reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Patili prawnie jest tak ze obywatel danego kraju powinien miec byc zarejestrowany w ksiedze ludnosci czyli twoje dziecko powinno byc i tu i tu nawet jesli nie planujesz wracac do POlski bo jak kiedys wpadniesz na pomysl wyrobic paszport polski potrzebny bedzie ci pesel a ten nadaja dopiero jak dziecko jest zameldowane w POlsce , ale mysle ze ty tego nie bedziesz robic.
Jest to tylko prawo i wiekszosc nie melduje w Polsce jesli nie mysli o powrocie tak jak to poziomeczka zrobila
 
reklama
Patii dziewczyny napisaly chyba juz wszystko. Ja sobie nie przypominam, zebym musiala isc z paszportem do KK. Wiem, ze musielismy miec przed narodzinami Laury zaswiadczenie z pracy, a po akt urodzenia i MK-Pass donosilam po wykonaniu wszystkich przewidzianych badan.
Tutaj masz dokladnie:
http://www.bmwfj.gv.at/familie/bera...eiten/amtswegerundumdiegeburteineskindes.aspx[h=5]Mitzubringende Unterlagen[/h]
  • Antragsformular
  • Geburtsurkunde
  • Bestätigung über Bezug der Familienbeihilfe
  • Meldebestätigung des antragstellenden Elternteils
  • Meldebestätigung des anderen Elternteils
  • Meldebestätigung des Kindes
  • Nichtösterreichische Staatsbürger/innen
    zusätzlich: Nachweis über den rechtmäßigen Aufenthalt des antragstellenden Elternteils und des Kindes in Österreich (NAG-Karte)
  • Anerkannte Konventionsflüchtlinge zusätzlich: Bescheid über die Zuerkennung des Flüchtlingsstatus' des antragstellenden Elternteils und des Kindes
 
Ostatnia edycja:
mb_1 w KK nikt paszportu widziec nie chce, ale zeby dostac NAG-Karte i tym samym potwierdzic rechtmäßigen Aufenthalt des Kindes in Österreich musze przedlozyc paszport!
 
Witam po dlugiej przerwie! I to tak na chwilke bo zaganiana jestem. 6 sierpnia urodzil mi sie synus, Alan, dwa miesiace za wczesnie ale na szczescie zdrowy. Narazie jeszcze w szpitalu jest, ale wszystko idzie super. Sam oddycha i uczy sie jesc z butelki (przez sonde karmiony byl) Przy urodzeniu wazyl 1470g a teraz juz 1755! Odezwe sie jak sie wszystko unormuje, tzn. pewnie we wrzesniu!
Pozdrawiam Was wszystkie!
 
Kathinka a do ktorego przedszkola chodza Twoje dzieciaki? Ja mieszkam zaraz kolo stacji Philadelfiabrücke :)

Asiunia gratulacje i dobrze, ze malutki szybko przybiera na wadze :)
 
Asiunia serdeczne gratulacje! Niech sie maluszek zdrowo chowa! A jak juz wszystko sie unormuje, to chetnie umowie sie na babytreff! Moj Kilian jest z 16 lipca.
 
Hey dziewczyny,

Prosze poradzcie mi - debiutujacej ciezarowce :) Otoz stoje przed wyborem badan i zastanawiam sie czy zdecydowac sie na Organscreening i Combined Test/Nackenfaltemessung czy raczej trzymac sie badan z M-K-P? Moze ktoras z Was sie na nie zdecydowala i podzieli sie ze mna wrazeniami? Dodam tylko ze z natury jestem panikara i wolalabym miec pewnosc, ze wszystko jest ok, a z drugiej strony przerazaja mnie "inwazyjne" badania...

Asiunia_D gratuluje! witamy nowego bobaska :)
 
Marynka ja mialam wszystkie te badania bezplatnie w ramach Krankenkasse (w ty roku, w Donauspital). nie wiem co masz na mysli piszac o inwazyjnych" badaniach. Organscreening i Nackenfaltemessung to badanie USG. Combined Test robia dopiero wtedy jak przy Nackenfaltemessung wyjda jakies nieprawidlowosci. Jezeli masz sie przez cala ciaze stresowac, to zrob te badania!
 
Madziulka to ja polecam KIWI kindergarten schedifkaplatz . Jest tam jedna Polka wiec dla dzieci ulga mala jak nie rozumieja ,a ja na przedszkole nie psiocze zwlaszcza ze przedszkole zamkniete 2 tygodnie w calym roku wiec suuuper. Grupy sa otwarte , dzieci maja wybor co robia i duzo Montessori jest wprowadzone. Najmlodsza tez tam zapisze i to pewnie juz niedlugo bo kolejki sa neizle , choc moj zuk z racji siostry w przedszkolu miejsce bedzie mial :)

Marynka NFM warto zrobic bez wzgledu na wiek ciezarnej a reszte odpuscic sobie bo mloda jestes a wszelkie skomplikowane testy poleca sie ciezarnym po 30 roku zycia i tez jesli sa jakies podejrzenia w stosunku do plodu. Ginekolodzy czasem polecaja ze wzgledu na kase do ich kieszeni

Asiunia Gratulacje Niech sie malenstwo zdrowo chowa

Ja mam dzeici w domku
Jak ktoras ma ochote na Zoo we srode to zapraszam bo sie wybieram na 99%
 
reklama
Jest jakas mamusia w 19 tygodniu ciąży, ja będę rodziła koncem stycznia:)
Jak to jest u Was z smakiem, ja do 15 tygodnia jadlam prawie wszystko i nie było problemu a teraz jest juz coraz gorzej :p
Na nic nie mam smaku, jem na siłę.
A moze któras przyszlych mam ma tak samo :)))
 
Do góry