reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2015

Żgutek witam również :) My też liczymy na dziewczynkę bo dla chłopca imienia brak Nijak nie możemy się dogadać Poza tym wkoło sami chłopcy więc czas na jakaś dziewczynkę w rodzinie :)
 
reklama
Ja bym bardzo chciała mieć dziewczynkę. Mój syn ma 9 lat i raczej jest synkiem tatusia... Chciałabym mieć trochę dziecko "dla siebie" :-) Ale tak coś czuję przez skórę, że chłopak będzie... Imion na razie brak...

Zarunia, my dla pierwszego dziecka nie mieliśmy imienia dla dziewczynki. Wcale. Dla chłopca owszem. Czułam jednak przez skórę, że będzie syn. Nawet pani na usg się śmiała, bo pytając, czy chcemy znać płeć, powiedziałam, że w zasadzie nie ma potrzeby, bo będzie przecież syn. I miałam rację.
 
Ostatnia edycja:
Anulka_marcowa my od początku mamy przeczucie, że bedzie córcia i oby tak było :) Wmawiam sobie, że jak ciągnie mnie do słodkiego to na pewno będzie Lila :)
 
a nam plec obojetna w sumie. ale mam przeczucie, ze drugi chlopak ;).
co do imion to ciezko... bo chcemy miedzynarodowe. by i w polsce i w szwecji czytalo i pisalo sie tak samo. nie ma takich duzo. a te co sa nam sie nie widza. tylko julia jest ok. ale dla chopca zadnego pomyslu.
 
Jezu.. Napisałam 2 posty wczoraj i je w kosmos wysłało... Dupa a nie pisanie przez tel, :/ teraz już niewiem co pisać a Wy ze 20 stron naskrobalyscie do przodu Hehe :)
Odnośnie mojego wieku to 37 w przyszłym roku 38 a tu genetyczne są od 38... Nie mierzą przeziernosci karkowej u ginekologa nie ma badań w tym okresie i tyle, genetyczne to test papa plus usg z przeziernoscia właśnie i dopiero jak procentowo wykazuje wysoka możliwość wystąpienia wady kobieta decyduje czy chce aminopunkcje czy nie w każdym razie nieinwazyjne badania nie wykażą wady tylko możliwość jej wystąpienia natomiast inwazyjne dają juz konkretna odpowiedz. Generalnie mnie to nie dotyczy niestety wiec we wtorek dowiem się tylko czy mam dziecko w brzuchu i ew w jakiej jest formie..
Kropelka Norwegia zdecydowanie różni się od Szwecji :) zadupie tu ogromne, wszędzie daleko i wszystkiego mało długie terminy na wizytę prywatna wtorkowa zapisywalam się miesiąc temu...
Aleś Ty wysoka :0 nic dziwnego że nie nosisz rozmiaru 34 ;) u mnie niektóre te spodnie z la redute są po 119 nok :) ale poczekam do wtorku raczej.
Odnośnie wózka ja mam Atlantic polski po kuzynce, pompowane koła skrętne idealny na wertepy i norweskie górki i doliny :) jedyny minus to spacerówka tylko przodem generalnie dużo lepiej jest mieć małe siedzące na widoku ;) reszta super gondola duża itd potem używaliśmy wózek w przedszkolu do spania przez rok i ciągle jest ok
Boże w ciąży mam jakieś dziwne reakcje na ukąszenia meszek :// od razu pachne totalnie czy to może coś oznaczać?
 
Odnośnie imienia hehe to chłopięce juz mam od lat Samuel lub Beniamin bardzo podoba mi się tez Milo generalnie od Milosz z czeska :) Dziewczynka uwielbiam Emma po prababci, Elena ale jest Arlena wiec odpada ;) Karmen z sentymentu oraz Milagros z sentymentu ale nie pasuje to do polskiego jednak nazwiska a Norweskie imię które uwielbiam to Tove i Freia no ale to też chyba raczej nie działa z polskim nazwiskiem :0
 
Salomi szok, ze genetyczne sa od 38. ja na dniach koncze 37, ale i tak sa tu od 33r.z.
ile usg przysluguje na ciaze? -tu w moim rejonie teraz jedno plus to genetyczne po 33
chodzi sie do lekarza czy poloznej?- tu polozna a lekarz tylko jakby jakies niebywale komplikacje
w szwecji sa tez zadupiowe obszary, ale ja akurat mieszkam na bardzo zaludnionym ;)
co nie zmienia faktu, ze wybor akcesoriow dla dzieci tu a w pl to ziemia a niebo. jedynie ciuszki to fajnie tu kupowac bo czesto sa sensowne przeceny. jak mi sie w marcu bratanica urodzila to kupilam wielka siate ciuchow wydajac w sumie niewiele :).
 
Boże od meszek puchne a nie pachne :))
Kropelka noo tu jest tylko to pomiędzy 19 a 22 tygodniem. Jak są wskazania to ewentualnie częściej robią ale generalnie przykro im jak muszą :) u mnie w szpitalu stały ginekolog jest tylko jeden lub 2 reszta to okresowi na kontrakty... Jest też 70 kilku letni który niewie jak zrobić usg.. Wybór należy od Ciebie czy chcesz do położnej czy do lekarza chodzić czy podzielić na pół na przykład, oczywiście mowa tu o lekarzu rodzinnym, ginekolog to jak już coś napraaawde kryzysowego. Ceny są tu hmm norweskie... :0 odnośnie ciuchów to przeceny są często i duże ale wybór... Jak to na zadupiu ;) to samo z akcesoriami dodatkowo dochodzi fakt ze rynek jest zamknięty i bardzo nastawiony na produkty rodzime.
 
reklama
Salomi to Ty doprawdy masz tam bardziej "wesolo" niz ja w szwecji. a myslalam, ze ja juz mam przerabane ;).
tu tez glownie produkty skandynawskie. bylam w szoku jak namierzylam nasz polski tako. i to na tyle niedaleko, ze moglismy pojechac namacac.
u nas w ciuszkach wybor duzy. id malucha po starszaka. ja pewnie skompletuje w h&m, lindex i kaphal moze cos z åhlens. no i odwiedze lumpka - dla malusich ciuszki sa niezniszczone wiec warto.
 
Do góry