reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

reklama
Dziewczyny!
Jak pewnie zauwazylyscie wczoraj zalozylam nowy watek o przedszkolach; przy okazji - jako ze predzej wchodzilam bezposrednio na watek glowny - zauwazylam,ze mamy kilka watkow, w ktorych jest tylko kilka wpisow i niczego konkretnego one tak naprawde nie wnosza. Proponuje zrobic wiosenne porzadki - tu konieczna jest Wasza zgoda i Vici jako moderatorki - i pousuwac np: Porod w Austrii; mamusie w Wiedniu i przedszkole. I moze faktycznie pozakladac watki dot. KBG, Familienbeihilfe czy wlasnie o szczepieniach. Co o tym sadzicie?
 
Jasne, mi sie pomysl bardzo podoba, ale osobiscie Raczej nie podejme sie przegladania starych wpisow i przenoszenia do odpowiednich watkow. Ktos jest chetny?
Tak jeszcze sobie mysle, warto zastanowic sie dlaczego poboczne watki sie nie sprawdzaja? Czy tematy sa nieaktualne czy z jakiegos powodu wygodniej(?) pisac na glownym? Byloby super gdyby wypowiedzialy sie najbardziej "zasiedziale" Mamy i pani Moderator vici ;)
 
Ostatnia edycja:
Marti co do szczepień to ja ostatnio odmowilam pneumokokow i teraz jak za każdym razem jestem u lekarza to nie zajmuje się mała tylko cały czas pyta kiedy będziemy się szczepić wzruszające to jest... A twoja decyzja na co będziesz szczepila... A co do nowych wątków wiem jak trudno jest coś znaleść jak.do przeglądnijcie jest ponad 500 stron...
 
Można szukać bezpośrednio w danym wątku, trzeba wpisać słowo kluczowe i wyszukuje posty tylko z tym słowem, sama tak robiłam żeby nie przeglądać wszystkich stron. Wpisywałam np Kinderbetreuungsgeld i szukało postów tylko z tym.

Jednak też uważam, że warto zrobić podsumowamie z najważniejszymi rzeczami, zawsze to jednak łatwiej się odnaleźć. Poboczne wątki może nie zdają egzaminu, bo mamy wchodzą od razu na ten? Sama tak mam ustawione na komputerze i w tel, że bezpośrednio wchodzę właśnie na ten wątek, tych pobocznych nawet nie widzę.

Co do szczepień to tak jak pisały dziewczyny, żadne nie są obowiązkowe. Ja będę szczepić tylko te podstawowe co są z tyłu MKP, na razie nie rozważałam innych szczepień
 
Rozdzielenie wątków to dobry pomysł, tylko tak jak dziewczyny pisały wcześniej że łatwiej na ten zaglądać.

Może to głupie pytanie ale musze je zadać, wiecie może jak to jest, jak chodzę tutaj do lekarza a zaszczepię dziecko prywatnie w Polsce( na meningokoki) to czy lekarka może się do tego doczepić?
 
anetaz proponowalabym po prostu zapytac swojej lekarki co o tym mysli no i poprosic po ewentualnym szczepieniu o wypelnienie ksiazeczki szczepien w Polsce. ja bede szczepic malego na FSME w magistracie i zamierzam uprzedzic moja pania doktor.

a i popieram wiosenne porzadki :-)
 
Hej poniedzialkowo.Jestem i zagladam choc w weeckend nie zagladalam bo pogoda cudna i walczylsmy z ogrodem i plotem.
Co do watkow to jestem za wiele dziewczyn tu zaglada nieraz tylko po info a takto by bylo wszystko w jednym miejscu bez szukajki.Mialam sie tym zajac przed porodem ale nie dalam rady.Teraz tez roznie z tym czasem bywa ale moze w koncu sie zbiore i ratami powklejac co nie co lub od nowa wszystko napisac.
Co do szczepien to w watku lekarskim mozna o tym pisac bo temat powiazany

P.S
Zalozylam juz nowy watek i wkleilam info z netu narazie na tyle mi czas pozwolil ;-)
 
Ostatnia edycja:
Wiecie mi nawet nie chodzi o stale prowadzenie tych watkow informacyjnych czy przeniesienie tam dyskusji na dany temat; bardziej chodzi mi o to by wlasnie w takim watku pobocznym wypisac wylacznie same informacje jak np o przedszkolu, zeby jak pojawi sie nowa mama nie musiala dlugo szukac a my po raz setny pisac tego samego.

Vici dziekuje za nowy watek!

Aneta wydaje mi sie, ze po prostu lekarz w Polsce szczepiacy dziecko wklei Wam karteczke ze szczepionki do Imfpass i podpisze. W koncu ta ksiazeczka jest wylacznie prowadzona jako informacja o szczepieniach i kazdy lekarz ma prawo do niej wpisac zaaplikowana szczepionke.

Quiz o Wiedniu:
Wien - GMX.at
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny ma moze ktoras z Was okap z siemensa z taka "szmatka" - moja juz jest dosyc brudna i chcialabym ja wymienic? gdzie o takie cos pytac, oczywiscie modelu okapu nie znam. cos w ten desen Siemens LU11152 · 60 cm, indbygget emhætte, rustfrit stål | redcoon.dk szukam na internecie, ale sie donalezc sie nie moge :-) bede wdzieczna za kazdy pomysl :happy:

a my zabkujemy, probujemy chodzic i zle spimy w nocy... ale dajemy rade :-D
 
Ostatnia edycja:
Do góry