reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

ania przepraszam na sepse to pneumokoki!! a w ogóle to jak sie czujesz??jak Antoś?? jest juz coraz blizej ,,samodzielnośc,,??:-) u nas bedzie taka sama roznica wieku chcyba co uwas. ja jestem koło 3-4tygodnia ciąży a Zuzek ma teraz 19 miesiecy.
 
reklama
Ania prosze o numer, moze polecisz lekarza??a jak sie juz umówie na wizyte, to co?/bede miał badanie??jakie?
Moj lekarz przyjmuje na Dublin rd. "Eastland House"-miedzy bank of ireland a szkola stoi stary szary dom z czerwonymi drzwiami. (tel.09328498)i nazywa sie Enda Harhen (jest facetem).Poszlam do niego przypadkowo,bo moja Gp byla na urlopie,ale nie zaluje.Nie powiem,ze jest super fachowcem bo jakos nie dal poznac tego po sobie,ale jest bardzo cierpliwy,mily i jak na lekarza Gp kompetentny.
Podam Ci jeszcze kilku z listy jaka dostalam,bo ten moze juz nie miec miejsc:
dr.Deignan Jarlath Bishop Street 09324154
dr.Doyle Fionnuala Bridge House 09324155
dr.Cahill Jarlath The Mall 09326188
dr.Gannon Matt Miltown Road 093 28606
dr.Waldron John Bishop Street 09324154
dr.Waldron Mary Eastland House Dublin Rd. 093 28498


Ide na obiadek,zaraz dopisze cos jeszcze
 
chocolate na wizyte najlepiej umowic sie w 6 tygodniu ciazy,nie ma sensu wczesniej bo powiedza Ci,ze jest za wczesnie.
A badania? Podstawowe. Zbada Ci siuski i cisnienie.Mi pobral tez krew do badan.
Wysle list do HSE o tym,ze ma ciezarna i oni odpowiedza Tobie,ze lekarz Cie zglosil do darmowej opieki.
Lekarz wysle tez list do szpitala a ten zaprosi Cie na badania,wywiad i usg.
Bedziesz chodzila na zmiane do Gp i szpitala.
Kup sobie witaminki "Prenatal" i Acid Folic (kwas foliowy).


Aha za pierwsza wizyte u Gp. mozesz zaplacic,ale pozniej juz beda darmowe.
 
witam mamuski ale sie tu dzieje,czytam i czytam i nie widac konca.Dziewczyny co do kupna mieszkania to moge tez poprosic o taki wniosek rafal-fijolek@wp.pl i mam pyt jakie kryteria trzeba spelniac i ile sie czeka.i jak jakas mamuska bedzie miala czas to mogla by pisac na biezaco jak co sie zalatwia.wiem jest troche informacji na ten temat w internecie ale po angielsku a niestety nasz angielski nie jest na tyle dobry zeby pojac te wszystkie zasady.a jak znajdziecie jakies dobre ksiazki totez dajcie znac,bo szczerze angielski mi b ciezko wchodzi do glowy .Uczylam sie go w szkloe przez pare lat i dupa blada nic nie umiem ale to dlatego ze w szkole zle nas ucza bo zamiast od slow zdan zaczac to ucza gramatyki.Ale na serio musze sie wziasc za ten jezyk bo jak mamy tutaj zyc to przydalo by sie co nieco go kumac.a moze jest jakas mamuska i powie mi jak najszybciej sie nauczyc angielskiego moze sa jakies sposoby:)Moze tak jak w filmie job hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiioiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
 
w dlatego ze w szkole zle nas ucza bo zamiast od slow zdan zaczac to ucza gramatyki.Ale na serio musze sie wziasc za ten jezyk bo jak mamy tutaj zyc to przydalo by sie co nieco go kumac.a moze jest jakas mamuska i powie mi jak najszybciej sie nauczyc angielskiego moze sa jakies sposoby:)Moze tak jak w filmie job hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiioiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
Ale biolu w szkole jezeli uczyli cie gramatyki to bardzo dobrze. W koncu jest trudniejsza od slowek.
Slowka i zdania mozesz sie nauczyc w domku,dopiero laczenie zdan,gramatyka to juz wyzsza szkola jazdy.
Wez sobie dziennie kilka,kilkanascie slowek i ucz sie ich na pamiec.
Pozniej przyjdzie czas na czasy,odmiane itp.a to juz gramatyka:tak:
 
dzieki anineczka tak wlasnie zrobie ze zaczne uczyc sie slowek.Ja i tak nie rozumiem nauki angielskiego w szkolach bo jak moga nawet uczyc odrazu dzieci gramatyki jak nikt nie zna ani slowa po angielsku.a tak wogule przeszlam duzo szkol i nie znam nikogo kto uczac sie kupe lat w szkole jezyka go umial nie mowie tutaj o dodatkowych zajeciach bo takie osoby cos kumaly.wiec nie wydaje mi sie zebym byla jakims odosobnionym przypadkiem
 
Cześć. Jestem Monika. Od dłuższego czasu czytam sobie Wasz wątek, dopiero jednak dziś zebrałam się, aby coś napisać. Od 3 września jestem " mamą z Irlandii":tak:. Razem z mężusiem i czteroletnią córeczką mieszkamy w Kilcock koło Dublina. Nasza kochana perełka ma na imię Martynka. Minęły już 2 miesiące i powoli się zadomawiamy. Muszę jednak przyznać, że nie przychodzi nam to z łatwością. Czy początki zawsze są takie trudne? Czuje się trochę jak ryba wyjęta z wody...:zawstydzona/y:

pozdrawiam Was gorąco
 
Cześć. Jestem Monika. Od dłuższego czasu czytam sobie Wasz wątek, dopiero jednak dziś zebrałam się, aby coś napisać. Od 3 września jestem " mamą z Irlandii":tak:. Razem z mężusiem i czteroletnią córeczką mieszkamy w Kilcock koło Dublina. Nasza kochana perełka ma na imię Martynka. Minęły już 2 miesiące i powoli się zadomawiamy. Muszę jednak przyznać, że nie przychodzi nam to z łatwością. Czy początki zawsze są takie trudne? Czuje się trochę jak ryba wyjęta z wody...:zawstydzona/y:

pozdrawiam Was gorąco
Witaj Mocniapl
Bodajze Waszka jest z Kilkock :tak:

Dasz rade! Bedzie dobrze. Juz niedlugo bedziesz sie czula jak rybka w wodzie.
Tylko potrzeba czasu na zaaklimatyzowanie :tak:
Pisz z nami jak najczesciej :-)
 
Witamy cie Mocniapl bedzie dobrze zobaczysz tu nie jest tak zle,musisz sobie tylko znalezc jakies mamuski na spacerki bo samemu to smutno i reszta sie jakos ulozy.Pozdrawiamy cie
 
reklama
Hej dziewczyny, odnośnie angielskiego, dawno temu znalazłam taką stronkę: English as 2nd Language - Learn English - angielski jako drugi język, moim zdaniem jest naprawdę niezła i to na każdym poziomie zaawansowania. Kupę materiałów do czytania, pisania, słówek, sporo quizów i to często szybkich a nie zajmujących kilka godzin, bo żadna z nas tyle czasu nie ma. A najlepszy tam wynalazek to "word of the day" - każdego dnia nowe słówko przysyłane na maila z krótkim wyjaśnieniem co znaczy i użyciem w zdaniu. Na podobnej zasadzie działa też "tip of the day". Ogólnie dobra stronka, polecam.:tak:
 
Do góry