reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Dziewczyny ręce i nogi mi już opadają. Julek nie dość, że od jakiegoś miesiąca budzi się regularnie o 5 albo i przed jak np dzis-4:30, to jeszcze od tygodnia przebudza się w nocy co 2 godz z rykiem strasznym. Pomaga tylko noszenie, jak odkładam to znów ryk i tak kilka razy. Nigdy tak źle nie spał. Jestem załamana bo akurat wróciłam do pracy a tam nie moge się na niczym skupić taka jestem wykończona. Nieraz zdarza mi się puścić w telefonie młodemu śpiewające brzdące bo uwielbia ale przestałam to robić a nic się nie zmieniło. Może któraś tak miała lub macie
jakieś pomysły bo ja już wymiękam🙀 Zęby to
raczej nie są, bo dopiero mu wyszły górne dwójki. A może antybiotyk tak na niego wpłynął 🤔

A jak tam jeżeli chodzi o mocz? Ja wiem ze wam jak taka ciotka ciągle klepie o tym moczu, ale czasem może być ZUM, męczyć i nie dawać jakiś wielkich oznak.
 
reklama
Dziewczyny ręce i nogi mi już opadają. Julek nie dość, że od jakiegoś miesiąca budzi się regularnie o 5 albo i przed jak np dzis-4:30, to jeszcze od tygodnia przebudza się w nocy co 2 godz z rykiem strasznym. Pomaga tylko noszenie, jak odkładam to znów ryk i tak kilka razy. Nigdy tak źle nie spał. Jestem załamana bo akurat wróciłam do pracy a tam nie moge się na niczym skupić taka jestem wykończona. Nieraz zdarza mi się puścić w telefonie młodemu śpiewające brzdące bo uwielbia ale przestałam to robić a nic się nie zmieniło. Może któraś tak miała lub macie
jakieś pomysły bo ja już wymiękam🙀 Zęby to
raczej nie są, bo dopiero mu wyszły górne dwójki. A może antybiotyk tak na niego wpłynął 🤔
U nas też było kilka takich nocy, idzie sobie w łeb strzelić faktycznie :/ dziewczyny czy któraś ma nianię elektroniczną z kamerą? Tak długo dałam radę bez niej ale muszę kupić bo nie ma jak wyjść na taras czy do ogrodu wieczorem jak mała śpi
 
U nas też było kilka takich nocy, idzie sobie w łeb strzelić faktycznie :/ dziewczyny czy któraś ma nianię elektroniczną z kamerą? Tak długo dałam radę bez niej ale muszę kupić bo nie ma jak wyjść na taras czy do ogrodu wieczorem jak mała śpi
Ja nie mam niani ale mam zwykłą kamerkę i podgląd na telefonie. U nas sprawdza się super. Jedną mam w sypialni więc mam podgląd jak śpi. A drugą mam w pokoju Jaśka i podglądam go czasem
jak się bawi sam 😁bo niestety jak zajrzę do pokoju i on to zobaczy to muszę przyłączyć się do zabawy albo odrazu kończy zabawę i wędruje do mnie 🤷‍♀️
 
Ja nie mam niani ale mam zwykłą kamerkę i podgląd na telefonie. U nas sprawdza się super. Jedną mam w sypialni więc mam podgląd jak śpi. A drugą mam w pokoju Jaśka i podglądam go czasem
jak się bawi sam 😁bo niestety jak zajrzę do pokoju i on to zobaczy to muszę przyłączyć się do zabawy albo odrazu kończy zabawę i wędruje do mnie 🤷‍♀️
A z takiej kamery masz dźwięk w telefonie? Chodzi mi o to czy słychać jak się obudzi czy musisz wciąż zerkac
 
U nas też było kilka takich nocy, idzie sobie w łeb strzelić faktycznie :/ dziewczyny czy któraś ma nianię elektroniczną z kamerą? Tak długo dałam radę bez niej ale muszę kupić bo nie ma jak wyjść na taras czy do ogrodu wieczorem jak mała śpi
Ja od początku korzystam z niani Vtech, taka niedroga ale działa bez zarzutu. Też wychodzę na taras, działkę coś porobić. Ale jest bez kamerki, nie chciałam takiej. Naczytałam się o dziwnych sytuacjach, że głosy jakieś słychać, dziecko wystraszone. Chyba, że to był artykuł na potrzeby wyświetleń 🤷‍♂️ ale jestem ostrożna w tego typu gadżetach
 
Dziewczyny ręce i nogi mi już opadają. Julek nie dość, że od jakiegoś miesiąca budzi się regularnie o 5 albo i przed jak np dzis-4:30, to jeszcze od tygodnia przebudza się w nocy co 2 godz z rykiem strasznym. Pomaga tylko noszenie, jak odkładam to znów ryk i tak kilka razy. Nigdy tak źle nie spał. Jestem załamana bo akurat wróciłam do pracy a tam nie moge się na niczym skupić taka jestem wykończona. Nieraz zdarza mi się puścić w telefonie młodemu śpiewające brzdące bo uwielbia ale przestałam to robić a nic się nie zmieniło. Może któraś tak miała lub macie
jakieś pomysły bo ja już wymiękam🙀 Zęby to
raczej nie są, bo dopiero mu wyszły górne dwójki. A może antybiotyk tak na niego wpłynął 🤔

Sprawdź mocz i uszka. U Bartka takie akcje byly (z godzinnym bujaniem na rekach, żeby zasnął) jak mial zapalenie ucha, mimo ze nie mial zadnych innych objawów.
Poza tym tez norma, ze budzi się co 1-2h z krzykiem ale jak dostanie cycka to od razu jest cicho 😉 taki typ, polak głodny polak zły 😂
 
Pati jak Wy to robicie, że ona jest w jasnych ubraniach i jest taka czysta? Mój byłby już jak ostatni kocmołuch.
To był początek spaceru haha, a druga sprawa to ona raczej ostrożnie chodzi na spacerach i lubi gdy trzymam ją za rączkę 😁 ale nie zawsze jest taka czysta 😅
@Fabryczna jesteś zdolniacha, przepiękne robisz te rzeczy, szczególnie ptaszki, są cudowne 😍
Dziewczyny ile Wasze dzieci mają zębów?Bo moja jak w listopadzie miała 8 tak w maju teraz nadal ma 8 i nie wiem czy powinno coś już jej dojść czy jak:)
Nela ma 10 zębów, jedynki i dwójki na dole i u góry oraz po jednej czwórce na dole i u góry i kolejne dwie czwórki zaraz się przebiją. Zostają jej tylko jeszcze trójki i piątki 😁
Właśnie też miałam pisać o zębach 😃my do niedawna mieliśmy 4 u góry i 2 na dole ale ostatnio przebiła się jedna dolna dwójka. A w sobotę jak coś jadł i szeroko otworzył buzię patrzę a on ma cos białego tak z tyłu, to włożyłam palec a tam z tyłu też zęby 🧐 nie wiem chyba piątka i szóstka a z drugiej piątka 🤯 są na pewno i to już przebite tylko nie wiem czy to dokładnie te bo wiecie jak to teraz wkładaniem palców do uzębionej paszczy czasem można zostać bez palców 😅
Mlecznych zębów jest tylko 20, więc dzieci nie mają szóstek 🙂 Więc pewnie piątki i czwórki mu wyszły 😁
 
O to dużo Wasze mają, moja jakaś taka szczerbata. Ma te ząbki rozstawione (tzn. szpary ma).
Chociaż syn też tak miał z mleczakami, a stałe ma równe jak od ortodonty i bez dziur, a zbyt często nie myje.
Jedyna wada to, że białe z natury nie są.

A Wasze mają takie szparki też czy blisko rosną?
Nela ma szparke między jedynkami 😁 Ze względu na wędzidełko górne.
Wszystkie dzieciaczki na tym etapie mają chyba diastemę, i to tak przesłodko wygląda❤️
To prawda, wygląda to uroczo 🥰

Ja posyłam ząbki mojej córci 😁 Fakt faktem już dawno jesteście w innym temacie niż zęby, ale chcę nadrobić 😁
To jest zdjęcie z 20 kwietnia, czyli miesiąc temu i wtedy jeszcze nie miała drugiej dolnej dwójki 😁
 
Ostatnia edycja:
A jak tam jeżeli chodzi o mocz? Ja wiem ze wam jak taka ciotka ciągle klepie o tym moczu, ale czasem może być ZUM, męczyć i nie dawać jakiś wielkich oznak.
Mocz już ma ok. Dziś dodatkowo byliśmy na USG dróg moczowych i wszystko w porządku. Więc to nie jest przyczną....może to ten skok rozwojowy 🤔 Ostatnio młody naprawdę się zmienia. Robi się jeszcze bardziej kumaty. Ma zupełnie inne zabawy. Pokazuje ile ma latek, w ogóle jakiś taki doroślejszy więc może to być to🤔 Pewnie trzeba to po prostu przeczekać......
 
reklama
Do góry