reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2024

Dziewczyny powoli nadrabiam zaległości, od poniedziałku Was nie czytałam. Ja wczoraj po wizycie. Lekarz dał nadzieję. Powiedział że na pierwszej wizycie się martwił A teraz wyniki lepsze. Najważniejsze że dziecko rozwija się prawidłowo. Założył kartę ciąży. Potwierdził termin na 11 marca tak jak mi aplikacja pokazywała. Dał Luteinę 200 mg mam stosować 2 razy dziennie bo progesteron delikatne spadł. Kolejna wizyta dopiero 30 sierpnia. Bardzo długo 4 tygodnie czekania. Na 28 umówilam się na prenatalne. Wszystko mi wytłumaczył, najpierw będę miała pobierają krew, potem usg. Jak to powiedział mój lekarz z racji młodego PESEL te badania będą mi przysługiwać na NFZ.
 
reklama
Ja wczoraj poszłam na spacer (staram się dobijać do 7/8km). W trakcie poczułam takie ciągniecie, a wręcz rozrywanie, że panika i zawrotka do auta. Bóle menstruacyjne, ok, zdarzają się. Ale to było dziwne. Promieniowało aż do cewki. I teraz się zastanawiam, czy to tak już czasem sobie będzie, czy to kwestia 7-krotnie przekroczonych norm na bakterie w moczu 🤷🏻‍♀️
Ja wczoraj niewiele zrobiłam, bo tylko kręciłam się po domu i też miałam takie jedno ukucie po południu. Aż zdrętwiałam na chwilę.. Później położyłam się na fotelu z podnóżkiem, kocykiem i leżałam tak aż do nocy. Na szczęście dzisiaj lekarz. Moim celem było minimum 10 tyś kroków dziennie, ale widzę że są dni w których to brzmi wręcz abstrakcyjnie 👀
 
Plus jest taki, że mąż się doedukował z pasów i adapterów i według ekspertów adaptery to zło. W trakcie wypadku wprost miażdżą nogi. Powinno się używać pasów i co lepsze, zapinać je dość standardowo. To na co powinnismy zwracać uwagę, to aby pas poprzeczny przylegał do klatki i ramienia i przebiegał przez mniej więcej jego środek, natomiast pas biodrowy był pod kolcami biodrowymi, prawie na nogach, ale wciąż jeszcze nie. To zapewnia możliwie wysokie bezpieczeństwo dla bejbika i nic nam nie zmasakruje
Dzięki Ci za to info! ✊🏻 Właśnie rozmawialiśmy o tym z mężem po ostatniej akcji z krwawiącym brzuchem po zastrzyku (akurat na miejsce gdzie jest pas bezpieczeństwa trafiło). I patrzyłam na te adaptery 😅
 
Ja wczoraj niewiele zrobiłam, bo tylko kręciłam się po domu i też miałam takie jedno ukucie po południu. Aż zdrętwiałam na chwilę.. Później położyłam się na fotelu z podnóżkiem, kocykiem i leżałam tak aż do nocy. Na szczęście dzisiaj lekarz. Moim celem było minimum 10 tyś kroków dziennie, ale widzę że są dni w których to brzmi wręcz abstrakcyjnie 👀
Rozumiem, mnie dzisiaj tak dojeżdżają mdłości. Cieszyłam się, ze ciąża bez echa w tym zakresie, ale chyba jednak nie 😞Idealnie przed moim pięknym i długim urlopem(3 tygodnie jak od linijki) 😢
 
Dziewczyny które mają mdłości... Powiedzcie czy u Was też czasem jest tak że są i nagle znikają i znów się pojawiają?
taak ja tak mam, zalezy to u mnie od dnia, wczoraj np mdlosci mialam ale nie az tak duze, zrobilam sobie nawet popcorn i zjadlam caly 😁 a jak mi bylo dobrze 😂 za to zjadlam przed spaniem 3 kostki czekolady i juz bylo mi mega zle. Zauwazylam tez ze zle reaguje na zapach mydla w plynie jakie mamy w lazience i na gaziki z alkoholem jak odkazam skore przed zrobieniem zastrzyku, czasem sie wstrzymuje zeby nie zwymiotowac na lozku.
 
reklama
Kochane witam się z Wami po wizycie.. Otóż mamy naszego maleńkiego kropeczka serduszko bije wszystko zgadza się z dniem ostatniej miesiączki dzisiaj 6+1 .. Kolejna wizyta za 3 tygodnie. Dostałam leki ze względu na wczesniejsze poronienie bo to musi być profilaktycznie i lek na mdłości ❤ tak bardzo się cieszę z naszego maluszka! 🥰😍dziękuję za kciuki ❤
 

Załączniki

  • IMG_20230803_104234.jpg
    IMG_20230803_104234.jpg
    1,6 MB · Wyświetleń: 58
Do góry