reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

:no:Od 4 roku,tzw.infant class:tak:tak więc Radek już od września tego roku idzie:tak:W tej chwili mam dość daleko do szkoły,tzn.w grę wchodzą tylko autobusy bo z buta to z młodym ze 45 minut musiałabym iść:baffled:Ale my do końca września mamy umowę na mieszkanie i potem chcemy właśnie bliżej szkoły lub chociaż bliżej autobusu się przeprowadzić:tak:
(...)
Od 4 lat :szok: Infant class to pewnie coś w rodzaju zerówki? Czy tak się nazywa 1 klasa? :confused: Niestety jeszcze się nie zorientowałam jak wygląda tutaj system edukacyjny.. :zawstydzona/y: A crech to przedszkole? :confused:
Dziewczeta ja tylko na chwile :D w przerwie pakowania - dopadla mnie zlosliwosc rzeczy martwych - wydaje mi sie ze rzeczy do spakowania przybywa, a torby sie strasznie kurcza ...
Tak wiec jutro wylatam, nie bedzie mnie jakis czas... ANINECZKA zajmie sie wszystkim i bedzie Waszym pasterzem owieczki moje :D :D :) odezwe sie juz z PL .
papapa całusów 102 :)
Kasiu - szczęśliwego lotu i pięknej wiosny w PL oraz sielankowego, spokojnego życia w ojczyźnie :-) Będziemy czekać na wieści z PL :tak:
 
reklama
Joannn możesz dac dziecko 4 letnie do szkoły ale nie musisz.
Najpierw jest junior infants (4 latki) później senior infants (5 latki) a 6 latki idą do pierwszej klasy.
Jeśli dziecko urodziło sie po 31 sierpnia nie może pójśc do 4 latków.Np.Antek urodził sie 21 września i go nie przyjeli do juniorów.Choc czasem się zdarza za zgodą dyrektora i jeśli jest miejsce w klasie.
Zazwyczaj te dzieci,przyjęte wcześniej powtarzają klase junior by później iśc normalnym tokiem.Mam nadzieję,że zrozumiale to wytłumaczyłam.Aha,obowiązek szkolny jest od 6 roku życia.
 
Tichonek co to za przepis ze spritem, martini i ogórkiem?? chętnie się napiję, odkąd nie karmię piersią na wszystko mam smaka hehe:))
Do wysokiej szklanki wlewasz tak z 1/3 białego Martini,dolewasz Sprita,wrzucasz 2 plasterki zielonego ogórka ze skórką,2 kostki lodu,słomeczkę i pijesz drineczka:tak:Lekki,smaczny i taki świeży,mi bardzo smakuje:-p
Joannn możesz dac dziecko 4 letnie do szkoły ale nie musisz.
Najpierw jest junior infants (4 latki) później senior infants (5 latki) a 6 latki idą do pierwszej klasy.
Jeśli dziecko urodziło sie po 31 sierpnia nie może pójśc do 4 latków.Np.Antek urodził sie 21 września i go nie przyjeli do juniorów.Choc czasem się zdarza za zgodą dyrektora i jeśli jest miejsce w klasie.
Zazwyczaj te dzieci,przyjęte wcześniej powtarzają klase junior by później iśc normalnym tokiem.Mam nadzieję,że zrozumiale to wytłumaczyłam.Aha,obowiązek szkolny jest od 6 roku życia.
Dokładnie tak jak piszesz:tak:
Joannn a creche to nie to samo co przedszkole:no:To raczej jak polski żłobek:tak:
 
Znalazlam chwile,zeby wejsc. Musze pochwalic moje dziecko. Ma dopiero 2,5 latka, a jest taka madra i kochana...Jak jej niedobrze to mowi "mama bziusio niedobzie" i jak ma czas, to wstaje i sama idzie do lazienki, lapie sie toalety i wymiotuje. Postawila sobie tam tez krzeselko i siedzi tam, jak sie zle czuje.A jak nie ma juz czasu,zeby dojsc do lazienki, to mowi "miska" i karze ja sobie polozyc na lozku i ona ladnie nad nia kleczy... Moja kochana niunia, dziubek malutki moj :-) Narzygala sie, narzygala i usnela popoludniu, jak wstala to czula sie chyba lepiej, bo juz nie zwymiotowala od 7 wieczorem. Wypila chyba z 300ml coca coli, z czego sie niemilosiernie cieszyla, bo normalnie nie daje jej tego do picia, czasami malego lyczka dam, ale nie wiecej. WIec miala teraz radoche, az sie cieszyla na glos "sy sy sy" :-) Potem podjadla zwyklych chrupek kukurydzianych, wiec jestem narazie zadowolona, zobaczymy jaka bedzie noc. Narazie twardo usnela.

moniadan OGROMNE dzieki za pomoc, jestem wdzieczna, ze pofatygowalas sie i przywiozlas mi napoje :-)

froq dziekuje za chec pomocy i troske, jestes boska :-)

kamcia i tobie rowniez dziekuje, w razie W sie odezwe, ale mysle, ze skoro wypila tyle coli, a i apetyt na chrupki nabrala, to jestem dobrej mysli.DZIEKI ;-)

Wlasnie koncze pranie, stos zarzyganych ciuchow, kocow itp. Mi tez w brzuchu cos sie trzesie, ale mam nadzieje, ze tym razem mnie nic nie zlapie, bo wtedy masakra by byla. Ja zawsze ciezko choruje na takie grypy, lacznie z goraczka i majaczeniem, nie jestem w stanie z lozka wyjsc. A co wtedy mialabym z dzieckiem zrobic!Wiec sama zaczelam pic cole, moze mi wyzre wirusy z brzucha, jesli je juz mam :-) Mysle, zebys wziasc na noc paracetomal na wszelki wypadek, ale nie wiem. Nie moge sobie pozwolic, zeby teraz chorowal. M bedzie za tydzien w domu, to wtedy jak najbardziej poleniu****e w lozku!


az mmusialam dodac teraz...czemu moje slowo poleniu****e jest z gwiazdeczkami, przeciez nie przeklinam :-D bez przesady :-D
 
Ostatnia edycja:
hej laseczki

co to za wirusy i cała reszta :shocked2::baffled::dry: a kysz a kyszz:dry:

Tichonku
Ze ja wczesniej nie poczytałam o tym ogorku i sprite :sorry2: mam Martinii ale rosato :cool2: no nic- zapisze i spróbuje niebawem:cool2: ale rosato tez jest miodzio nawet bez dodatków;-)

Kasia...:-:)-(tak tak oczy mi się pocą...i choć poznałyśmy się "na sam koniec" Twej przygody z Irlandią to...oby byl to początek nowej fajnej znajomosci;-):cool2: sie 3m tam i twarda bądz:sorry2:


anineczko no wisz co :confused: szkarlatyna:confused: ja myślałam,ze to choroba "zapomniana" juz:shocked2: normalnie zdrówka dla syncia i cierpliwosci dla Ciebie i czlonka... jakkolwiek to zabrzmiało:sorry2:

Ktoraś mamcia pytała o muesli dla dziecka 2 latka- frog chyba TY... otóz moja Niki wcina az miło:happy2: zdrowe, pozywne i w ogole ach i ehh:tak: nawet na"sucho" z miseczki wyjada:confused::-D

karolinanikola5 dbaj i uwazaj na siebie :sorry2: zdrówka


która nie spi jeszcze?? :cool2:
 
ofkors,że ja nie śpie :-p
Ano też mi się wydawało,że to choroba zapomniana.Ba teraz na 100 tyś mieszkańców Polski choruję na nią tylko 149 osób.Doszkoliłam się to i wiem :-D
Oby powikłań nie było :no::no:

Larcia
mądrą masz niunię,serio.
Bo Matt puszczał zwierzęta gdzie popadnie :szok::baffled:
Oby ciebie nie dopadło :no::no:

Joannn przedszkole to pre school lub Montessori jak kto woli :sorry2:
 
Anineczko wspolczuje tej szkarlatyny szczegolnie Antkowi:tak: Moj dopiero wyciagnelismy antybiotykiem mlodego z jakiegos wirusa ciagnacego sie za nim od grudnia. Okropienstwo jak dzieciaki choruja:-(
KasiuIrlandko zycze spokojnego przesiedlenia i oby nowy start w PL byl dla Was tym co sobie zalozyliscie w planie na przyszlosc:-):-):-) Powodzenia i czekamy na wiesci z PL:happy2:

Dziewczyny jestem przerazona tymi wirusami ktore kraza w powietrzu chyba i ja pojde w slady Gastone i na kazdym kroku bede przeprowadzac dezynfekcje raczek. Szczegolnie synka:-p

Larcia jak z Amanda? Jak ty sie trzymasz?

Agusiek a co u ciebie? Jakas cichutka jestes:-p:tak::-)

Misia a jak ty sie trzymasz? Jak Aaron? Polepszylo mu sie cosik?

U mnie juz wiekszosc domownikow w lozeczkach:shocked2: jak nigdy. Mlody po kapieli padl:shocked2: moja mama poszla w jego slady, maz wrocil z pracy zjadl cosik i pojechal do drugiej pracy :-:)-:)-(.
Wiec zaraz zasiade na kanapie z piwkiem w towarzystwie taty i obejrzymy sobie jakis filmik:tak::-).
Jutro sa juz ostatni dzien bo w pon o 6 rano leca do Lodzi:-:)-:)-( Bedzie mi smutno ale z drugiej strony powroci moj normalny rytm dnia i w koncu nadrobie ogromne braki towarzyskie:-)

Ktos tu dopytywal o Paulette otoz Pauletta jutro po poludniu opuszcza z Zuzia szpital i obie panie wracaja do domciu. Wiec moze jutro jesli czas Paulecie pozwoli zajrzy do nas choc na chwilke a corcie widzialam na zdjeciu - sliczna dziewczynka :tak::-D

Ja juz sie zegnam i zycze wszystkim dobrej nocki
Do jutra babeczki:-D
 
reklama
wielka siostra patrzy :cool2::-D ano nie strzelasz jeszcze:dry::-D dzołk- tak jakoś "strzeliłam":cool2:

frog!daj małemu "musli" :tak: nie czyta mnie no:sorry2:


misiaaa jak sie sytuacja w Twoim domku rozwinęła? A lepiej cuś? Ciebie nie bierze mam nadzieje.No o Alu to nawet nie wspomne.





strzelasz...strzeliłam... małso maślane :|
 
Do góry