reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Bradford

hejka
u nas chorobowo,Pawelek kaszle i gile z nosa ciekna,Maja tez ma katar ale na zeby wiec jakos to z nia bedzie,ja chodze polamana bo bol plecow mnie wykancza.takze lipa na maxa...juz bym chciala wiosne zeby moc ogladac owce na lakach z okna w sypialni :-D
haGie-wiem ze ptalas Michaline o przedszkoole,ale jesli moge to tez odpowiem.musisz sama isc i zapisac mala do nursery.ja moja juz zapisalam w czerwcu tamtego roku.bo roznie to bywa z nimi.i do szkoly tez sa juz zapisani
emilka-remont zaraz sie skonczy i bedziesz mogla pic kawke w pieknej kuchni;-)
paradosia-bardzo mi przykro z powodu oreczki,ale tera juz bedzie miala fachowa opieke to z kazdym dniem bedzie lepiej.
izunia1986-my z bradford czekalismy poltora roku na pierwsza oferte ale odrzucilismy,a tutaj z halifaxu ponad dwa lata i od razu przyjelismy,i nie zalujemy:-)takze mysle ze sredni okres wyczekiwania to ok 2 lat na chatke.
mamatrojeczki-super ze jestes..na jakim bd dostalas mieszkanko??
moze sa jakies chetne na kawke u mnie???moze przyszly tydz??albo i nawet ten..moze czwartek??
 
reklama
HaGie ja poszlam do nursery i tam mi powiedzieli ze do 4 roku zycia w tych godzinach jest za darmo ale nie mowili czy obowiazkowe czy nie podejrzewam ze tak, bo jak Ireny nie ma bo np zaśpimy albo cos to dzwonią zawsze(a moze z troski)...no ale jesli jest obowiązkowe a dziecko nie chodzi to podejrzewam ze nie wykryją szybko,ale jak wykryją to każą benefity zwracac moze tak byc...idz do najblizeszego przedszkola i tam Ci powiedzą czy mają dla was jakies miejsce ,bo moze tez nie byc. Papiery mi dali przedszkolu tylko ze do 15stycznia byl termin skladania i przez internet sie juz nie da ale jak dostaniesz te papiery(warto sie upomniec) to sie je oddaje albo do pierwszej szkoly ktora wybierzesz albo tego ośroka głownego jest podany adres...z formą dostaniesz poradnik tam wszystko jest.Ja tez mialam dzis zaniesc do szkoly to a pada deszcz i nam sie nie chce...W poradniku piszą ze na rok 2012/2013 dzieci urodzone miedzy 1wrzesnia 2007 a 31sierpnia 2008
 
czesc
U nas leniwie .Wlasnie zjedlismy obiad ,teraz herbatka i ciacho i ....dalej nudy .Pogoda wstretna ,to nawet na spacer nie wyjdziemy .
Zaneta - ja ze spotkania odpadam .Chociaz kto wie ,moze jeszcze w czwartek G.bedzie siedzial w domu :-:)baffled:to bym sie zalapala na kawke u Ciebie .
Emilka - u mnie maja ocieplac strych ,nie wiem kiedy to nastapi ,ile to bedzie trwalo ,ale az mi sie tego odechciewa :-D.
Izunia - hd tez jest fajne :-p
 
Zaneta i Michalina dzięki za odpowiedzi, czyli jednak muszę ruszyć swoje cztery litery i sama się wybrać i zapisać moje dziecko do nursery. Chociaż z tego, co Michalina napisałaś, to wynika, że moja Zuza rozpocznie nursery we wrześniu 2014 roku, a szkołe dopiero w 2015...
 
Hej:)

My już po kawce:)) było miło jak zwykle tylko czemu żadna nowa koleżanka nie chce do nas dołączyć???

Hagie nursery nie jest obowiązkowe ale chyba warto zapisać żeby dziecko powoli się przyzwyczajało bo to tylko 3 godzinki dziennie. Szkoła (czyli w Twoim przypadku wrzesień 2015) będzie już 6 godzin. Warto zapisać wczesnie bo nigdy nie wiadomo jak bardzo oblegana jest szkoła którą sobie wybierzecie.

Michalina jak dziecko nie chodzi do szkoły to nie zabierają benefitów ale wysyłają listy z ostrzeżeniami i podobno później są kary pieniężne.

Żaneta ja tam zawsze chętna na spotkanie, a kiedy to dostosuję się do większości:-) Chociaż z drugiej strony to ja nie wiem czy powinnam z moją córką do ludzi chodzić bo wstyd:eek: taka agresywna jest:angry:
 
Hej.
Dzięki laski za wspólną kawkę:tak:;-).Oczywiście Olinek wykończony po spotkaniu i w drodze po brata odleciał także zapowiada się długi wieczór:sorry:.

HaGie my jezdzimy do dentysty na bd4.Bardzo fajna przychodnia.A moi chłopcy te z już byli u dentysty.Na szczęście ząbki zdrowe także mamy spokój:tak:;-).

michalinabd7 ja też sama robię pierogi dla moich chłopaków.Kiedyś kupowałam ale teraz stwierdziłam ze domowe jednak lepsze ;-):tak:.

Żaneta zdrówka dla dzieciaczków życzę :tak:.Co do kawki to ja odpadam trochę daleko :sorry::zawstydzona/y:.
 
hej hej:-)
moje dziecko śpi,więc chwila wolnego.już lepiej z nim,ale dalej strasznie charczy,miejmy nadzieję,że szybko minie:tak:

sywila.m ja chętnie bym was poznała,mam nadzieje,że będzie jeszcze okazja,i mały będzie zdrowy:tak:

HaGie jeżeli rodzice są w uk 5 lat-tzn pracują i płącą podatki to można się starać o ang paszport dla dziecka,o ile jest urodzone w uk.nie wiem jak to wygląda z dziećmi urodzonymi w pl.wystarczy wziąść forme z poczty i tam musi jakiś anglik wypełnić,że nas zna min 3 lata i faktycznie to jest nasze dziecko,i wsio:tak: dlatego ja w maju będę składała..

michalina mniam pierogi,muszę zrobić:tak:

ide bo mały wstał
 
Sylwia no właśnie ja bym chciała, żeby moja Zuzia chodziła na te 3 godzinki do nursery, zawsze to lepiej stopniowo ją przyzwyczajać niż później od razu rzucić na głęboką wodę, czyli na 6 godzin dziennie, tym bardziej, że przecież jest jeszcze ta bariera językowa...dzięki za odpowiedź :)
Kasia8118 ja mieszkam na bd4, mogłabyś mi podać adres tego dentysty? Gdzie to jest i w jaki sposób rejestrowałaś tam siebie i dzieciaczki? No i jakie ceny, a jak z dziećmi - mają za darmo???
 
Izunia my jesteśmy tu od 2007 roku, czyli w tym roku minie 5 lat, Zuzia urodziła się w uk, ale jest mały problem, bo ja od porodu nie pracuję, czyli pracowałam w anglii 3,5 roku...mój M pracuje cały czas, czyli już prawie 5 lat, więc jak to będzie w naszym przypadku z tym paszportem? Orientujesz się może???
 
reklama
HaGie nie pamiętam nazwy ani adresu tego dentysty ale zapytam mojego jak wróci z pracy to Ci napiszę. Chyba że Doris Ci napiszę bo korzysta z tej samej przychodni. My nic nie płacimy więc nie wiem jaki mają cennik:no:.
 
Do góry