reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

aniag78, dokladnie! moja Maja za to roszyla z mowa bardzo szybko.

jako trzylatka zna wszystkie literki, ume pisac sama swoje imie (koslawo bo koslawo, ale pisze). Ja to poprostu bardzo interesuje, literki, cyferki, puzzle, gry planszowe. Sport natomiast bleeeee..... :szok:
 
reklama
do 20h nie placisz za opieke (finansowane jest to przez miasto Wieden), placisz jednak za jedzenie, 2,5-3,5 euro za dzien, w zaleznosci od wieku dziecka.
ja placilam w sumie ok 90-100 euro miesecznie, Maja byla 35h w tygodniu, czyli 50 euro za opieke i 3,5 dziennie za jedzenie.
 
Aha :) Dzieki. Najgorzej, ze wolnych miejsc u Tagesmutter jest jak na lekarstwo :) Ale znalazlam tez milo wygladajace przedszkole blisko domu. Tam tez sie placi ok 100 miesiecznie. Musze sie dzisiaj tam wybrac i popytac o miejsca :)
Pzd
 
mamami1 nie wiem jaki ty masz bujaczek, ja mam taki z FP z pszolkami i trzy zabawki wisza na "łuku": slimak, zabka i kaczka, moj maly wyladowal w nim okolo 3 miesiaca choc ponoc bujaczki sa od 6 miesiaca. Moim zdaniem dalam malego za wczesnie, bo teraz nie chce w nim siedziec i jest nim znudzony, ale jesli chodzi o rozwoj fizyczny to wydawalo mi sie, ze jest gotowy. Zreszta Gucio urodzil sie taki silny, zwarty choc bardzo malutki. Takze wszystko zalezy od dziecka, obserwuj go bacznie i bedziesz wiedziec :tak:

vixen89 haha :tak: dokladnie tez to zauwazylam, albo asymetria, albo piastki non stop zacisniete i po lekarzach sie goni, nie mozna przesadzac. Choc ja to robie non stop :tak: moj Mlody wczoraj przy usypianiu byl strasznie niespokojny, wolal i wolal no to mysle ide, przychodze a moje dziecko lezy w nogach lozka, nakryty koldra, nogi ma na szczeblach polozony i caly happy :happy: patrzymy na niego z Mezulem przerazenia a on smiech i glupawka :laugh2: ciesz sie poki lezy grzecznie, wczoraj przy obracaniu na podlodze, to juz tak fikal, ze glowa lekko uderzyl. Strachu sie najadl po marudzil i dalej wio koniku :rofl2:
 
Ostatnia edycja:
aniag78 dlatego już nie czytam, bo tylko sobie nerwy przez to psułam, a teraz przynajmniej spokojniejsza jestem :p Faktycznie małego siłacza masz, a z mową też na pewno nadrobi, nic się nie bój :) mój kuzyn do 3 r.ż. prawie w ogóle nie mówił (tu akurat przez zaniedbanie jego mamy...), a teraz jest dorosłym facetem i wszystko jest ok

Maryńka od 6 miesiąca dopiero? Większość leżaczków i huśtawek jest od 0-9 kg tylko, nasz akurat jest od 0-18, ale w pozycji półleżącej tylko do 9, a do 18 jak jest używany bardziej jako bujane krzesełko, jak już dziecko siedzi. Gdybym miała używać dopiero od szóstego miesiąca, to nie opłacałoby się nam kupować, jak Filip już ponad 8 kg waży :p My nie używamy za często, głównie jak muszę wyjść z pokoju i czasem do karmienia, bo do krzesełka za mały jeszcze jest, mimo że też mogę ustawić pozycję półleżąca i niby ma wkładkę redykcujną dla niemowlaków, ale z tym to czekam aż już pewnie usiądzie ;)
Gucio - rozbójnik, zestresował mamę! No cieszę się, chociaż wiem, że niedługo to się skończy :p na razie jeszcze poza dywan czy matę nie wywędrował, tylko czekam na ten uroczy czas, gdzie trzeba mieć oczy dookoła głowy :D mąż to już nawet pozakładał na wszystkie kanty od mebli osłonki.
 
Ostatnia edycja:
Chyba zrobię tak jak mówicie,na razie będe wkładać go tylko na chwilkę, chociaż na bujaku pisze ze jest od urodzenia..ale to raczej za wcześnie bo on nie rozkłada sie do pozycji leżącej tylko jest taki półsiedzący .Co prawda Patryk to duży facet bo mając niecałe 9 tyg waży juz 6kg:tak:ale na razie będziemy stopniowo dozować mu rozrywki w bujaku. Mały jest bardzo ruchliwy i lubi jak sie mu dostarcza nowych atrakcji :-)wiec chyba musimy zakupić tą matę edukacyjną bo jeszcze nie mamy.
 
Hej

a ja z calkiem innym pytaniem:
ma moze ktoras albo slyszalyscie moze o jakims kursie o obsludze kas sklepowych?(Scannerkassen kurse oder Kassenbedienung) Nic na ten temat nie znalalam w necie,ani na stronach WIFI czy BFI.
Potrzebuje taki kurs zrobic i bede wspominac w amsie dlatego chce sie zorientowac.
 
reklama
vixen tak mi powiedziala rehabilitantka coreczek kuzyna (blizniaczki) o bujaczkach takich wlasnie w pozycji polsiedzacej. w ogole to zabraniala kuzynowi je np. "sadzac" w wieku 8 miesiecy i mowila, ze trzeba czekac az dziecko samo usiadzie. Dlatego zapamietalam te 6 miesiecy, choc tak jak pisalam ja Gucia dawalam wczesniej. pewnie jest z nimi podobnie jak z fotelikami, przeznaczone nawet dla noworotkow, ale czy zdrowe to juz inna sprawa.

Gucio ma lekka goraczke i widac zebulek w dziaselku, juz wspolczuje moim sutkom :-D
 
Do góry