reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Kasia ja tez chodziłam do truskolaskiego, jest ok. Jest rzeczywiscie szybki ale to lekarz który "dmucha na zimne" i odpowiada na pytania.

Dziewczyny jeszcze jedno - jestem 7 tydz po porodzie i wciąż czekam na anmeldebescheinigung, a więc nie ma sensu skladac wniosku o fb i kbg bez tego. Orientujecie sie czy sa terminy do kiedy te wnioski trzeba złożyc? A moze trzeba zgłosic do kk ten model karencji wczesniej?
 
reklama
Ja do Kk zlozylam wniosek bez anmeldung.Musialam go doniesc pozniej. A po anmeldung musialam pojechac osobiscie. Kazali mi czekac, az przysla poczta, ale na poczcie ponoc lezal za dlugo i go odeslali do MA35. Ponoc, bo ja nie dostalam zadnego swistka, ze czeka na mnie list za potwierdzeniem odbioru. Zreszta to nie pierwszy raz, gdy poczta zawodzi.
 
Kasia, a ja bym Ci radziła omijać polskich lekarzy szerokim łukiem. Nawet jak nieznasz języka, to umów się do jakiegoś lekarza z mężem jeżeli zna język, albo z jakąś koleżanką. W którym bz mieszkasz? W 17 przyjmuje dr Dinhof. Pewenie juz o niej słyszłaś. Ja nie prowadziłam u niej ciązy byłam tylko raz na kontroli. Jest bardzo sympatyczna. Ja też nie znam niemieckiego super, ale przygotowalam sobie najwazniejsze informacje i jakos dalam rade. Sprzet ma duzo lepszy niz moj lekarz. Ja chodzilam do Miechowieckiego- szczerze odradzam. Gdy pojawia sie problem to on umywa ręcy, bynajmniej tak było w moim przypadku.
 
Dziekuje Wam za odpowiedz. To bardzo fajna sprawa ze mozna porozmawiac na takim forum z kobietkami z Polski;) narazie umoeilam sie na wizyte do dr Witosa wiec ocenie go osobiscie ale dopiero za 3 tygodnie. Napiszcie mi prosze od ktorego miesiaca jestesmy pod ochrona? Tzn kiedy najlepiej poinformowac pracodawce tak aby nie mogl nas juz zwolnic? Pracuje w jednej firmie juz od dwoch lat ale mimo wszystko mam pewne obawy, wiec wolalabym miec pewnosc. Moje drogie a jak wyglada pierwsza wizyta u gin? Robi usg a ponadto co jeszcze? Czy kieruje nas na wszystkie niezbedne badania typu morfologia mocz itp? Milego wieczorku Wam zycze;)
 
Wiltos bada mocz na kazdej wizycie.Krew bada na samym poczatku. Dajac pracodawcy zaswiadczenie o tym, ze jestes w ciazy nic Ci nie grozi. Niech by tylko sprobowali Cie zwolnic :-)
 
Ostatnia edycja:
Witam wszystkie mamusie :)
jestem tu pierwszy raz więc pewnie moje pytanie sie już pojawiło , ale niestety przy tylu postach ciężko się odnaleźć :p
Chciałabym się dowidzieć co muszę zabrać do szpitala , bo z tego co wiem to w Pl trzeba mieć wszystko nawet termometr:/
z góry dziękuje za pomoc :)
 
Hej Kobietki:-)
..kwartał trwa a ja postanowiłam przenieść się od Truskolaskiego do Dinhof aby ona jednak prowadziła ciążę:-)
Zmieniała może któraś lekarza w jednym kwartale? Są jakieś możliwości odzyskania pieniążków od kasy chorych czy po prostu muszę za wizyty płacić w całości do końca kwartału z własnej kieszoneczki;-):-/?
...nie orientujecie się ile Dinhof bierze za wizytę? Z góry dziękuję i dobrego popołudnia życzę!
 
Czesc Dagii, do szpitala nie trzeba wiele. Kosmetyki dla siebie, klapki, moze szlafrok, ubranka dla dziecka na wyjscie, warto jakas przekaske... Zapas koszul, ubranek dla dziecka, pieluch itd jest w pokoju do dyspozycji...
Anet niestety nie wiem
 
Znalazlam wlasnie w necie informacje o dr Jolancie Kremer ktora przyjmuje prywatnie poza Wiedniem jakies 15 km w Vösendorf. Czy macie moze jakies informacje na jej temat?
 
reklama
Dagii ja do szpitala mialam, az za duzo rzeczy. Mysle tez, ze zalezy w ktorym szpitalu jestes... w st. Josef w 13 bezirku nawet koszule nocne daja w ilosci jaka sobie zyczysz. Kosmetyki, klapki i szlafrok, no i ciuszki na wyjscie dla dziecka.
 
Do góry