reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2024

Kurde, Dziewczyny, ja nie wiem czy się dobrze zarejestrowałam. Na 12+2 zarezerwowałam wizytę, ale nic nie mówiłam o prenatalnych, chciałam przed zrobić Pappe albo Harmony i z tym wynikiem iść z zamysłem prenatalnych w tym terminie, taka wizyta się jakoś różni od innych? Jakaś inna rejestracja?
prenatalne robi lekarz z certyfikatem fmf, mozesz na necie zobaczyc wykaz lekarzy z calej polski i u takiego trzeba sie zapisac na prenatalne. Rozni sie jeszcze tym ze wyniki pappy itd wpisuje w system, robi wywiad i te informacje tez wpisuje w system no i na usg wszystko dokladnie sprawdza, rece, nogi, liczy place, dokladnie sprawdza serce, przeplywy itd, takie usg z wizyta trwa ok godz lub ponad 🙂
 
reklama
Melduję się po wizycie! 🙋‍♀️ wszystko jest w porządku, dzieciątko równo 8+3 czyli tak jak powinno być. Tym razem widziałam serduszko i aż się łezka zakręciła 😊 moja Pani doktor bardzo zadowolona, mówi, że od kiedy rano zobaczyła, że będę, trzymała kciuki żeby tym razem wszystko było ok ❤️ przepisała mi dupka na małego krwiaczka którego się dopatrzyła i kazała brać acard 75 mg.. nie wiem czy ją prostować, bo według okresu jestem 9+0, a ona na swoim ręcznym kalendarzyku wyliczyła 9+5 i tak też wpisała do karty ciąży. Coś tam mruknęłam, że mi wychodziło inaczej ale puściła to mimo uszu...
A mojej Pani na rejestracji (której się boję) przyniosłam moje pomidorki. I jak zapisywała mnie na usg piersi, to mówi "trochę Pani poczeka, ale zapiszę Panią do tego lepszego lekarza". Skradła tym moje serce 🤣
@Kotciara poproszę o wpisanie kolejnej wizyty na 21.08.
Niestety rejestracja na prenatalne była już nieczynna. Jutro spróbuję się dodzwonić.
cudowna wiadomosc 🙂
 
Kurde, Dziewczyny, ja nie wiem czy się dobrze zarejestrowałam. Na 12+2 zarezerwowałam wizytę, ale nic nie mówiłam o prenatalnych, chciałam przed zrobić Pappe albo Harmony i z tym wynikiem iść z zamysłem prenatalnych w tym terminie, taka wizyta się jakoś różni od innych? Jakaś inna rejestracja?
Moja lekarka powiedziała mi na wizycie, gdzie mogę się umówić na prenatalne. Oni w przychodni nie mają odpowiedniego sprzętu...
 
Ja właśnie jestem podczas leczenia infekcji. Brałam Macmirror on jest bezpieczny dla kobiet w ciąży ale ten lek nie pomógł mi niestety. Teraz biorę Pimafucin i mam nadzienadzieję że tym razem wyleczę. Ja mam ciągłe powracające infekcję candidią to bardzo uciążliwe. Odstawiłam od maja cukry, słodycze, owoce, produkty z białej mąki i cały nabiał z mleka krowiego. Choć gdy dowiedziałam się o ciąży powoli włączam nabiał przetworzony taki jak kefir, jogurt naturalny. Dla mnie to walka już od jakiś 3 lat. Do tego probiotyk ginekologiczne każdego dnia. 😫😫😫 Życzę szybkiego wyleczenia.
Ło matko. Chyba bym umarła n takiej diecie. Wypisałaś wszystko czym się żywię :)
prenatalne robi lekarz z certyfikatem fmf, mozesz na necie zobaczyc wykaz lekarzy z calej polski i u takiego trzeba sie zapisac na prenatalne. Rozni sie jeszcze tym ze wyniki pappy itd wpisuje w system, robi wywiad i te informacje tez wpisuje w system no i na usg wszystko dokladnie sprawdza, rece, nogi, liczy place, dokladnie sprawdza serce, przeplywy itd, takie usg z wizyta trwa ok godz lub ponad 🙂
Nie piszesz o drugim prenatalnym?
 
Mi ciśnienie wariuje, zawsze u lekarza mam za wysokie, chociaż w domu jest nawet ok. Dziś rano miałam 125/75, a później stało się coś dziwnego. Tzn. mierzyłam z godzinę temu i było... 135/115 👀 ale strasznie długo pompował, aż nie chciało mi się w to wierzyć i za chwile zmierzyłam znowu i już było 135/75...
Sprawdzaj sobie codziennie to ciśnienie bo możesz mieć PIH, nadciśnienie indukowane ciążą. Ja miałam nadciśnienie przez ostatni tydzień ciąży i w szpitalu na patologii dostawałam już Dopegyt
 
Ło matko. Chyba bym umarła n takiej diecie. Wypisałaś wszystko czym się żywię :)

Nie piszesz o drugim prenatalnym?
duzo zalezy od lekarza i czy jest to badanie na nfz czy prywatne, tu czesciowy opis tego badania gdzie go wykonuja prywatnie 🙂 oczywiscie oprocz tego bardzo wazna jest tez ocena przyziernosci karkowej i obecnosc lub brak kosci nosowej
 

Załączniki

  • 834b0019-3f1c-4d07-839a-4c444b99878f.jpeg
    834b0019-3f1c-4d07-839a-4c444b99878f.jpeg
    65,4 KB · Wyświetleń: 35
duzo zalezy od lekarza i czy jest to badanie na nfz czy prywatne, tu czesciowy opis tego badania gdzie go wykonuja prywatnie 🙂 oczywiscie oprocz tego bardzo wazna jest tez ocena przyziernosci karkowej i obecnosc lub brak kosci nosowej
Raz miałam prenatalne 1trymestru w polmedzie(porażka...), raz u mojego prywatnego prowadzącego(tu starał się uwidocznić na usg wszystko co bobas chciał pokazać) i mowil ze najwazniejsze przezierność i kosc nocować plus crl, kosc udowa, serduszko. Robiłam tylko raz 2 trymestru i tu faktycznie górną póła, paluszek po paluszku, wszystkie przepływy w sercu i w mózgu. Teraz na nfz mogę iść do tego doktorka na 1 trymestr, zobaczę czy jest różnica;)
 
reklama
Dziewczyny a jakie tętno mają wasze maluszki ? Czytam , że norma do 180 a mój w poniedziałek miał 186 😐
Gdyby tętno było nieprawidłowe to na pewno lekarz by cię o tym poinformował
Ja nie wiem jakie ma bo mi nie mówił, nie mam też nigdzie napisane, zaznaczone
Jak lekarz mówi że jest dobrze i nic nie wzbudza w nim niepokoju to znaczy że jest dobrze
 
Do góry