reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

Hej, spokojnie np.moja mała zrobiła się ostatnio strasznie absorbujaca przez bolacy brzuszek ;/ Oczywiście woli spać z nami w łóżku niż w swoim łóżeczku i czasem to jest jedyne wyjście aby co kolwiek pospać czyli śpi z nami. Wiem, że tak nie powinno być, powinnam ją odłożyć. Ale nieraz przy niej zmeczona zasnę albo jak ją odloze do łóżeczka po kilku minutach chce z powrotem do mamy ;)
Co do mleka obliczone z proporcji:
110 ml mleka :
99 ml wody czyli zaokraglijmy do 100 ml wody
3, 3 miarki czyli 3 miarki i jedna trzecia
120 ml mleka:
108 wody (110 może być xD)
3,6 miarki proszku czyli daj 3 i pół i ciutke ;)
Co do wykonania mieszanki to ja jeszcze nie robiłam :)
U nas niestety nawet w dzień jest bardzo absorbująca, najchętniej byłoby cały czas na rękach albo Bujana. Staram się uspać na rękach albo u nas w łóżku, ale finalnie chcę żeby zawsze docelowo ze spała u siebie w łóżeczku, ale też nie zawsze się udaje. Generalnie codziennie nad ranem od 5 do dziewiątej śpi ze mną w łóżku inaczej krzyk...
za proporcje mleka bardzo dziękuję, w ogóle nie umiałam tego sama policzyć i ogarnąć🤪❤️ Myślę, że jeżeli jest ci wygodnie spać z małą w łóżku to narazie jest taka malutka że nie musisz tego zmieniać. Ja jak byłam na początku ciąży to mówiłam, że dziecko w ogóle nie będzie spało z nami w sypialni tylko u siebie w Pokoju. Potem przyniosłam dziecko do domu stwierdziłam że będzie spało z nami w sypialni,Ale kategorycznie nie będzie spała z nami w łóżku a ostatecznie życie i tak zweryfikowała swoje 😛 także ja jestem osobą u której potwierdziła się reguła, że najwięcej pomysłów na wychowanie dzieci ma się nie mając dzieci. Chociaż nie powiem Korci mnie żeby na jedną noc zostawić ją samą w pokoju🤪 Ja mam bardzo lekki sen i wybudza mnie dosłownie wszystko, najmniejszej westchnienie nawet nie z głodu tylko to że po prostu nie może sobie spać ja już jestem postawiono na nogach
 
reklama
Dziewczyny to chyba wszystkie mamy podobnie, mój synek również woli spać z Nami, nieraz się uda w łóżeczku ale nie walczę z tym. Jeśli chce się wyspać to muszę mu się trochę podporządkować i z pewnością wiele osób śpi z dzieckiem w łóżku. Osoby szczególnie te starsze mówią że to przyzwyczajanie dziecka ale w sumie co w tym złego? Ja jestem jako tako wyspana a on spokojny. Niestety ms czasami tak, szczególnie w dzień że nie chce wogole spać... To to akurat jest męczące
A tak wogole byliście na wizycie pierwszej u pediatry?
 
Dziewczyny to chyba wszystkie mamy podobnie, mój synek również woli spać z Nami, nieraz się uda w łóżeczku ale nie walczę z tym. Jeśli chce się wyspać to muszę mu się trochę podporządkować i z pewnością wiele osób śpi z dzieckiem w łóżku. Osoby szczególnie te starsze mówią że to przyzwyczajanie dziecka ale w sumie co w tym złego? Ja jestem jako tako wyspana a on spokojny. Niestety ms czasami tak, szczególnie w dzień że nie chce wogole spać... To to akurat jest męczące
A tak wogole byliście na wizycie pierwszej u pediatry?
Niestety u nas w przychodni ani jeden lekarz nie przyjmuje ;/ zastanawiam się jak to będzie z pediatrą, szczepieniami, ginekologiem.
 
Dokładnie, mamy ten sam problem. Nasza mała dostała ostatnio wysypki 3 h dzwoniłam do Przychodni a ostatecznie miałam teleporade tylko :/
 
Dziewczyny a powiedzcie mi jeszcze co do MM, przepraszam, ze tyle pytam 🤪 ale robię mleko z wody Mama i Ja czy ją też muszę wcześniej przegotowywać? Czy mogę robić z butelkowe i wrzucać do podgrzewacza?
 
Dziewczyny to chyba wszystkie mamy podobnie, mój synek również woli spać z Nami, nieraz się uda w łóżeczku ale nie walczę z tym. Jeśli chce się wyspać to muszę mu się trochę podporządkować i z pewnością wiele osób śpi z dzieckiem w łóżku. Osoby szczególnie te starsze mówią że to przyzwyczajanie dziecka ale w sumie co w tym złego? Ja jestem jako tako wyspana a on spokojny. Niestety ms czasami tak, szczególnie w dzień że nie chce wogole spać... To to akurat jest męczące
A tak wogole byliście na wizycie pierwszej u pediatry?
My tez śpimy razem póki co. Powoli zaczynamy przyzwyczajać mała do spania w łóżeczku zaraz obok naszego łóżka ale i tak wiem ze będzie tak ze cześć nocy u siebie cześć u nas będzie spała. Nie uważam tego za wielkie przyzwyczajanie. Widocznie i my i ona potrzebujemy takiej bliskości. Nie mama tym nic złego.
 
My tez śpimy razem póki co. Powoli zaczynamy przyzwyczajać mała do spania w łóżeczku zaraz obok naszego łóżka ale i tak wiem ze będzie tak ze cześć nocy u siebie cześć u nas będzie spała. Nie uważam tego za wielkie przyzwyczajanie. Widocznie i my i ona potrzebujemy takiej bliskości. Nie mama tym nic złego.
Ja się staram go odkładać do łóżeczka, ale nie raz w nocy zdarzy się, że kładę go sobie na brzuchu i tak zasypiamy. Jak jest moment, że go brzuszek męczy i budzi się za każdym razem jak go odłożę, to też śpi z nami na łóżku,ale to jest zdecydowanie bardziej z mojej wygody. Osobiście nie uważam, że to coś złego. Jeszcze będzie miał czas, żeby spać tylko i wyłącznie w łóżeczku. Aktualnie można zauważyć, że przy nas śpi dużo spokojniej i się nie wybudza tak często. Dla mnie ważne jest, żeby się dobrze czuł :)
 
reklama
Dziewczyny, mam załamke na maksa. Moja córa ma 9 tygodni od 11 dni strasznie odwala :( zawsze jadła co 3-4h po 120-140 mm teraz nagle je bardzo nie chętnie co godzinę co dwie po 20-70 ml jak zje 100 to cud nad cudami ☹️ Napewno miała tez skok rozwojowy teraz bo nagle się uśmiecha, łapie zabawki, przybiera na wadze, zmieniałam smoczki, butelki, dałam na próbę jednorazowo inne mleko na spróbowanie, NIC. Patrzy się na wszystko dookoła, czasami wypluwa butelkę i płacze. Jestem już załamana, zawsze lubiła być dużo na rękach, wcześniej pomagał Bujak elektryczny teraz tez już jest bee. Martwię się bo urodziła się malutka 48cm 2600g. Je łącznie może 600mm na dobę a jadła dużo więcej. Pediatra nie widzi problemu
 
Do góry