reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Mokito gratulacje, duzo zdrowia i sily!

Patili, kwoty sa pewnie bardzo zroznicowane. Znajoma placi 10 euro, a niedawno rozmawialam z dziwczyna ktora pilnuje dziecka i dostaje za to 4 euro za godzine.
 
reklama
Patili jest dokładnie tak jak pisze Mikimar. Ja dwa lata temu dostawałam 8€/h, z tymże chodziłam tylko dwa razy w tygodniu na kilka godzin i wchodziło też w to drobne sprzątanie, gdy dzieci już spały. Z kolei jedna kobieta raz zaproponowała mi 20€/6h opieki nad jej córką...
Nie wiem czy Ty szukasz opiekunki czy może sama masz okazję zajmować się czyimś dzieckiem, jeśli to pierwsze, to moim zdaniem jeśli miałaby to być codzienna opieka, to bardziej się opłaca żłobek/przedszkole lub zostanie w domu z dzieckiem. Sama miałam dylemat, żłobek czy opiekunka, liczyłam, że opiekunki ok 7€ biorą za godzinę, to nawet tylko 5 h dziennie w skali miesiąca daje już 700€. A jak Mikimar pisze o 10€/h to już w ogóle. Chyba, że tylko sporadycznie do opieki, jak trzeba gdzieś wyjść, to ok, byłabym w stanie tyle zapłacić.
 
Patii ja place w NÖ u Tagesmutter 3,5/godzine.W Wiedniu macie lepiej, bo miasto dofinansowuje.Natomiast mlode dziewczyny, ktore przychodza czasem, zebys mogla z mezem wyjsc maja stawki ok 5-10 Euro.
 
Dziekuje za odpowiedzi. Mi wlasciwie chodzi o opiekunke, ktora odbieralaby Kiliana od czasu do czasu z przedszkola i zajela sie nim do naszego powrotu. Tak w sumie sporadycznie i nieregularnie. ALe nie wiem czy taka tu w mojej okolicy znajde...
 
mokito gratko ogromne i spokojnej ciazy zycze.Kinga jeszcze mala wiec mysle,ze ataki zazdrosci was omina albo beda male :-) Uwazaj na siebie i nie dzwigaj za duzo
 
hej dziewczyny, mam pytanie do świeżo upieczonych mam. Jak długo czekałyscie na anmeldebescheinigung dla waszych niemowlaczków? Mnie upływa 3 tydz. a bez tego nie załatwie FBH i KBG.
 
Magdalena6 mój mąż był to załatwiać i dostał od reki tego samego dnia co prawda siedział tam z pół dnia ale dali mu od razu z tego co wiem to oni już nie wysyłają tego poczta trzeba osobiście iść...
 
reklama
Magdalena ja składałam wniosek o Anmeldebescheinigung w urzędzie gdzie składałam wniosek o akt urodzenia i to właśnie Standesamt wszystko wysyłal do Ma35, nie musiałam jechać osobiście z dokumentami. Potem dostałam pismo z MA35 (po ok 3 tyg) żebym dowiozła paszport dziecka i wtedy już dostałam od ręki, czekałam w kolejce jakieś 2 h.
Dla noworodków chyba jeszcze wydają na miejscu, ale ogólnie to już właśnie nie chcą wydawać i wysyłają pocztą, niektórzy ludzie to nawet kilka miesięcy czekają mimo dzwonienia tam i dowiadywania się. Jak dla siebie z mężem załatwialiśmy to od ręki nam wydali, a teraz co chwilę ktoś pisze na jednym forum, że czekają i czekają i że już dawno na miejscu nie wydają.

Patili rozumiem, ja raz tak odbierałam synka jednej pani, do jej powrotu bawiliśmy się, robiliśmy angielski itd, to zapłaciła mi wtedy 7€ za godzinę, mimo że tyle nie chciałam. Myślę, że jak dasz jakieś ogłoszenie to na pewno ktoś się odezwie :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry