reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z U.K - wątek główny

Obowiązek szkolny jest po 5 urodzinach po 3 urodzinach można posłać dziecko do przedszkola na darmowe 3 godziny dziennie. Dzieci posyła się do szkoły po 4 urodzinach ale można wystąpić o "deferred admission" która pozwala na posłanie dziecka po 5 urodzinach. Dzieci posyła się do szkoły do jednego rocznika (klasy) urodzone od 1 września do 31 sierpnia w moim przypadku syn poszedł do szkoły 2 tyg przed 5 urodzinami urodzony jest we wrześniu córka będzie iść chwilę po 4 urodzinach urodzona jest pod koniec lipca.

 
reklama
Witajcie:) jestem nowa na tym forum i zwracam sie do Was z prośba o pomoc. Otóż mieszkaliśmy z mężem 5 lat w uk pozamykalismy wszystkie sprawy ok 5 mies temu i wróciliśmy do pl z myślą ze wszystko będzie ok:/ no ale okazało sie ze jestem w ciazy(bardzo wyczekiwabej) po powrocie z uk i chcieliśmy z mężem wrócić z powrotem bo tu zero pracy i przyszlisci:crazy: i chciałam sie was zapytać czy jęzeli wrocilabym do uk rodzic to czy przysługiwać mi będzie bezpłatna opieka i jakaś zapomoga od państwa? Wiadomo trzeba zaczac wszystko od nowa i będzie trochę cieżko . Ja mam termin na kwiecień i naprawdę nie wiemy jUz co robić :no:Ps. Wcześniej sie tym nie interesowalam a teraz mam metlik:( no i wiadomo od razu domu nie wynajmiemy tylko pokój jakiś :/ z góry dziękuje za odpowiedz:tak:
 
Witaj
trudno mi ci cokolwiek doradzić z tymi dotacjami może trzeba by było podzwonic po odpowiednich instytucjach w uk i zapytac się co i jak zapewne nie zostawia cie tutaj na lodzie ...
a poza tym byłąs i pracowałaś w uk 5 lat?
 
Dziekuje za odp:-) tak pracowalam tam 5 lat ale niestety przed wyjazdem zamknrlismy wszystko i nie wiem jak teraz będzie jak wrócimy :dry: Dlatego sie zastanawiam . Ale wydaje mi sie ze jakbym tam urodziła to moze by było lepiej. Wiadomo teraz do pracy niestety nie mogę wrócić :no:
 
reklama
Do góry