reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Gabi89 gratulacje i duzo zrowka Wam zycze :-) Czas porodu imponujacy, mi to zajelo ponad 21 godzin.
Vixen89 gratulacje dla Filipka z okazji pierwszych zabkow, szybciutko sie przebily. A jak Wam idzie wprowadzanie nowych pokarmow?
Mokito napisz kiedy Tobie najbardziej pasuje, ja mieszkam blisko parku i na spacerek chetnie sie wybiore a pewnie dziewczyny tez przyjda:-)


U nas przebija sie gorna jedynka i latwo nie jest, nawet nurofen co 8 godzin niewiele pomaga. O spaniu w dzień mozna zapomniec a noce jeszcze gorsze, ale nic to, zeby sie przebija i bedzie tylko lepiej :-) udanego dnia Wam zycze:-)
 
reklama
Hej
Jeszcze w sprawie dzieciecych floumarkow:

Mala90 wspomnialas ze floumark w 23 bez byl dla ciebie za ciasny i duzo ludzi ,ha,nie wiem czy wiesz ale to byl jeden z wiekszych powierzchniowo:tak:zwykle (a bylam za czasow mieszkania w Wiedniu na wielu,wielu) sa to salki przykoscielne i tu dopiero mozna mowic o ciasnocie.
A dla zainteresowanych podsylam stronke:

Wien Kinderflohmarkt Termine - Kinderflohmärkte,Kindersachen Börse

Elzbieta u mnie dzis na obiad zurek na golonce i racuchy z jablkami,a niedawno skonczylismy jesc lazanki:-D
 
Witam wtorkowo :-)
Fajnie macie duze miasto i duze mozliwosci u nas kinderflohmark jest 2 razy do roku ,scisk ale rzeczy maja fajne,bynajmniej mieli.Teraz mam duzo po Victorze i od szwagierki i siostry wiec nawet nie zaprzatam sobie tym glowy.No a dla 7 latka to juz nowe bo spodnie nie wytrzymuja bez dziur,bluzy i koszulki w plamy...ach same zobaczycie :-D Malo co zostaje do odania czy sprzedania.
aniag a jakie macie to krzeselko drewniane,ze Eri wychodzi z niego? Takie co to rosnie razem z dzieckiem czy to rozkladane do krzeselka i stolika?A moze pasy dodatkowe daly by rade:confused:
Elzbieta ja zawsze mam drogie danie jak maz wraca z pracy.Mlody po szkole ze mna je zupe,pozniej jak jest glodny to cos przekasza (owoce,chrupki czy kanapke) a wieczorkiem robie normalne drogie danie,rzadko jemy je sami (w poludnie)ale jak nie chce mi sie zupy robic to jemy ziemniai czy cos tam innego wtedy na wieczor mlody je platki.Ja robie rozne roznosci od ziemniakow z miesem(przeroznym) po makarony,nalesniki czy inne wymysly.Nieraz tez powstaje cos z niczego ale to wtedy jak mam mega lenia.Potrawy ktore wymagaja wiecej czasu jak pierogi,golabki czy inne wydziwiasy to robie w weeckendy kiedy mlody z tatem moga sie soba zajac :tak::-D
 
Dzięki dziewczyny za gratki, no szybko zębole mu wyskakują, nie spodziewałam się ;)

Vici póki co ząbkowanie do przejścia, marudzi nie bardziej niż zwykle ;) gorączki brak, nie ma problemów z jedzeniem, noce przesypia całe, życzyłabym sobie, żeby tak zostało :p

Mikimar w zeszłym tygodniu dostał trochę marchewki, w pierwszy dzień tak średnio mu podeszła, potem już było lepiej, ale potem mieliśmy problem z kupą :/ Wczoraj dostał troszeczkę pietruszki na spróbowanie, w ogóle mu nie smakowała, miny robił nieziemskie :p dzisiaj podejście drugie. Biedny Mikołaj, oby szybko wyszły ząbki i był spokój!

Mokito ja też chętnie dołączę do spotkania :)

Elżbieta też cierpię na brak pomysłów jeśli chodzi o obiady, często szperam w internecie i szukam inspiracji. Generalnie nie przepadam za gotowaniem i wyszukuję szybkie i nieskomplikowane dania :p Ostatnio namiętnie serwuję rybkę zapiekaną w warzywach (marchewka, pietruszka, seler) z serem, do tego robię pieczone ziemniaczki i sos czosnkowy, pycha! A tak to raczej bazujemy na mięsie z kurczaka lub indyka, bo za innymi mięsami z mężem nie przepadamy. Tak więc gulasz drobiowy z warzywami, kotlety, bitki, jakieś dania makaronowe, zapiekanki. Kotlety często urozmaicam tym, że albo nadziewam je serem albo podaję z usmażonymi na cebulce pieczarkami, do tego ziemniaki, jakieś sałatki czy surówki i obiad gotowy :)
 
Ostatnia edycja:
Witajcie dziewczyny,ale sie aktywnie zrobiło..:-D teraz ostatnio nie mam za wiele czasu nawet na czytanie forum bo mój bąbelek przez kolki nauczył sie noszenia na rączkach, i nie za dużo poleży sam. Staram sie go tego oduczać ale jest cieżko,bo zaraz płacz.

ola8806-ja też w czwartek wybieram sie do Pani Dr.Claudii jest to nasza pierwsza wizyta i tez sie obawiam bo mój język tez jest kiepski,a niestety muszę isc sama...Słyszałam ze nie ma tam windy, wiec bedzie problem z wózkiem...No ale moze jakoś dam radę. Czekam na Twoje wrażenia po wizycie odnośnie jężyka i samej Pani dr.
 
mamami windy nie ma, wózki zostawia się na dole. Dużo rodziców zostawia sam stelaż, a gondolkę czy fotelik wynoszą na górę. Ja zostawiam cały wózek, jest tam taka specjalna rurka do której można przypiąć wózek, a jak nie ma miejsca to zostawiam bez zapinania, do tej pory wszystko było ok :p
 
Spotkanie: pasuje mi sobota lub niedziela po 13, okolice Schönbrunn. W sobotę to tak tylko na godzinkę, a w niedzielę bez ograniczeń (bo to ostatni dzień zajęć i tego dnia wracamy do Linz).
Przed nami dziś poierwsze Babyschwimmen :-) pierwsze zajęcia przegapiliśmy bo Kini była przeziębiona
 
Aniag faktycznie te angielskie ubranka sa takie jakby bardziej miesiste ;-) mieciutka, puchata bawelna, z ktora nic sie w praniu nie dzieje. Wydaje mi sie, ze Next ma zawsze gratisowa wysylke. Bynajmniej nie znalazlam zadnej informacji, ze to jakas specjalna promocja byla. No coz ceny w euro znacznie sa wyzsze niz w funtach. Jak ja zamawialam, to u mnie roznica byla prawie 50 euro:szok:. Ale niestety sa cwani i w funtach mozesz kupic tylko w UK. Ale jak masz mozliwosc by Ci ktos stamtad przyslal, to sie oplaca. Co do krzeselka; my mamy drewniane, ktore rosnie razem z dzieckiem. Jest bardzo stabilne, nie przewraca sie jak Kilian odpychal sie od stolu i jest bardzo lekkie (5kg). No i jak maly siedzi z palakiem, to nie ma mocnych, zeby sam wyszedl
Der Stuhl vom Baby bis zum Erwachsenen. | Leander®

Ela jutro u nas golabki, dzis mielony z buraczkami. Gratulacje dla synusia! Za niedlugo bedzie sie wspinal po meblach i sofach i zacznie raczkowac. Ja rowniez staralam sie asekurowac Kiliana, ale w koncu jak kilka razy mial twarde ladowanie na pupie to sam zrozumial, ze trzeba uwazac :tak:

Mikimar duzo sily!

Mokito ja kiedys mieszkalam 10 min piechota od Schönbrunn i czesto chodzilam tan na spacery. Teraz musze jechac 30 min u-Bahn, ale chetnie dolacze. Daj znac kiedy Ci/Wam pasuje! Milego Babyschwimmen!
Edit: wlasnie doczytalam. Mi pasuje i sobota i niedziela, ale najchetniej od 14. Dostosuje sie do wiekszosci!
 
Ostatnia edycja:
To ja dziewczyny tez sie pisze na niedziele lub sobote, bierzecie malenstwa czy babskie pogaduchy bez pociech? troche mi to zrobi roznice, bo jak cos to musze meza uswiadomic w temacie...
 
reklama
Do góry