reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamusie 2017

Kleinekatia są trzy rodzaje smoczków: anatomiczny, kulka i płaski. Czytałam kiedyś jakieś badania, że te pierwsze najlepiej dostosowują się do anatomii buzi dziecka, tzn. nie powodują nacisku na miękkie podniebienie, które znajduje się w tylnej części buzi, płaska szyjka pozwala na właściwe domykanie ust. My mamy Chicco Physio Soft taki cały z sylikonu, aby gdy maluch uśnie to żeby nie odcisnął się na policzku oraz z tarczką - Chicco Comfort - super wygląda ta tarczka, jak kwiatek, a ma za zadanie minimalizować miejsca styczne tarczki z buzią dziecka:) są to właśnie smoczki anatomiczne. A Ty jakich używasz?
 
reklama
I jakie smoczki najczesciej sa tolerowane/przyjmowane przez dzieci?
Raczej te takie z szerokim dziobem bo one są do cycka podobne.
1494946240-aaaaaa.jpeg

Ale jaka firma to różnie ja daje właśnie tommee t i się od początku sprawdzają ale bywa różnie. Moja siostra chyba z lovi czy jakoś tak używała też taki kształt. Zależy jakie dziecko trzeba testować.

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny pytanie... czesto karmie na lozku oparta o tyl lozka... czesto w tej pozycji mam ugiete kolana i mała siedzi pupą na moich biodrach a plecki ma oparte o moje uda - czy tak wolno? Nie szkodzi to malej? Ona nieprzepada lezec na plasko :/
Ja też tak czasem karmie. Moim zdaniem samo to że się żyje szkodzi hehehe. Wiadomo staram się nosić w pozycjach zdrowych które gdzieś wcześniej widziałam albo ktoś mi pokazal. Raczej staram się żeby zawsze miał plecki w całości podparte ale czy to zdrowo się wychodzi noo na pewno nie w 100% ale nic mu nie będzie [emoji16][emoji16][emoji16] więc jak czujesz ze jest mu dobrze i nie łamie się to chyba będzie ok [emoji16][emoji12][emoji12][emoji12]

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny pytanie... czesto karmie na lozku oparta o tyl lozka... czesto w tej pozycji mam ugiete kolana i mała siedzi pupą na moich biodrach a plecki ma oparte o moje uda - czy tak wolno? Nie szkodzi to malej? Ona nieprzepada lezec na plasko :/
tego nie powiem bo nie wiem..
I jakie smoczki najczesciej sa tolerowane/przyjmowane przez dzieci?
smoki do butelki czy takie do ciumkania?

my butelki mamy avent natural
a do ciumkania najlepszy dla Melki jest Lovi uspokajający

cos takiego

Link do: Lovi, Hot & Cold Girl, smoczek uspokajający silikonowy dynamiczny, 0-3m, 2 szt.

innymi pluje i nie chce :p
 
Delicol czy kolzym jest na recepte? Dodaje sie te krople do każdego posiłku?

Jeśli chodzi o jedzenie to smoczki i butelki tommee tippee mojej najbardziej podpasował bo chyba przypomina jej piers, próbowałam lovi i pluła wogóle nie chciała jeść. a co do uspokajaczy u nas króluja lovi. Mała jest fanką "cmokania":happy:

A co do śluzu i piany to u mnie położna mówiła, że może to też swiadczyc o jakimś stanie zapalnym. ale to tylko może,
delicol i kolzym bez recepty.
moja corka ma prawie 8 tyg i wg ulotki musze dawac 8 kropelek do kazdej butli mleka.. dosyc szybko sie przez to konczy ale widze ze małej pomaga..
 
Chyba zależy wszystko od dziecka. Mam 3 butelki Tommy tipe i moja ich nie chce :/ uwielbia lovi. Moze temu ze piersią nie była karmiona? Smoczki jak już to tez lovi, ale ogólnie za nimi nie przepada.

Z brzuszkiem ani kupami na szczęście moja nie ma problemu.
 
Mój ma kupke ze sluzem. Akurat dziś byłam na szaczepieniu i pokazałam ją dla pediatry bo akurat zrobił. Powiedziała ze dzieci na cycu mogą tak mieć i nic więcej. Dziś musiałam dać małemu butle bo wisiał ciągle na cycu i nie dojadl

A butle mój też lubi tommee tippee i lovi aktywne ssanie. Do smoczka jakoś nie może się przyzwyczaić a mam chyba z pięć rodzaji. I z tych wszystkich czasami pociąga aventa.

Dziewczyny co jaki czas karmicie cycem? I czy w miarę wam juz się ustabilizowaLO? Bo moi dalej jak jestem w domu wisi na cycu aż wszystko wyje I za chwilę znów chce i się wkurza bo tam nic nie ma. A jak chce sprawdzić i ściągam pomiędzy karmieniami to dużo idzie wiec nie wiem.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja juz tylko na butli...wiem, ze szybki sie poddałam śle byłam tak zestresowana i nerwowa i miałam dosyć wszystkiego. Chciałam aby mój był spokojny i ja tak samo. Teraz wiem ze za szybko sie poddałam, i napewno gdy w przyszłości będę w drugiej ciąży to jak będę karmić to będę starać sie aby jak najdłużej karmić...
 
Do góry