reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy w Holandii

reklama
Mieszkam w Hilversum 30 km od Amsterdamu

Wiesz może czy są jeszcze jakiś fora mam z nl ? Fajnie było by tak wszystkie mamusie z Holandii mogły się tak znaleźć i kontaktować wymieniać informacje i się motywować np na instagramie, szukam ale nic
Ja też próbowałam na fb znaleźć, ale jakoś nigdzie nie było odzewu. Inny flow [emoji3526]
 
Hejka co u was mamuśki słychać?
Widze Kasia ze już malutka jest z wami :) gratulacje!!jak wspominasz poród?
Hejka, tak nasza Natalia już jutro skończy 2 tygodnie jak to minęło szybko nawet nie wiem kiedy [emoji33] u nas wszystko wporzadku poród, nie był najgorszy rodziłam w sumie za pomocą oxytocyny miałam wywoływany bo byłam 5 dni po terminie , byłam w bardzo dobrym szpitalu i to jest najważniejsze, życzę sobie każdy taki poród mój w przyszłości wyglądał, napewno nie mam traumy [emoji6]
 
Ahaa no to super że wszystko dobrze :)
A jak opieka w szpitalu?
Powiedz mi jak to jest z tak małym czlowieczkiem , wróciłas po 2g ze szpitala?
 
Ahaa no to super że wszystko dobrze :)
A jak opieka w szpitalu?
Powiedz mi jak to jest z tak małym czlowieczkiem , wróciłas po 2g ze szpitala?
Cześć, jeśli poród nie był traumatyczny to pewnie ze szpitala wyszła po kilku godzinach od porodu.
Ja wyszłam po ok 2h od porodu synka. Tyle co mecz piłki nożnej obejrzałam w szpitalu i prysznic wzięłam.
Gdy córka się urodziła przed czasem to wypuścili nas po tygodniu bo najpierw musiała zacząć przybierać na wadze, a potem miała żółtaczkę.
 
Aha i odrazu po powrocie przychodzi krammzorg?powiedz mi czy uwazasz krammzorg za przydatny?i czy te wszystkie rzeczy typu 'stelaz do wanienki,te cale termofory,lozko na wysokosci min' 90' co sa na liscie sa obowiązkowe i tak naprawdę przydatne?
 
reklama
Aha i odrazu po powrocie przychodzi krammzorg?powiedz mi czy uwazasz krammzorg za przydatny?i czy te wszystkie rzeczy typu 'stelaz do wanienki,te cale termofory,lozko na wysokosci min' 90' co sa na liscie sa obowiązkowe i tak naprawdę przydatne?
Kraamzorg przychodzi od razu po porodzie. Ja byłam w domu koło 19, a kraamzorg przyszła około północy. Na drugi dzień już normalnie tzn 8-9 rano.
Stelaż do wanny tak bo nie musisz się schylac, termofory też bo czasami trzeba dogrzewac dzidziusia. Odpowiednia temperatura ciała jest potrzebna żeby dziecko przybierało na wadze.
Łóżko na wysokości 90cm jest dla położnej i babki z kraamzorg żeby nie schylały się gdy badają ci krocze i ranę.
 
Do góry