reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2024

Laski Wam też tak "trudno"siedzieć teraz ? Boli jakby wszystko mnie szczególnie plecy :/ akurat jesteśmy na urodzinach taty i musiałam chwilę wyjść się położyć :/
 
reklama
Dziewczyny a kiedy kupujecie jakieś pierwsze ciuszki dla bobasków? Takie neutralne ;) ja mówiłam, że żeby nie w jednym miesięcy wszystko to powoli bym co miesiąc cos kupowała ale siostra mówi, żeby lepiej nie zapeszać i poczekać :)
Ciuszki to może po prenatalnych🙈 jak wszystko będzie ok i poznamy płeć❤️ inne rzeczy w większości mam po córce, choć wózek będziemy musieć kupić podwójny🙈
Nie wolicie się przenieść na zamknięta grupę na fb i tam codziennie dodawać post i podać co u nas ?
Dla mnie spoko opcja, mamy grupę z dziewczynami od półtora roku i fajnie hula, codziennie po ok 50-90 postów w zależności jak nam maluchy pozwolą :D
Dziewczyny, a co jest teraz Waszym ulubionym jedzeniem? Ja mogę jeść cały czas czereśnie i pomidory 🤤😁
Pomidory zawsze spoko❤️ teraz w sezonie smakują najlepiej. Mi najbardziej wchodzą kanapki z serkiem i pomidorem albo papryka, albo z masłem i serem żółtym🙈 ostatnio też posmakowałam w ogórach kiszonych xd
Macie coś co jecie szczególnie w ciąży ? Dla mnie ciaza oznacza dużo pomidorów do wszystkiego i masło orzechowe z waflami ryżowymi 😝
Jeszcze nutella 🙈 ale ona jest ze mną jeszcze od poprzedniej ciąży 😅
 
Pielegniarka mało zarabia ? No proszę Cie. Ja pracuje jako opiekun medyczny w dps i na 97 osób są 2 opiekunki. I my mamy prawie najniższa krajowa a taka pielegniarka co chodzi z nóżki na nóżkę na rękę ma myślę 6000. I to na 14 dyżurów więc zazwyczaj ciągną 2 etat. Koło dyszki pewnie w szpitalu wyciągną na dwa etaty. Nie mówiąc o tych co jeszcze mają płacone za staż.
 
Moze tak ale ja pamietam ze wzywalam polozne guzikiem specjalnym noca. Nie reagowaly. Trzeba bylo isc do ich salki. Bylo ich tam trzy i drzemaly.. strasznie chamskoe baby. Nie wiem ile zarabiaja pielegniarki w zabrzu w sccs ale bylam tam kolo sali poelegniarek. Po zabiegu w sali wiekszegp monitorowania czy jakos tak. Ciagle slyszalam jak biegaly. Naprawde dzien czy noc. Ciagle tylko tu zawal tam ktos z powaznym schorzeniem tu zwykli pacjenci jak ja. Byly w roznym wieku a naprawde taka od nich dobroc szla ze bylam zdziwiina. Aszczerze tam pacjenci po przyjeciu na oddzial czesto do wieczora sa na czczo bo nigdy nie wiadlmo kiedy bd zabieg... i mimo marudzenia niektorych starszych pacjentow czy kch nieporadnosci nie widzialam tam braku szacunku. Chetnie pomagaja i nienarzekaja. Przynajmniej tak akurat trafilam
Tak ja też jak pisałam trafiałam na same fajne. Jedynie na porodówce były właśnie jak opisywalas: dzwoniłam dzwonkiem bo miałam problem a one z gębą. Jak potem poszłam po nie osobiście to mnie opieprzyly,że ich budzę 🙃 takie cyrki to tylko na porodówce widziałam. Na chirurgii, pediatrii czy innych takich na żadne nie mogę narzekać. Leżałam z córką tydzień np to wszystkie przemiłe. Proponowały,że one z nią posiedzą żebym chwilę odpoczęła. Na prawdę do rany przyłóż.
 
Laski Wam też tak "trudno"siedzieć teraz ? Boli jakby wszystko mnie szczególnie plecy :/ akurat jesteśmy na urodzinach taty i musiałam chwilę wyjść się położyć :/
Mnie plecy bola gdy sie schylam. Zamiatalam dzisiaj i strasznie mnie bolalo w ledzwiach. Ale nie wiem czy to cos ciazowego bo ja mam dyskopatie tegoodcinka i czasami boli. Ale ogolnie mimo ppczatku ciazy brzuch mam lekko widoczny co w poerwszej nie mialo jeszcze miejsca. Moze cos juz sie poszerza tam i uciska?
 
Ja ogólnie chciałabym mieć coś takiego. U mnie jest tak, że mam na coś ochotę a jak tylko zacznę coś gotować to, albo mi śmierdzi, albo mnie mdli i do jedzenia się po prostu zmuszam 😬
Ja też tak mam bardzo często, dlatego mam problem z przygotowywaniem ulubionych potraw. A już szczególnie takich, które się dłużej gotują 👀
 
One nie zarabiają mało 😜 tylko się tym nie chwalą. Moja mama pracuje w służbie zdrowia i tam po prostu albo ma się empatię albo powinno sie przebranżowić. A jeszcze większym paradoksem są emerytki które pracują x lat bo szkoda im pensji, przez co blokują miejsca dla młodych, którzy mają inne podejście do ludzi 🤷🏻‍♀️
No to ile zarabiają? 5? Nawet jeśli to według mnie to bardzo mało za taką pracę. Nie sądzę,żeby zarabiały więcej zwłaszcza,że teraz pełno protestów,że nawet nie chcą im podnieść pensji za specjalizacje czy magistra :) wiem bo mam kilka koleżanek w różnych szpitalach i jedna pracuje w powiatowym w mieście 25tys mieszkańców i bierze 3 tys na rękę. Dodatkowo ciągnie dyżury w innym szpitalu i tam wyciąga 2. Więc taka 5 z dwóch prac i to za taką robotę .. ja bym podziękowała. Dawno by mnie tam już nie było. Dla mnie to śmieszna pensja jeśli chodzi o zakres obowiązków jakie wykonują. Nie wiem ile musieliby mi zapłacić,żebym komuś zmieniała obsranego pampersa i to po kilka razy dziennie. Albo pościel na zarzyganym łóżku. O innych rzeczach nie wspomne
 
reklama
Do góry