reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z U.K - wątek główny

Witaj trema!Zycze ci duzo zdrowka i sily:):)Wszystko bedzie dobrz tylko dbaj o siebie, odpoczywaj ile sie da i pamietaj zero stresow!
Trzymam kciuki!
 
reklama
Dziewczyny!
I znow jestem na chwilke wstapilam do biblioteki na neta bo az mnie korci zeby z wami popisac i poczytac wasze posty!
Dziekuje za mile slowa az mi troszke lepiej jak mnie tak pocieszacie.Wiecie gdyby nie brak pracy tutaj to byloby wszytsko ok.Mielibysmy wlasny kat nie martwilibysmy sie o nic same zapewne wiecie o co mi chodzi ;(
Nie macie pojecia jak z kazdym dniem sie budze i wyczekuje na telefony albo listy zeby wreszcie ktos zadzwonil z pracy do mojego Mezczyzny.Na dodatek z takim wielkim brzuszkiem lazimy po agnecjach poprostu wszedzie!i mam juz dosc-jak to wogole mozliwe zeby czlowiek z takimi papierami nie znalazl roboty???????czy nie potrzebuja tutaj komputerowcow??????
No dobra a jesli nawet nie potrzebuja komputerowcow to do zmywania garwo czy czegos innego tez nie??????PARANOJA.
Dziewczyny my nawet bylismy w innym miescie zlozyc papiery referencje i nic jak narazie a dzien za dniem leci.
Te ktore mieszkaja z ludzmi w domach to same wiecie jak to jest wynajmowac pokoj.Kazdy ma swoje grymasy przyzwyczajenia a ja nie wyobrazam sobie tak mieszkac(w jednym pokoju cala nasza trojka no i ciagle czekac na lazienke).
Juz nie wiem gdzie my mamy chodzic za ta praca!
Nawet Jobcentre nie pomaga.

Wczoraj bylam na szczepionce w szpitalu.Dostalam ja poniewaz mam grupe krwi minusowa.Czy ktoras z was miala taka szczepionke?
I ma ona uchronic moje Malenstwo przed chorobami jak np serca.Troche mnie to zdziwilo no bo moj Mezczyzna ma plusowa grupe krwi czyli nie ma konfliktu no ale oni zalecaja taka szczepionke tutaj i dziecko ma przejac grupe po tacie.No jesli ma to byc dla dobra naszego Malenstwa to OK.
Troszke zle sie po niej czulam.Kazali mi odpoczywac po zastrzyku i patrzec czy nie krwawie i takie tam.Podobno jak Dzidzi sie urodzi znow dostanie taka szczepionke.
Musze zmykac Mamusie!Pozdrawia i sle Caluski.
 
Witajcie znowu!
Moze potraficie mi odpowiedziec na jedno pytanie.Jak wyglada w Uk sprawa znieczulenia podczas porodu,zastanawiam sie nad tym.I wogole co sadzicie o tym znieczuleniu.Niby z jednej strony jest ok, nie czuje sie bolu ale z drugiej nie bardzo sie czuje samo jakby wychodzenie dzidzi.Hm nie wiem, moze wy cos na ten temat powiecie?
Milego wieczorka:):):)
 
trema jesteś w podobnej sytuacji do mnie. Ja też jestem już po 30 więc niby ostatni dzwonek na dziecko. Kiedy zaszłam w ciążę byłam w szoku. I do tej pory nie mogę się z tym pogodzić. Chodzi mi o to że też nie mam macierzyńskiego, za mało godzin miałam przepracowane, i jestem załamana że nie moge teraz pracować i nie będe mogła przez długi czas.Marzyłam o pracy w biurze, bo takie mam doświadczenie z Polski i to 9-letnie, i w momencie kiedy podszkolilam swój język na tyle by szukać takiej pracy trafiła się fasolka. Po przerwie na dziecko będzie mi b.trudno znaleźć tu ambitną pracę. I teraz tak strasznie boję się jak my sobie poradzimy z dzieckiem żyjąc na emigracji , z dala od Rodziny. Potwornie za nimi tesknię. Gdyby mój chłopak miała w Polsce prace albo ja nie zastanawiałabym sie długo tylko wracała a tak czuję się tu jak uwięziona.
 
Malvina- nie slyszalam nigdy o butelkach dr. browna. Ja uzywam AVENT. Sa dobre, bo Josh ciagnie z nich jak stary i nie narzeka :-)

izusia- ja o znieczuleniu to juz sie nagadalam na tym forum wiele :-) Zawsze bylam przeciw, wielka zwolenniczka naturalnego porodu, a jak przyszlo co do czego to prosilam o znieczulenie zewnatrzoponowe i bylam po prostu w siodmym niebie. Gdybym nie chodzila z brzuchem przez 9m-cy to nie wiedzialabym, ze wlasnie jestem w trakcie porodu tego wielkiego dnia! Nie czulam zadnych skurczy. Dopiero, gdy juz mialam 10cm rozwarcia i nadszedl czas parcia czulam minimalne skurcze typu Braxton Hicks i wiedzialam kiedy przec, zreszta mowila mi tez o tym polozna, bo bylam monitorowana. Rzeczywiscie nie czuje sie, gdy wychodzi dzidzia, ale, gdy juz przejdzie glowka i lekarz badz polozna wyciagaja dzidzie to czuje sie, ze dziecko wyszlo- to jest takie male szarpniecie. Ale nic z tego co czujesz podczas epidural nie nazywa sie BOLEM! Ja przeszlam porod wspaniale i tak samo czulam sie po porodzie, nie mialam zadnych nieprawidlowosci, powiklan itp. i jak dla mnie zadzialalo to naprawde CUDOWNIE. Nie wiem jakim znieczuleniem ty jestes zainteresowana, ale ja zdecydowanie, gdy bede rodzic ponownie poprosze o epidural od razu. Jesli chodzi o gas&air, bo tez mialam okazje ten rodzaj znieczulenia wyprobowac to ja wciaz bylam skoncentrowana na bolu i czulam wszystko, z tymze dochodzilo to moze do mnie w nieco zwolnionym tempie, bo bylam pijana i chcialo mi sie spac. Cokolwiek zrobisz, jakakolwiek decyzje podejmiesz w trakcie porodu- wazne, aby byla trafna i abys nie zalowala decyzji.
 
Witam moje drogie,ale rozpisalo sie towarzytwo,jeden dzien i tyle wiadomosci,rozwija sie nasze forum na maxa,wpaniale,ciekawa jestem czy nowe dziewczyny tez z Ladynu????mMam nadziej,ze na spotkaniu bedzie nas duzo duzo wiecej...... ;DJa jestem dzis po wizycie u poloznej i wiecie co znowu jestem rozczarowana,przyjmowala mnie ta sam co na pierwszej wizycie,oczywiscie trwalo to wszystko rekordowe 10 min.nawet mnie nie zwazyla,szybko sprawdzila cisnienie(jest w pozadku,wczesniej mialm problemy bo bylo za wysokie),sluchalismy bicia serduszka(z czego jesztem najbardziej zadowolona),szybkie badanie moczu(wpozadku) i krotkie pytanie jak sie czuje,wiadomo moja odpowiedz byla,ze dobrze,ale mowilam jej o tym swedzeniu,a teraz jeszcze jakies chrostki mi wyzkoczyly na ramionach,klatce piersiowej i brzuchu,hmmmmmmmm..........a ona na stojaco wpisywala nastepne wizyte,czegos caly czas szukala,wiec ja tak nie moge mysli pozbiewrac,jak ktos nie lapie ze mna wzrokowego kontaktu,bylam rozdrazniona,a ona na to,ze szybko pobierzemy krew i zobaczymy co bedzie,jak cos to do mnie zadzwonia.Ale spodziewalam sie m,ze chociarz wytlumaczy mi co moze byc tego przyczyna,cokolwie.Potem zamieszanie poraz kolejny z bukowanie nastepnej wizyty,mialm dosc i chciala wyjas z tamtad jak naj szybciej.Do tego musialm zabrac moja podopieczna bo nik z nia nie mog zostac,ale byla grzeczna jak aniolek ;D Sorki za rozpiske,ale troche sie zgrzalam,nie lubie jej i mam nadziej,ze porodu nie bedzie odbierac,bo nie mam zamiaru sie nidzie spieszycma z jej reakcji wynika jak by za czyms caly czas gonila,uffffff ::) >:D >:D >:D
Faktycznie cos nad nami wizsi,trzeba przegonic te cvzarne chmury,a jutro 13 w paitek,fajnie nie........

Lwica co za pech z samolotem,no ale jak pogoda nie pozwalala na lot to juz natura,najwazniejsze,ze bedzie z wami w sobote,prosze mi sie tu nie DENERWOWAC,po to pieknosci szkodzi i dzidzi pewnie sie smuci,ze mamcia zla.Podaje link,o ktory prosilas,jest to firma wysylkowa z Fracjii,maja naprawde babowe ciuchy,swietne kolory i niczego jakosci ciuchow nie mozna zarzucic ;):
Vertbaude
http://www2.vertbaudet.co.uk/cgi-bin/vertbaudet.storefront
Redoute
http://www.redoute.co.uk/sHP_enfant.html

Majeczka przykro mi,ze starcilas parce i z testu nici,ale nic sie nie martw na pewno sie uda,przesylamy wszystie poztywne FLUIDY,duzo prztylanka z partnerem,az w koncu sie uda ;D ;D ;D

Ara w koncu szef znalazl kogos na twoje zastepstwo,zycze wiel cierpliwosci w szkoleniu.Kociaki widze przygotowuja cie wspaniale do nocnego czowania nad dzidzi ;D sa kochane na fotkach,moj ulubienie to Agres ;D Mam nadziej,ze bole ustana,jeszcze chwilke i po prodzie wroci wiekszosc do normy ;)

Leedsena Sebastianek nalzey do tych bardzo ruchliwych powiadasz,ja czuje,ze nasze tez takie bedzie,wierze,ze czlwoiek nie ma czasu dla siebie przy takim szkrabie,ale sa pocieszne i juz niedlugo bedzie bardziej samodzielny i da ci troche odetchnac ;D Mam kontakt z innymi dziecmi???

Malvina trzymam kciuki,rozwiazanie juz tuz tuz.......Milusno dolaczysz juz niedlugo do grona mamusiek z parwdziwego zdarzenia,robi sie u nas bardzo ekscytujaco..... ;D

Izusia Starzalka ponownie,daj znac czesciej co tam u ciebie, jak ciaze przechodzisz,jak nastroje???Czujesz juz ruchy malenstwa?? Bedziesz chciala wiedzien plec dziecka??
Co do znieczulenia to Anya moze ci cos o tym powiedziec,swierzo po porodzie,parenascie stron wczesniej w  sumie pisala o tym.Sama zreszta zobaczysz co organizm bedzie w stanie wytrzyma,moze bedziesz tylko potrzebowac podtlenek azotu(Gas),aby usmierzyc bol,jezeli to nie pomoze to mozesz urzyc sytntetyczny srodek znieczulajacy Petydyne,podaje sie ja domiesniowo(Pethidine)Maszyna Tens rownzie usmierza bol,mozna go wypozyczyc i urzyc juz w domu przed rozpoczeciem porodu jak i w jego czasie,Odpowiednie techniki oddychania pomagaja,a jezeli wszystko zawiedzie to urzyc znieczulenie zewnatrzoponowe(Epidurals).Mam nadziej, ze zrozumiale to napisalam,jak nie Anya na pewno mnie poprawi ;D

Asiak WITAM SEDECZNIE W NASZYM GRONIE,ekipa coraz wieksza,wspaniale moz elatem bedziemy mogly wszystkie czesciej sie spotykac w parkach itp.Na pewno bedzie nam razniej wyjsc na spacer,a i moze odwiedzimy nasze kolezanki ktore mieszkaja dalej,do Brighton na pewno sie wybiorem,milo by bylo poznac Anya osobiscie i slicznego Joshue ;)

Trema wspaniale wiadomosci,zycze duzo zdrowka,dbaj o siebie teraz szczegolnie sie nie przemeczaj,zycze spokojnej ciazy az do rozwiazania w 40 tygodniu.Co do jezyka to wiesz w szpitalach(nie wszystkich)maja tlumaczy,wiec sie dowiedz,czy u ciebie jest taka mozliwosc,moze nawet ktors z personelu jest z Polski,zapytaj.Wiele zmian kazdego czeka po wyjezdzie za granice,ale jak bedziecie wierzyc z mezem,ze sie uda i pozytywnym myslenie podolacie kazdej przeszkodzie,powoli i bez nerwow,Mamcie siebie i to juz jest wielki plus.Uwierzcie w siebie,na pewno dacie rade ;)Powiadasz,ze juz za pare dni 30 latek skonczysz,to tak jak moj moz w tym roku.Przelomowy wiek.Zycze duzo sily i trzymam za was kciauki,jak i za kazda nowo rozpoczynajaca na obczyznie zycie pare ;) ;) ;)

Maggusia dobrze,ze piszesz,moja droga na pewno maz cos dostanie,teraz wiesz taki lipny okres na szukanie parcy,ale nachodzicie sie wszedzie,zostawicie CV,telefony,kto wie moze ktos odpowie.Nie taccie nadzieji.Sloneczko do was zawita i to jeszcze szybciej niz myslisz.

Iwonek jak ciesza mnie takie wiesci,ze dzieciaczki zdrowo i dobrze rosna.A wstydliwa jest Jucia???Chetenie sie z nia pobawie na spotkaniu,ma taki cieply usmiech ;D


Ale sie rozpisalam, tyle u nas sie dzieje,a mialam byc na chwilke i tak godzina juz zleciala,maz mnie zabije,mielismy ogladac film ::) ::) ::)
A gdzie nasze kolezenaki:Martuska,Beta(chyba jeszcze w karju)Aniabania(ona to zaponialm juz o nas :-[)Kogos jeszcze ominelam???
OK UCIEKAM SIE KAPCIAC,SLE CALUSKI ;) ;) ;) ;)






 
Dziewczyny bardzo dziekjuje za slowa pocieszenia!
Bede do was zagladac i oczywiscie czytac kazdy  post..

pozdrawiam


Ara
- sliczne kociaczki , ja kocham koty i sama posiadam malego szkraba jedyna moja  ostatnio ocieche
 
reklama
Magda, Trema.. na pewno wszysko sie ulozy!!.. Tremo wszystko zalezy od Twojego samopoczucia... moze pozniej zaproponuja ci lzejsza prace :):)

Anya.. karmisz na zmiane raz butla raz piersia??? czy juz tylko butla? ... juz to mowilam, ale sie powtorze ... slicznego masz synucha :)

witaj Asiu wsrod uk'jowym mam :)

Maxin, Malwonko.. juz jest duuuzo lepiej :):):).. mlody w ciagu dnia bardzo czesto bawi sie sam [nie za dlugo ale zawsze] wiec ja mam chwile na posiedzenie w necie, ugotowanie lub pogapienie sie w tv :)... generalnie ... oczywiscie... dla mnie jest najslodszym dzieckiem na swiecie... mimo ze czasem doprowadza mnie do bialej goraczki :):):)

Ivoko... alez duuzo kobitke masz w domu :):):).. 81 cm fiu fiu :):):)

Lwico... mama napewno zdazy :).. i zadne linie lotnicze ani mgly Wam nie stana na drodze :)

pozdr. dla reszty mam i maluszkow :):):)
 
Do góry