach dostalismy list, ze sie dostala, ale i tak nie do tych zlobkow, ktore mamy pod domem, tylko 40 min od domu, a Vincent czeka na miejsce od stycznia (zapisalismy go juz w lipcu) i nadal lipa :confused: takze to chyba zalezy od miasta. Ale tak czy inaczej obowiazek szkolny jest od 6 roku zycia i to rodzice decyduja, czy wczesniej dziecko gdzies poslac, czy nie, ale to prawda, ze mowili np w wiadomosciach, ze dzieci, ktore ida do instytucji dopierow wieku 6 lat, kiepsko sobie radza. Nic dziwnego, skoro tutaj tak ucza samodzielnosci ;-)



zauwazylyscie, ze dopiero ok 18:00 jest ciemno?? Juuupiii :-)
 
U mnie w miescie jest tak,ze na pierwsze usg kieruje rodzinny a potem juz ze szpitala wzywaja.
co to pielegniarki i sorawy z komuna to nadziwic sie nie moge bo mam dokladnie odwrotne doswiadczenia. Tzn jezeli zglasza sie,ze sa jakies problemy w rodzinie to na reakcje trzeba czasami baaardzo dlugo czekac. Widocznie masz bardzo aktywna komune, akurat w Twoim przypadku NADaktywna, z przykrymi i uciazliwymi konsekwencjami...
 
Dziewuszki dziękuję za słowa otuchy i wsparcie.

Co do USG, to ja miałam połówkowe, listownie przyszedł termin, choć mi robili dwa razy, bo mały był źle ułożony. Miałam jeszcze USG w ostatnim miesiącu ciąży, też list przyszedł i nie wiem czemu miałam umówione 3 wizyty.
 
Friggia, wydaje mi sie, ze to zalezy od tego gdzie sie mieszka. Ja tez mialam planowo 3 ( w koncu wyszlo duzo wiecej, ale to juz inna bajka).
 
I jak tam Poziomki wyjasnilo sie z tym usg? do mnie tez przyszly pisma ze szpitala, a rodzilam w Roskilde,tam gdzie chyba Ty tez bedziesz? w kazdym razie goraco polecam. Skierowania ze szpitala mialam 2, raz okolo 3 miesiaca,a potem okolo 20 tyg.polowkowe. Prywatnie poszlismy jeszcze 2 razy-raz w 7 tygodniu z radosci i zeby zobaczyc serduszko i czy jest jedno czy wiecej, a potem w 35 tygodniu chcielismy zrobic pamiatke dziecku, zdjecia i filmy w 4d.I z tego jestem bardzo zadowolona :)Fajnie tez bylo zobaczyc do kogo jest podobna,a przy okazji ja sprawdzili jeszcze dokladnie ;-) Te skierowania ze szpitala przychodza, bo lekarz rodzinny wpisuje w system,ze jestes w ciazy i automatycznie idzie wiadomosc do szpitala.
Aaaa jeszcze jedno usg robili mi juz w dzien porodu.Tak zeby zobaczyc dla pewnosci ulozenie. Musze powiedziec, ze ta opieka,ktora tu mialam to po prostu marzenie:-)

Cos cichutko dziewczynki...

Friggia ciesze sie, ze juz lepiej u Ciebie:-)
 
hej laski
nie pisalam bo weny brakowalo. tydzien temu pojechalam do szpitala na to cale nieszczesne obkrecanie i okazalo sie ze dziecko samo sie ulozylo glowka w dol. odetchnelam z ulga. niestety nie na dlugo. podczas wczorajszej wizyty u poloznej znow sie dowiedzialam ze mala jest poprzecznie. dzis kolejna wizyta w szpitalu, tym razem doszlo do obracania. nie polecam.... nie chce mi sie nawet pisac o tym. grunt ze sie udalo i ze juz po. teraz pozostaje modlic sie zeby mala sie nie ruszyla. jesli tak sie stanie to jeszcze raz to samo....:confused2:
 
herbata przykro mi ze musialas sie meczyc:( trzymam kciuki za glowkowe juz do konca:-)

Chcialam sie pochwalic ze czekamy na kolejna dziewczynke:-D
 
Hej:-)

Herbata Mam nadzieje, że Dzidzia juz się nie przekręci. No i przede wszystkim zycze Ci szczęśliwego rozwiązania i bezbolesnego porodu!;-) 3mam kciuki, bo to już tuż tuż, za chwilke.;-)

Poziomki No to moje GRATULACJE!!!:-) Twój Mąż musi być prawdziwym szczęściarzem, same kobietki będą go otaczać;-) Ale chyba mieliście nadzieje na chłopca? W sumie to najważniejsze aby zdrowe było! :tak:

My w weekend wróciliśmy z Norwegii, byliśmy tydzień na nartach. Wyszaleliśmy się za wszystkie czasy i trzeba było wracać do obowiązków, ale na szczęście za nie całe 2 tygodnie znowu wolne.:-) Na Wielkanoc zostajemy w DK, bo do połowy roku co troche szykują nam się jakieś ferie i wyjazdy, więc chcemy troche w domku pobyć i na spokojnie spędzić razem czas.:-)
A Wy wszystkie jedziecie na Wielkanoc do PL?
Ładna pogoda się robi, dalej zimno, ale chociaż słonecznie :)

Pozdrwionka i buziole!
 
reklama
Do góry