reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z U.K - wątek główny

A to super zabawki:-)
alemampojazdhc5.jpg

Jak fajnie sobie siedze
jakladniesiedzeer1.jpg

Smakowity kawiatuszek
smakowitykwiatekks5.jpg
 
reklama
Wrucilam wlasnie ze spacerku.Kurcze huczy wieje ,zimno ,mrozno.Cholera chyba mi uszy prtzewialo bo boal i glowa tez rozbolala:-(
Ja za Wami dzieczyny nie nadazrzam.Jak juz ktoras zapamietam to nowa sie jakas babeczka pojawia i juz znowu mi sie wszystkie mieszacie:tak: :tak:

Wybaczcie staram sie jak moge nie pomylic was ,ale jak mi sie to zdazy to przyjmijcie na mnie poprawke.:laugh2: :-D

Jutro cos wiecej napisze bo glowa mnie rozbolalai ide si ewygrzac w lozeczku.Milej nocki drogie panie:tak: :tak: :tak:
 
Maxin-jak zobaczylam fotki to nie moglam sie powstrzymac aby ci nie odpisac.Natalcia jest cudna i jak ladnie juz siedzi w tym kole, a wogole to wykapana z niej mamusia:-)A ty moja kochana szczuplutka jestes, ladnie wygladasz.I George to tez ladniusi chlopczyk, na pewno niedlugo bedzie szalal za Natalcia.I ten samochodzik jest czaderski, sama chetnie bym Oskarciowi taki kupila ale nigdzie jeszcze takiego nie widzialam:confused:Wogole to fajnie ze macie taka pogode i mozecie pospacerowac, my ostatnio siedzimy w domu bo jest pochmurno i co chwile pada:wściekła/y:
Agnes-ja karmie malego w dzien jeszcze piersia a w nocy juz mlekiem modyfikowanym z butelki bo wtedy nie budzi sie tak czesto na jedzonko.A wogole to juz go przestawie niedlugo calkiem na butelke bo zamierzam zaczac szukac pracy.
Majeczka-nio co z toba, dlugodystansowiec jestes:-DA jak bedziesz juz rodzila to pamietaj ze jestesmy z toba i trzymamy kciuki;-)
Maggusia-nio to teraz musisz miec oczy dookola glowy, ale to cala radosc jak dziecko jest takie ruchliwe, wszedzie go pelno i psoci:-D
Dominia-Oskarek jest uroczy i widze ze ma taka sama wanienke jak nasz Oskarcio:-DA czy lubi sie kapac bo nasz niunio bardzo, kopie nogami tak ze cala lazienka plywa:-D
Ja jutro wybieram sie na male zakupki bo maly wyrosl z body i musze mu pare kupic:-)
Dobrej nocki kochane!



 
Dominia-D moj skarb wazy 7585,uff to niezly mialas porod,ale na pewno jak tylko zobaczylas bobaska to o wszytskim zapomnialas;-)

Agnes2606 no radzie sobie,najwazniejsze w tym wszytskim jest to,ze trzeb abyc pewnym co sie robi,bo maluszki wyczuwaja twoje nerwy,smutki itp:-) A z tym jedzeniem nocny i odbijanie to fakt,nie trzeba tego robic,bo jak piszerz maluszki sa tka rozuznione i nie polykaja powietrza;-) Ja tylko dla pewnosci zawsze mala klade na boczeka,jak by mialo jej sie cos ulac:-)

Izusia co ja moge ci poradzic,hmmm on nadla budzi sie na nocne karmienie tak,a iule dziennie posilkow mu dajesz.Bo w sumie dziecikai w wieku naszych szkrabow,nie potrzebuja juz jesc w nocy,wiec napisze ci w jaki sposob mozesz nauczyc go przesypiania calej nocki,bez melczka:-) Mam nadziej,ze to co napisze bedzie milao dla ciebie sens.Zajmuje to troche czsu,ale taki proces,dlugo dziecikia byly przyzwyczajowne do nocnego karmienie,wiec trzeba je odzywczic,co zjmuje czas.

To miejwiecej nasz plan posilkow:
6.00-7.00 MLEKO ok 180ml
8.00-9.00 SNIEDANIE(KASZKA)
11.00 MLEKO
12.30-13.00 LUNCH
15.00 MLEKO
17.30 OBIAD
19.30 MELKO ok 210ml
wczensiej karmilam ja dwa razy w nocy,ok 00.00 i
4.00-5.00,teraz zaczelam nocne karmienie o 11.00 i teraz wyjasnie dla czego:-) :
A wiec ja robie teraz tak:
pierwsze 3 dni:
do I posilku dodaje 25ml wiecej jedzienia czyli na sniadanie,ostatnie karmienie o 11.00 na spiaco pomniejszone o 25ml melka ,budzi sie w nocy,ale ja jak tylko uspakajam i zasypia

kolejne 3 dni:
do I posilku 25ml wiecj jedzienia i do II posilku rowniez 25ml,oarz nocne karmienie pomiejszone o 50ml przesuwam o 30min,czyli 10.30

kolejne 3 dni:
do I,II,III posilku dodaje po 25ml,z nocnego karmienie odejmuje 75ml melka i znowu przesuwma czas o 30min,czyli 10.00

nastepne serja jest powtarzana z poislkami takie jak ostatnie dni i nocne karmienie pozostaje w butli mleka tyle ile ci wyjdzie i co kolejne 3 dni przesuwasz tylko czas karmienia na 9.30,9.00,8.30,8.00,Do tego momentu dziecko nie powinno sie juz budzic na kermienie w nocy,jezeli sie budzi,to na pewno tylko z przyzwyczajenia,a nie z glodu,Bo juz od pierwszego dnia dajesz wiecej jedziena a co za tym idzie kalorie,energie,ktora na pewno pozwoli dziecku wytrzymac do rana bez jedzenia.Oby bylo to zrozumiale co napisalam:-)
powiedzienia;-)
 
I jak Anno? Jestescie juz w Walii? Przez przypadek zobaczylam Twego posta. Ja jestem w Walii od 2 lat, wiec w razie czego sluze rada,
powodzenia!
 
Maxin-dzieki za rade, chyba od jutra zaczne ja stosowac i zmodyfikuje malemu jadlospis i godziny.A czy mozesz mi powiedziec skad wiedzialas jak to wszystko wprowadzac, tak dokladnie to opisalas.Pytam z czystej ciekawosci bo mysle ze to dobry sposob na oduczanie dziecka jesc w nocy ale sama nigdzie nie znalazlam info na ten temat;-)Buziaki
 
przseczytalm w ksiazce TRACY HOGG "Baby Whisperer"bardzo dobra ksiazka:-) polecam,metoda wydaje mi sie prosta ,wiec probuje i widze ze sa skutki,ta babka wie naparwde o czym mowi,juz wiel lat pisze takie ksiazki z doswiadczen rodzicow;-) wiele osob tutaj juz o tej ksiazce mi mowilo,az sobie ja kupila i czytam:-) polecam
 
Witajcie mamuski :cool2:
Alez sie duzo nowych mam pojawilo, mam maly metlik w glowie :happy:
Maxin super, ze Stokrotka juz sie zaadoptowala do nowych warunkow :tak: Podziwiam cie jak sobie radzisz z dwojka maluszkow, bo ja z jednym ostatnio nie wyrabiam, he he :laugh2: Super foteczki, no i widac, ze Natce sie juz podoba :-) Ale George jeszcze chyba nie raczkuje :confused: , bo zauwazylam tam wiatrak na podlodze z kabelkiem. Przy Patim juz by tam dlugo nie postal :tak: He he bo on to maly pogromca kabelkow jest :-D A w ogole to Natalka cudnie wyglada w tej czapie i slodko spi :happy:
Melanie szkoda gadac o prezydencie RP, wiec nic nie napisze :baffled: He he a gdzie ty ta krolowa wypatrzylas :-) :confused:
Maggusia rozumiem cie doskonale, bo mam to samo z Patim :tak: Po prostu szalenstwo kabelkowe trwa ;-) Zabawki sie szybko nudza, ale cos zakazanego, woooooow to jest super :-) Kiedy dokladnie lecicie do PL :confused: Nie wiem czy wiesz ale od 6 listopada wprowadzili nowe zasady przewozu plynow w bagazu podrecznym :confused: Ja jestem zalamana, jak lecialam w czerwcu do PL to mozna bylo miec w ryanair 20kg bagazu, a teraz tylko 15kg i to dla mnie i dla melego :szok: nie wiem jak mamy sie pomiescic :no: :confused:
Maju bidulko alez sie nie mozesz doczekac :dry: Ale wiadomo jak to jest te terminy nie sa tak dokladne :tak: No ale jutro juz do szpitala :happy: Trzymaj sie dzielnie :-) Powodzonka :tak:
Malvina GRATULACJE Z OKAZJI ZAFASOLKOWANIA!!!!! A co tam Maja bedzie miala towarzystwo do zabaw, a ty odchowasz odrazu dwojeczke :-)
Izusia ale Oskarek juz sam ladnie siedzi :tak: super fotki :-) Ja zawsze jak karmilam Patiego w nocy, to go trzymalam na prosto do odbicia, troszke masowalam po pleckach, czasem sie na sekundke obudzil, odbilo mu sie i spowrotem zasypial :-) W sumie to nigdy go nie polozylam bez odbicia :tak: wiec nie wiem czy mozna klasc malenstwa bez odbicia :confused:
Asia widze, ze przygotowanie na przyjecie malenstwa trwaja, szorowanie, pucowanie :-) Tylko sie nie przepracowuj za bardzo, zebys czegos nie przyspieszyla ;-) Jeszcze sie troche pobycz i poczekaj :-)

O rany a ja ostatnio normalnie nie wyrabiam :eek: Maly szaleje po claym mieszkanku, gdzie sie nie rusze jest i on :-) No i jak sprzatam to on sie denerwuje bo nie wyrabia chodzic (czytaj raczkowac ;-) ) za mna :dry: Po za tym juz siega do lawy, na ktorej czesto stawiam kompa, he he bo tam sa jego ulubione kabelki ;-) Porusza sie z predkoscia swietlna i trzeba normalnie miec oczy dookola glowy :szok: Po za tym juz spi bardzo malo w ciagu dnia, wiec juz malo czasu zostaje wolnego, a BB to tylko jak zasnie ;-) Choc moze za niedlugo nauczy sie pisac na kompie i sam pogada z ciociami na forum :laugh2:

Buziaczki i milej nocki :-)
 
reklama
Malvina - serdeczne gratulacje!!:-)radosc na pewno ogromna, choc nie planowana:-)i nie martw sie, na pewno wszystko sie ulozy!!:-)
 
Do góry