reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

DZiewczyny jak któras chce to mam :
-Lalki barbie /simba i do nich podobne
- zwierzaczki
-samochody hot weels i inne
- caly komplet Tomka i przyjaciele zestaw plastkiowy
-pociagi Tomka i przyjaciele
-pociagi stacyjkowa
- ciuszki dla malej ksiezniczki rozmiar 56 i 62
-spielcenter rozowo-bialy
- gry
- puzzle i inne rzeczy dla dzieci do sprzedania
Jak ktoras zainteresowana to zapraszam
Kartony jeszcze stoja w domu bo na swiezo sortowalismy zabawki :)
 
reklama
Kathinka tam tez dzwonilismy ale niestety juz miejsca nie bylo. Szymcio idzie do przedszkola na Murlingengasse przy zakonie Kreuzschwestern. Bardzo sympatyczne wrazenie na mnie wywarly te kobiety. Miejsce jest dopiero od stycznia. Jest tez na liscie rezerwowej do Gatschhüpfer, takie przedszkole "pod chmurka".
A ile bys chciala za te ciuchciaki ze stacyjkowa?
 
Witam Was wszystkie serdecznie. Nowe mamusie mnie nie znaja a i "starsze" forumowiczki pewnie mnie juz zapomnialy,:-D.
Asiunia-D witamy dzidziusia na swiecie i ciesze sie ,ze jest samodzielny,moze pamietasz jak pisalam,ze moj urodzil sie w 28-tyg. Dzis zdrowy i wszyscy szczesliwi.
Kathinka-widze,ze tylko my juz takie wiekowe na forum wa wszystkie mamusie coraz to mlodsze.
Czy jakies mamusie mieszkaja w 21 ?Bo tam sie wlasnie przenosimy! Wreszcie ,nareszcie na swoim.-
:-)
Jesli jakies ciezarowki beda mialy chlopca i sa zainteresowane, mam sliczne ubranka do odsprzedania od 0-74. Naprawde ladne.
Zycze milego dnia.
;-)
 
Witaj po przerwie Maxmama! Ja Cie pamietam bo juz na forum bylam tylko pewnie malo pisalam. Ja mieszkam w 22gim, takze nie tak daleko, jeszcze zalezy gdzie sie przeprowadzacie.
Moj wczesniaczek wazy juz 2250g! Kawal chlopa, hihi! Juz w inkubatorze nie lezy, tylko w lozeczku podgrzewanym. Elektrody mu juz zdjeli, tylko na nodze ma sensor, no bo musza wiedziec jak ich nie ma w pokoju czy wszysko ok. Jak cos nie tak to alarm sie wlacza. Wszystko juz ok oprocz ssania, rzadko kiedy cala butelke (55ml) wypije. Ale to normalne u wczesniakow. Maxmama, pamietasz jak to u Ciebie bylo ze ssaniem? Znaczy u synka:-)

Ja sama w domu, dziwnie mi. Nicole w szkole, pierwsze dni, ale ok. Dzis do 12tej, potem musze isc i zaprowadzic do Klubu (Lern Freizeit Klub- takie Nachmittagsbetreung) na parter i znowu ja zostawic na 1,5godziny. Tam ma obiad i inne zajecia. Normalnie mozna do 17tej ale wiadomo ze nie tak od razu, znowu trzeba przyzwyczajac.
 
Asiunia_D ja mialam bardzo duze problemy ze ssaniem. Wlasciwie do piersi przykladalam syncia tylko dla takiej wiezi,bo biedaczek byl bardzo malenki i nie mial sily.ale pokar odciagalam i dawalam z butelki co i tak bylo mu ciezko. Bardzo powoli pij i bardzo go to wykanczylo. Trwalo to bardzo dlugo. i musial byc karmiony przez sonde i tak prawie do 3 miesiaca/tyle byl w szpitalu). Potem jakos samo powoli..powoli..i im strszy tym silniejsz. Ale ciesze sie,ze u was jest wszystko ok. Moj po 3-miesiacach wazyl niecale 2400g. A bedziesz miala monitor oddechu? U nas strasznie spadala mu saturacja,mial duze problemy z oddychaniem.
Pozdrawiam i zycze duzo zdrowka.
 
Ola M. jestes jeszcze?

Ja już w Polsce dawno, ale w październiku (przynajmniej na razie taki jest plan) przenosimy się do Wiednia.
Póki co szukamy mieszkania (jak macie jakieś info to dajcie znać :) ).
Dziewczyny ile płacicie za prywatne przedszkole (domyślam się, że dostać się do państwowego, szczególnie w połowie roku to nie tak łatwo?). Nie na wszystkich stronach są ceny, a jestem ciekawa jaka jest rozpiętość, i czy to duży problem jest aby przyjęli 2,5 letnie dziecko? I w ogóle czy polecacie/znacie jakieś "klubiki" (taka to teraz popularna nazwa "kluby malucha") - gdzie można zostawić dziecko na godziny, na jakieś ciekawe zajęcia? Ja byłam z Kubą tylko w ZOOM w MuseumsQuartier.
I przy okazji czy któraś z Was chodzi z dzieckiem na popołudniowe zajęcia (najlepiej plastyczne albo ruchowe: gimnastyka, piłka itp.). Bo moje dzieciaki w Polsce latają tu i tam - więc w Wiedniu też mamy zamiar.
 
reklama
Do góry