reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2015

Hej ja siedzę z dzieckiem na kulkach wiec mam chwile heh ostatnio mam niebywały zapiernicz w pracy i w domu też ciągle coś tak więc nie narzekam na brak zajęć za to na brak siły tak... Padam na twarz.. Dosłownie.. Od dwóch dni lepiej z mdlosciami. Mam je sporadycznie juhuu, z reszty objawów to brzuch olbrzym bo flaki mi pachną a rano taki kraglejszy się wydaje niż zwykle, i generalnie nie mam problemów z cera z Arlenka tez nie miałam a teraz :0 matko :0 pryszcze na twarzy, szyi ramionach :0 i plecach i miliony wagrow :0
Kropelka z racji bliskości krajów mamy takie same sklepy ;) ja w kappahl musze kupowac spodnie 34 bo jakieś duże są, mam pytanie o te spodnie z la redute.. Jaki Ty rozmiar nosisz normalnie? I jaki kupiłaś w tym sklepie bp ja bluzki sukienki kupowałam ale spodni nigdy i nogawki.. Długie są czy normalne? Bo ja do dlugonoznych nie należę. Z ciekawostek, nie będę miała genetycznego bo jestem za młoda... ręce opadają dosłownie :/:/ tak więc za młoda jestem na badania ale jeśli kobiety po 36 roku rodzą chore dzieci to słyszą nooo ryzyko chorób bardzo wzrasta w tym wieku.. Podobnie jak Heven mam usg we wtorek i panicznie się boje :0
 
reklama
Heven i Salomii, będzie wszystko dobrze, zobaczycie. Wiem, że nerwy są i zdaję sobie sprawę, że przed usg genetycznym też będę panikować... Ale trzymam kciuki za wasze, oczywiście udane usg:-)

Dzisiaj mam nieposkromiony apetyt. Rano do śniadania zjadłam ze 4 ogórki małosolne, na obiad spaghetti, a teraz chipsy podjadam. Chodzą za mną frytki, więc pewnie na wieczór przygotuję...
 
sealpup ja mialam kompletnie inne plozy. teraz bym wladnie chciala cos w stylu jak wkleilas zdjecie. ja mialam taki model
Fisher-Price Fotelik-Bujaczek L0539 - Sklep internetowy Agito.pl
Salomi nie napisze publicznie moje rozmiaru bo byscie sie przerazily. generalnie to potrzebuje ubran- namiotow...
wiec postaram sie opisowo. powiedzmy, ze w kaphalu wcisnelabym sie w 36 a 38 byloby takie z lekkim luzie to z la redoute zamowilabym 38 i mialabym lekki luz ( czyli spodnie nieco przyszlosciowe). ile masz lat? u nas genetyczne jest za darmo od 33 r.z. a mlodsze kobiety moga tez zrobic, ale placac 1500kr szwedzkich.
 
Widac wtorki to dnia wizytowe! Trzymam kciuki za wszystkie! Rozumiem, ze stres jest, ale na pewno bedzie wszystko dobrze!

To mi przypomina, ze musze podjac decyzje czy maja robic test na zespol Down'a czy nie. U nas mozna powiedziec podczas usg. Totalnie nie wiem. Wiem, ze sa mylne. I ostatnio nie robilam, wiec po co mi ta wiedza teraz. Pewnie maz sie nie zgodzi.
 
Patrycja, do twarzy używam nowej serii z Ziaji, tej z liśćmi manuka, jest świetna. Na brzuszek mam oliwkę w żelu, na biust serum z Bielendy, ale tak mi śmierdzi, że chyba je odstawię. Wygrałam paczuszkę niespodziankę na fb, może tam znajdę coś ciekawego. :)

My mamy usg w środę po 16, bardzo się cieszę, bo przecież nie będę panikować.

Na obiad zjadłam dwa (!) kawałki łososia, jestem konkretnym rybożercą. Na kolację jeszcze dla mnie zostało, mniam! :)

Ciągle pada = ciągle chcę spać i boli mnie głowa. Przykryłam się kocem do drzemki i dostałam takiego ataku alergii, że Luby myślał, że zaraz zejdę. :p
 
Witam dziewczyny :)

dziewczyny a jak z waszymi emocjami...ja normalnie mogłabym ryczeć cały czas....i przy byle okazji!!!!oglądałam mecz i eci hymn..a ja dudlam jak dziecko....reklama o wariatach drogowych wyję ...nawet na reklamie mleka modyfikowanego dla dzieci...już mnie to męczy,bo boję się,że dzidzia będzie płaczliwa

Ja na szczęście nie mam takich emocjonalnych "ataków" przynajmniej narazie ;)

U mnie dzisiaj zaczęły się mdłości. Już myślałam,że ciąża przejdzie mi bezobjawowo,niestety mogę tylko pomarzyć. Cieszę się,że nie wymiotuje i mam nadzieję,że nie będę.



Z ciekawostek, nie będę miała genetycznego bo jestem za młoda... ręce opadają dosłownie :/:/ tak więc za młoda jestem na badania ale jeśli kobiety po 36 roku rodzą chore dzieci to słyszą nooo ryzyko chorób bardzo wzrasta w tym wieku..

To przepraszam bardzo ile trzeba mieć lat żeby zrobili genetyczne?
Wyczytałam,że USG genetyczne między 11. a 14. tygodniem ciąży powinno zostać wykonane przed upływem 13. tygodnia i 6. dnia ciąży. Także jeszcze trochę czasu mam.

Ja na USG idę na początku września,wizytę u lekarki mam 5 września także zobaczymy co powie.


 
Cześć laski
Co do moderatorek to popieram wasze decyzje, moderatorkom życzę miłego sprzątania na forum :-).

Mi ostatnio gin nagadał o tych badaniach genetycznych. Przezierność karkowa to do max13tc +6 całkowicie bezpieczne, wspomniał też o pobieraniu płynu owodniowego mniej bezpieczne i chyba o pobieraniu krwi wysyłaniu jej do USA koszt 2400 zł.
Żadna nie ma 100 % skuteczności.
Tą przezierność to będę robić to raczej standard, wliczone w wizyty. Co do pozostałych to jestem za młoda:-D mogę się zdecydować nie muszę, po 35 nakłaniają by je robić.
 
Kochane, to ja zapytam - co to są te badania genetyczne? Idąc tokiem rozmowy to badanie prawdopodobienstwa chorobwrodzoonych itd, najczesciej wystepujacych w pozniejszym wieku matki? Ja mam 23lata, wiec raczej mnie nie dotyczy, ale warto wiedziec :)
Jeśli chodzi o ciuszki to miałam ogromną nadzieję w przeciwieństwie do niektórych z Was, że zaawansowana ciaza przypadnie mi na lato- luzne sukienki i bluzki, nie trzeba byloby specjalnie sie zaopatrzyc. Teraz niestety już wiekszosc spodni sa za scisłe i wpadam w taka irytacje, ze zdejmuje po 5 sekundach wrrr. Dwie pary luznych spodni typu alladynki sa super na wieksze uda i tylek, ale znowu sciskaja mi brzuch ;( chyba niedlugo tez pomysle o jakis wygodniejszych spodniach, ale teraz legginsy itp. Mam kilka rzeczy ciążowych, ale raczej z górnych partii typu koszule, ale takie rybaczki chyba sobie sprawię- może uzywane :)
 
reklama
No ja niestety w leginsach do pracy nie pójdę... Kordosia, ja też jestem zirytowana za każdym razem, jak muszę odłożyć kolejną spódnicę... W spodniach chodzić nie lubię. Sukienki mam dopasowane, a że nie chcę się jeszcze afiszować z ciążą w pracy, to też ich nosić nie mogę, bo brzuch widać. Nie mam w co się ubrać!!! Masakra...
Kordosia, co do badań genetycznych, to tak jak piszesz, chodzi o wykluczenie ew. chorób genetycznych, których wystąpienie wzrasta z wiekiem. Więc jeśli są wskazania to się je robi lub po 35 roku życia. Obowiązek to nie jest, ale można je wtedy zrobić bezpłatnie.
 
Do góry