reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

yellowpinki jak dla mnie myślę że czekasz za długo,moze jest jakas nieprawidłowosc albo w papierach albo cos z ubezpieczeniem,bądz co innego.
Beabea Patili dzieki za informacje
Beabea słyszałam ze na obgryzanie paznokci trzeba posmarowac dziecku palce czosnkiem.

Uśpiłam małego, mam nadzieje ze bedzie długo spał, bo jego rekord jak na razie to 3 godziny a ma juz miesiąc i jeden tydzien, ciągle zmagamy sie z bólami brzuszka u małego, jedyny sposób na nie to herbatka z hippa na lepsze trawienie, pozatym mały ma problemy z wypróżnianiem, dzis musiałam wywoływac kupke ale nie mu pomagac termometrem bo sie przyzwyczai i pozniej nie bedzie potrafił sam zrobic kupki. Mam nadzieje ze samo wszystko przejdzie i bedzie ok.
 
reklama
yellowpinki witaj! Temat poruszany byl na tym watku juz predzej. Cofnij sie do strony 366. Na str. 369 znajdziesz informacje o wymogach obowiazujacych przy przyznawaniu FB i KBG. W moim przypadku powiadomienie o ich przyznaniu przyszlo po okolo 2 tygodniach od zlozenia podania. Takze na Twoim miejscu bym zapytala. Z drugiej strony nie wiem czy Wam sie KBG w ogole nalezy. Ale nie chce zapeszac! Daj znac jak sie czegos dowiecie! Powodzenia!

Beabea wydaje mi sie, ze jak corcia sama nie "zechce" przestac obgryzac to zaden srodek jej do tego nie zniecheci.

Ela wlasnie, nie powinno sie pomagac termometrem ani innymi pseudo wynalazkami, bo na dluzsza mete wiecej z tego szkody niz pozytku! Kilian do trzech miesiecy mial strasznie duzo powietrza w brzuszku; na szczescie nie towarzyszyly temu bole. Stosowalismy rozne kropeli i srednio zdawaly egzamin; po trzecim miesiacu jak reka odjal! Takze cierpliwosci i duzo sily zycze!

A mnie bierze jakies chorobsko... W ostatnim czasie juz czesciej bylam chora, niz w ciagu 10 lat! W ubieglym tygodniu bylismy na szczepieniu; maly wazy juz 9 kg! Wiec robi sie z niego niezly klocuszek. Nic dziwnego, apetyt mu dopisuje! Na sam widok lyzeczki szeroko rozdziawia buzke! Powiedzcie mi, czy same gotujecie dla niemowlakow czy kupujecie tylko sloiczki? Ja gotuje obiadki sama; miesko kupowalam do tej pory w sklepie ze zdrowa zywnoscia, ale ceny maja tam masakryczne. No i tak sie zastanawiam czy faktycznie nadal kupowac bio czy moze "normalne"?
 
Elzbieta1986 trzymam kciuki, żeby szybko wszystko minęło. U Erika na brzuszek pomagał tylko Sam Simplex i też nie działał cudów, ale przynajmniej dało się z małym żyć (wcześniej sąsiedzi pytali, czy mamy w domu szatana). Tyle, że u nas kolki trwały do... 7 miesiąca:no:

Patili w Austrii panuje grypsko w różnorakich wcieleniach. Zdrowiej szybko:-) Ja robiłam słoiczki tylko z produktów z własnego i polskiego mamusiowego ogródka.
Inne smaczki, w tym mięsne kupuję gotowe, nie ma większego sensu kupować produktów w sklepie, mam te (nie)szczęście, że w okolicach są chlewnie i kurniki i sady więc wiem jak wygląda produkcja żywności. Na dopisek "bio" i "zdrowa" przymykam oko, bo po wakacjach spędzonych na plantacjach upraw bio schudłam 9 kg dzięki biegunkom po tych cudnych owockach:szok:
 
Patili i Elzbieta1986 dziekuje za informacje. wszystkie dokumenty, tlumaczenia, ksera, rachunki, umowy... doniesione jak nalezy
. Nam to od poczatku zalatwia taka Kobieta A.Ch. i nie wiem czy sama nie pofatyguje się i popytam... Tym bardziej ze nie mam od nich zadnej informacji... ze cokolwiek robia z tymi papierami...
milego wieczoru :)
 
Cześć Dziewczyny,

mam do Was pytanko odnośnie szczepień, jak to u Was wyglądało? Moja Zuzia ma jutro pierwsze szczepienie, a w zasadzie 2 szczepienia, z tego co wydedukowałam to na rotawirusy, a druga to (tężec, błonnica i hainegomedina). Rozmawiałam z moją szwagierką i jej synek nigdy nie miał na jednej wizycie 2 szczepionek a my mamy tak za każdym razem- bo już do przodu mamy ustalone wizyty. Strasznie się tego boje, nie wiem czy po tym mogą wystąpić jakieś skutki uboczne? powikłania? Będę wdzięczna za info jak to było u Was.

Pozdrawiam
 
Elzbieta z tym czosnkiem to musze sprubowac bo moja tez obgryza strasznie

Ola rotawirusowa to szczepionka doustna wiec klucie bedzie jedno, a moje dzieci mialy po 2 szczepienia i nic im nie bylo ,

Ja czekam na wiosne i swieta .
Dziewczyny majace lub spodziewajace sie dziewczynek . Mam moc rzeczy do sprzedania dla dzieci tak do rozmiaru 80 , a do tego chuste, nosidlo , poduche do karmienia i inne przydatne rzeczy .
 
Witajcie
My w poniedziałek bylismy na "szczepieniu" ale to było podane doustnie na rotawirusy,nastepne za miesiąc i wtedy bedzie znow doustnie i normalne szczepienie.Mój mały ma tak dużo gazów w brzuszku że juz sama nie wiem co robic, czy isc znow na wizyte i popytac czy przeczekac, ma straszne wzdęcia, przy jedzeniu jest najwiekszy problem bo jak sie uda to te gazy wypurka ale jak sie nie uda to strasznie sie skręca aż słychac mu w brzuchu bulgotanie,,,sama nie wiem,moze mały za łapczywie je z butli i tak poprostu ma...

Pozatym spacerujemy dużo,synek całkiem inaczej sie zachowuje na swiezym powietrzu, pozatym czekam na Swieta bo wtedy maly ma Chrzest :)
 
Witam ciepło Was wszystkie, postanowiłam się u Was zameldować gdyż dokładnie za 18 dni dołączam wraz z synkiem do męża który pracuje w Austrii. Nasz synek Leoś ma teraz 7 tygodni i urodził się w Polsce, trochę żałuje że nie zdecydowałam wyjechać do at już w ciąży i w Austrii rodzić było by łatwiej niż przeprowadzka z takim maleństwem.
My będziemy mieszkać w Krems, około 70km od Wiednia. Na miejscu nie znam nikogo więc może są jakieś mamusie z tych okolic? Miałabym tez kilka pytań odnośnie tych zasiłków które ewentualnie nam się nalezą bądź nie należą. Sytuacja jest o tyle nietypowa że właśnie cała ciąże leczyłam sie w PL, tu też rodziłam oraz do czerwca mam zasiłek macierzyński w PL, mąż pracuje legalnie w Austrii od września 2012 więc nie wiem przy takiej konfiguracji cokolwiek nam się należy Może któraś z mamuś miała podobną sytuacje i wie jakie kroki podjąć? Co książeczka ciąży i książeczką dziecka? itd :) Ze szczepieniami też zastanawiam sie co zrobić, synek był już na 1 szczepieniu w Polsce oprócz tego szpitalnego oraz kolejne powinien mieć po 19 kwietnia, my będziemy od 1 kwietnia w Austrii i nie wiem czy szczepić Leośka jeszcze w Polsce czy już w Austrii, czy w ogóle póki mam polskie ubezpieczenie korzystać z polskich szczepień. Mam tyle dylematów że teraz na serio żałuje ze nie zdecydowaliśmy się rodzić już w At i już od początku tutaj synka szczepić. Pozdrawiam :)
 
reklama
Kathinka dzieki tak zrobie jak piszesz.
Chilena napewno należy Wam sie rodzinne, które jest wypłacane co dwa miesiące. O te pieniadze starasz sie w Finanzamcie (Urząd Skarbowy).Nie wiem jak jest z macieżyńskim,muszą wypowiedziec sie inne mamy. Ja na Twoim miejscu zapisałabym dziecko szybko do pediatry i tam już kontynuowała szczepienia.Ja tez mam 7 tygodniowego synka, ale tutaj w Wiedniu prowadziłam ciążę i tutaj tez rodziłam wiec wiele nie wiem. Tutaj mamy książeczkę zdrowia Mamy i Dziecka nazywa sie Mutter Kind Pass i do niej sie wpisuje wyniki badan, szczepienia itp.
 
Do góry