reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Ale na poczatku gdy przyjechalam - czerwiec 2012 - mieszkalam w innym miejscu. I nie mam juz tego pierwszego Meldezettla.... mam tylko obecny, z data zameldowania na maj tego roku.
To jaka date w koncu trzeba wpisac?
 
reklama
Lepiej wpisać prawdziwa datę masz racje bo później mogą się czegoś doszukać i kare przysłać
Ja tez dopiero po paru latach wyrabialam ten papierek w ma35 i przyszła mi kara 50 e bo powinnam wczesniej pofatygować się do nich
 
To jest nie ważne, że wcześniej był inny adres, na Meldezettel są również poprzednie adresy razem z datami. Ja też gdy przyjechalam do Austrii to mieszkałam gdzie indziej a potem się przeprowadziliśmy i oba te adresy mam wpisane, więc data pierwszego zameldowania w At też jest
 
Witam drogie mamy mam pytanie zaraz konczy mi sie macierzynski ktory wzielam tylko na rok. Moja mama miala przyjechac do wnuka zebym ja mogla isc do pracy. Niestety stan zdrowia mojej mamy nie pozwala jej na to i teraz mam problem poniewaz ja rejestrujac sie w AMS automatycznie beda szukac mi pracy a synek jest za maly zeby isc do zlobka czy jest jakis sposob zeby zostac z nim jeszcze w domu?
 
Pauluska mi też się już dawno skończyło i siedzę z mala w domu tylko my jesteśmy ubezpieczone przy mężu. Może też masz taką możliwość?
 
Pauluska pracowałaś przed macierzyńskim? W sensie czy masz teoretycznie powrót do pracy? Bo jeśli tak to u pracodawcy można macierzyński przedłużyć, ale nie można przedłużyć KGB, więc nie dostawałabyś już pieniędzy, ale byłabyś przynajmniej ubezpieczona.

Żłobki przyjmują nawet ośmiomiesięczne dzieci, roczne to norma (sama pracuję w przedszkolu i długo miałam grupę żłobkową), ale to już oczywiscie kwestia tego czy mama chce oddać tak małe dziecko czy nie. No i czy będzie gdzieś miejsce, bo z tym ciężko, niektóre przedszkola już do września 2017 roku nie mają miejsc...
 
reklama
Do góry