reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Witam
kurcze malo zagladam ale cierpie na chroniczy brak czasu albo sil i tak w kolko....7
Witam wszystkie nowe mamusie i ciesze sie,ze nasz austryjacki wateczek nabiera rozpedu:tak:
Gratki tez wszystkim swiezym mamusiom i powodzenia w wychowaniu zycze hihihih a jak sie spiszemy to i tak ozarze sie za ladnych pare lat:rofl2:
U nas dalej po staremu i widze mam we Wiedniu przybywa a nikt w moje kierunki nie uderza ....a podobno tu tez troche polek jest ale moze jakies niesmiale heheheh
Buziole dla wszystkich
 
reklama
Patili chcilismy w kosciele na Rennwegu azalatwiania to tyle co zanieslismy dokumenty i powiedzielismy kiedy chcemy jesli to pierwszy chrzest trzeba jakis tam wieczorek spedzic na sluchaniu jak to zycie malego chrzescijanina ma wygladac i jak przebiega chrzest

Ola M
to nie Patili wiekowa tylko ja :) - zdjec jeszcze nie dostalam za tydzien maja byc wiec wtedy moge opinie napisac . Wiem ze ona ma zarejestrowana dzialalnosc w POlsce bo rachunek polski dostalam a no i dobrze wiedziec ze jestes fotografka , chetnie porownam zdolnosci :)

Elzbieta 1986 prawie zaden szpital nie robi na kase organscreening , wiem ze wilhelminen tak ale tylko jak jest powod czyli matka powyzej 30 roku zycia . Szpitala o ktorym piszesz nie znam
 
Hey dziewczyny,

Po wielu zawieruchach powracam, ale juz nie sama! Upragniona, mala fasolka zagoscila w moim brzuszku :)

Elzbieta1986 -> Zdecydowalam sie na porod w St. Josef-KH, poniewaz pracuje tam moj uroczy, przekochany Dr. Gerhard Endl, ktory prowadzi moja ciaze. Tak sie sklada, ze mieszkam 2 pietra nad jego gabinetem i przyjal mnie od razu bez zapisow, jako ostatnia pacjentke o godzinie 21 :) Jest bardzo mily i delikatny no i uzywa Hochdeutsch, mowi powoli i wyraznie, dzieki czemu nie mamy wiekszych problemow z komunikacja.

Jestem w 9 tygodniu ciazy, gdyby ktoras z dziewczyn miala ochote wymienic sie doswiadczeniami lub po prostu pogadac to jestem chetna :) Przypominam, ze mieszkam w 12 Bezirku, nie pracuje, jestem mobilna i mam mnostwo wolnego czasu...

Pozdrawiam Was dziewczyny cieplutko :)
 
My juz w Wiedniu. Roboty mam tyle, ze nie wiem za co sie najpierw brac. Wlasnie koncze robic ogoreczki :)

Ola M. jestes jeszcze?

marynka gratulacje :) ja tez mieszkam w 12 bezirku :) A Ty w ktorym rejonie? Bardzo chetnie sie spotkam :)
 
Hi dziewczyny
Jestem w 14tyg ciazy i mam straszny problem z wyproznianiem sie, poprstu kleska po 5-6 dni. Jesli ktos zna jakies srodki ktore mozna stosowac w ciazy lub jakies herbatki to prosze napiszcie bo sposoby typu woda na czczo, platki, jablka itp nie dzialaja wogole a ja poprostu meki przechodze :-(
Dziekuje za odpowiedzi
 
Sindi tez mialam te problemy w ciazy. Mi lekarz domowy zalecil picie soku z kiszonej kapusty - kupowalam w tetrapack w dm. Do tego odstawilam chleb pszenny i bulki - jadlam tylko vollkornbrot. U mnie pomoglo :tak:

Elzbieta w Donauspital tez mialam robiony organscreening w ramach Krankenkasse.


Wybralismy sie w koncu do fotografa, zrobic Kilianowi zdjecie do paszportu. Nie powiem, wyszedl jak rasowy przestepca - okropne sa te zdjecia biometryczne. I wyobrazcie sobie, dostanie paszport (po tatusiu niemiecki) na piec lat - z tym niemowlecym zdjeciem... Juz sie boje jechac gdzies za granice, zeby mi dziecka nie cofneli... Tez tak jest w Polsce? A powiedzcie mi, czy musze zglosic fakt narodzin w polskim urzedzie stanu cywilnego?
 
sindi21l sprobuj sok z kapusty i wszystkiego co zawiera duze ilosci blonnika, kompot z suszonych sliwek, mojej siostrze pomagala prazona kukurydza (popcorn), no i chyba ruch tez jest wazny... a jesli to nie pomoze to moze zapytaj ginekologa przy najblizszej wizycie jak sobie z tym radzic, moze sa tu jakies delikatne leki na zaparcia dla kobiet w ciazy.

Patili moze zadzwon do ambasady i zapytaj, albo zaczekaj na glos naszych doswiadczonych kolezanek :) bo na moj babski rozum to twoj Orzeszek bedzie mial, jak piszesz niemiecki paszport czyli nie bedzie polskim obywatelem, wiec raczej nie trzeba... a tu link do "Informacji w sprawie trybu rejestracji aktów stanu cywilnego sporządzonych za granicą w urzędach stanu cywilnego w Polsce".

www.wien.polemb.net/?document=71
 
PAtili a jakie obywatelstwo ma dziecko ?? CZytajac wnosze ze austrijackie wiec nie musisz zglaszac w polskim urzedzie , tylko dzieci z Polskim obywatelstwem musza byc zarejestrowane w Polsce i tutaj

sindi
u mnie niezawodny byl jogurt natutalny z szuszonymi sliwkami na czczo , po prostu rewelacja :)

marynka gratuluje , ja w 12 jestem codziennie w okolicach philadelphiabrücke bo dzici tam chodza do przedszkola
 
Patili, mialam jakeis 2 lata temu pogadanke z pania z ambasady polskiej w Wiedniu na ten temat i ona mi to wyjasnila:
Jesli matka jest polka to dzecko tez ma automatycznie obywatelstwo polskie. Nie wazne czy paszport polski mu wyrobisz czy nie, obywatelstwo zawsze bedzie miec! Mozesz ten paszport polski wyrobic mu tez nawet i 15 laz, jak bedziesz miala potrzebe lub ochote.
Jesli ojciec jest niemcem i dziecko ma niemieckie obywatelstwo to nie musisz nic szczegolnego robic. Wyrabianie jeszcze do tego polskiego paszportu to dodatkowe dla was koszty. Dziecko ma dokument (niemiecki) i mozna sie poruszac z nim po swiecie. I to wystarczy.:tak:

co do wpisow urodzin w Polsce to sie nie wypowiadam, bo moje dziecko ma austriackie obywatelstwo (i polskie naturalnie tez - po mnie - ale polskiego paszportu nie ma). I poniewaz nie planuje powrotu do Polski to nie bede tam nic wpisywac, bo nie mam takiej potrzeby.
:-)
 
reklama
Dziekuje za informacje!
Ja mam obywatelstwo polskie, maz niemieckie, a Kilian automatycznie po tacie ma niemieckie. Jak ma tez automatycznie po mnie obywatelstwo polskie, to moze nawet kiedys miec podwojne. Ale to pogmatwane! Na razie wyrabiamy mu paszport niemiecki, zeby ubiegac sie o Kinder- i Kinderbetreuungsgeld.
 
Do góry