reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Hej, byłam dzisiaj w kk no i się dowiedziałam tyle że dokumenty mam za jakiś miesiąc przynieść po 10 listopada ( a u mnie mutterschutzfriest zaczyna się od 25 listopada) czyli te dokumenty mam przynieść ok. 10 tyg przed porodem ,wcześniej nie wezmą bo może się coś zmienić jeszcze, przynieść trzeba zaświadczenie o tym że się jest wbciazy może być te z początku ciąży, mutter kind pass ( im potrzebna kopia stron 12-13) wypełnić trzeba informacje o koncie i to chyba wszystko, i trzeba z szefem porozmawiać czy on wyśle dokumenty do kk czy trzeba samemu z firmy wziąć i do kk zanieść
 
reklama
Ja sobie przypomnialam ze ja dostalam juz na poczatku ciazy taka kartke co firma ma uzupelnic. Lekarz itd... Wiec to chyba chodzi o ten formularz... Hmm a zaswiadczenie to chyba musze lekarza poprosic bo mi nie dal nic oprocz tamtego.
 
hej:) ja złożyłam wniosek o Wochengeld w zeszłym tygodniu. na ostatniej wizycie u lekarza dostałam taką niebieską kartkę, którą się dzieli na 3 (część jest dla mnie, część dla pracodawcy, a część dla kk) i jak to dostali, to nawet nie pytali o Mutterkindpass. Z tego, co zrozumiałam, to jeśli nie ma się takiego zaświadczenia, to wtedy wystarczy właśnie skopiować odpowiednie strony z Mutterkindpass i zadziała tak samo.

A co do potwierdzenia wysokości dochodów wystawianego przez pracodawcę - mi polecano przynieść osobiście, żeby się gdzieś nie zawieruszyło po drodze;)
 
Witam! Od kilku dni mieszkam w Wiedniu przeprowadziłam się tu ze względu ze mój facet tu mieszka i pracuje .Jestem w 18 tygodniu ciąży i chciałabym dalsze badania i wizyty zacząć tu i tu rodzić. Chciałbym się od was dowiedzieć czy nie jest za późno i co muszę tu zacząć załatwiać itp bo kompletnie nie wiem od czego zacząć ;( ?






cf878bf42e.png
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry