reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2024

Kurczę podziwiam was ze macie taką zdrową dietę:( ja nie dosyć że brak apetytu to na ryby całe życie patrzeć nie mogłam , ogólnie jak zjem i nie zwymiotuje to cieszyć się ,może zaraz to się uspokoi bo narazie 11 tydzień minął i dalej ciężko .
 
reklama
Sorki dziewczyny🙈 ale właśnie się nimi zajadam sardynki smażone mniam 😋😋
 

Załączniki

  • 1A49F169-BAFB-48A1-ABF0-20819D29C542.jpeg
    1A49F169-BAFB-48A1-ABF0-20819D29C542.jpeg
    1,2 MB · Wyświetleń: 54
A co jeśli teoretycznie ja zawsze w nocy pije herbatę a nawet czasem bardzo duzo herbaty. Słodzę ja odrobinę bo nie lubię goryczy. I mam tak od zawsze . W nocy mam swój super tyci kubek którego prawie zawsze opróżniam(kubek w którym mieszczą się prawie trzy zwykle szklanki) śmiałam się do męża że teoretycznie nigdy nie jestem na czczo. I będzie mi ciężko nie pić tej herbaty w nocy. A wynik właśnie z krzywej na czczo mam 93 a reszta ok. I co najgorzej było dla mnie napić się w nocy wody
No to jezeli ta herbata jest z cukrem to bez sensu badanie. Nie jestes na czczo. To i cukier wyzszy
 
Kurczę podziwiam was ze macie taką zdrową dietę:( ja nie dosyć że brak apetytu to na ryby całe życie patrzeć nie mogłam , ogólnie jak zjem i nie zwymiotuje to cieszyć się ,może zaraz to się uspokoi bo narazie 11 tydzień minął i dalej ciężko .
Ja lubie zdrowo jesc. Ale nie mam czasu robic. I drogo w sumie te ryby wychodza. Gdybym miala kogos kto by mi rybki przyrzadzal codziennie (byle nie na parze) to bym jadla ze smakiem 😂
 
Ooo, dzieki ;) bede takich szukać :) One są na zamek tylko zrobiłam zdjęcie od d... strony 😁 myślę, że na początek będę bała się cokolwiek ubrać maluchowi 🫣 przeraża mnie sama ta myśl 🫣 siedziałam z siostrzeńcami jak byli starsi - mieli już kilka miesięcy. Z takim bobasem nigdy! 🫣 więc pewnie na poczatku samo body będę ubierać jakieś 10 minut. Nie mówiąc już o mężu 😁 dwa metry chłop ma i dłoń jak dwie moje. On dopiero bedzie sie bał zrobić cokolwiek przy nim. Będzie wesoło 🫣

Aaa i najbardziej mnie przerażają kąpiele 🫣 praktycznie początek ciąży a cały czas mam obawy, że nie dam rady :/
Spokojnie, zazwyczaj instynkt się budzi i wszystko wychodzi naturalnie. A też przecież jest położna która przychodzi i pokaże co i jak z kàpaniem. My mieliśmy taki leżaczek materiałowy później i zdawał egzamin.
Są takie wkłady fajne do wanienki widziałam że kładzie się na nie dziecko mam co prawda niemiałam przy swoich dzieciach ale jeśli teraz będzie wszystko ok to se kupie przy większym dziecku jak się kąpię samemu a już zaczyna się wiercić np 3 miesiące czy 4 to nie dość ze reka boli plecy od schylania dziecko w wodzie śląskie niewiem czemu wcześniej tego nie kupiłam myślę że fajny gadżet
Dokładnie u nas się sprawdziło, ale nie od razu mieliśmy to nie wiem jak noworodek.
Moje wyniki krzywej to 96-148-65. Domyślam się, że będę musiała stosować dietę (przekroczony wynik na czczo), ale bardzo dziwi mnie to, że ostatni wynik po 2 godzinach od wypicia glukozy jest niższy niż wynik na czczo. Miała tak któraś z Was?
Ja miałam tak w 1 ciąży, lekarz kazał kontrolować jak się czuje po posiłku bo miałam właśnie spadek energii wtedy, wiaodmo musiałam też jeść w miarę zdrowiej właśnie takie rzeczy po których spada powoli glukoza, a nie szybko. Ale poza tym nic żadnych leków czy coś.
A co jeśli teoretycznie ja zawsze w nocy pije herbatę a nawet czasem bardzo duzo herbaty. Słodzę ja odrobinę bo nie lubię goryczy. I mam tak od zawsze . W nocy mam swój super tyci kubek którego prawie zawsze opróżniam(kubek w którym mieszczą się prawie trzy zwykle szklanki) śmiałam się do męża że teoretycznie nigdy nie jestem na czczo. I będzie mi ciężko nie pić tej herbaty w nocy. A wynik właśnie z krzywej na czczo mam 93 a reszta ok. I co najgorzej było dla mnie napić się w nocy wody
To odpuść sobie jedna noc i idź rano zrób jeszcze raz glukozę.
Ja lubie zdrowo jesc. Ale nie mam czasu robic. I drogo w sumie te ryby wychodza. Gdybym miala kogos kto by mi rybki przyrzadzal codziennie (byle nie na parze) to bym jadla ze smakiem 😂
Ja tak samo, uwielbiam sałatki ryby itp. Ale mąż lubi konkret mięso, pierogi więc robię takie treściwe żarcie bo nie chce mi się oddzielnie gotować sobie 😅 a teraz to w ogóle mogę jeść banany najchętniej od południa 🙈
 
Ooo, dzieki ;) bede takich szukać :) One są na zamek tylko zrobiłam zdjęcie od d... strony 😁 myślę, że na początek będę bała się cokolwiek ubrać maluchowi 🫣 przeraża mnie sama ta myśl 🫣 siedziałam z siostrzeńcami jak byli starsi - mieli już kilka miesięcy. Z takim bobasem nigdy! 🫣 więc pewnie na poczatku samo body będę ubierać jakieś 10 minut. Nie mówiąc już o mężu 😁 dwa metry chłop ma i dłoń jak dwie moje. On dopiero bedzie sie bał zrobić cokolwiek przy nim. Będzie wesoło 🫣

Aaa i najbardziej mnie przerażają kąpiele 🫣 praktycznie początek ciąży a cały czas mam obawy, że nie dam rady :/
Wszystko będzie ok :) Ja się uczyłam na własnym dziecku, takim maluchem nigdy się nie zajmowałam. Ubrałam go dopiero na drugi dzień po narodzinach. Tak to siedział sobie w tych szmatkach opatulony i w pieluszce.
Po 25 tygodniu przysługuje ci położna na NFZ, będzie do ciebie przychodzić i cię uczyć, ale to taki szybki wykład raczej 😅 Ale nasza specjalnie przyjechała po powrocie ze szpitala żeby nauczyć kąpać malucha.
 
reklama
Dziękuję za rady wszystkim dziewczynom, które wypowiadały się w temacie cukrzycy ciążowej. Miałyscie rację, mój ginekolog właśnie mi odpisał że wynik glukozy 97 na czczo to już cukrzyca ciążowa. Czeka mnie wizyta u diabetologa. Zastanawiam się co na teraz mogę sama zrobić ( do czasu wizyty) w temacie diety. Będę oczywiście czytała jak najwięcej na ten temat na necie. Może macie jakieś konkretne strony do polecenia? Jestem zielona w tym temacie, w poprzedniej ciąży cukrzyca mnie ominęła, ale to było 9 lat temu 🙈

Jest taka strona Link do: Co to jest cukrzyca? Przydatne informacje
Natomiast ja dostałam też masę broszurek itp. (mogę podesłać Ci jutro na priv, skany) U mnie oprócz diabetologa cukrzycy mocno pilnuje mój ginekolog mimo, że moje wyniki po 1h i po 2h były super, a właśnie na czczo był nieznacznie przekroczony (92,7). Ogólnie zasada jest taka, że jesz 6 posiłków:
Śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek, kolację i II kolację

Ogólnie zasada komponowania posiłków jest taka:

D395FD6B-FEBC-4CBC-B970-D221EF150DCE.jpeg


Owoce jak już to po II śniadaniu zawsze z białkiem np. jogurt i węglami, tłuszczem np. orzechy

Przerwa nocna czyli po między II kolacją, a śniadaniem powinna być 8-12h, ale jak masz za wysoki na czczo to lepiej krótsza. Ta druga kolacja przed snem powinna być lekka, ale zbilansowana np. kromka ciemnego pieczywa (z Biedronki polecam Żytni 100% bez dodatku drożdży) ale np. mój ginekolog polecał mi chleb probody który jest między innymi w Putce, do tego masło, jak jesz mięso jakaś szynka drobiowa, sałata, pomidor, ogórek itp. Dwie takie kanapeczki i powinno być okej.

Trzeba ogólnie to robić metodą prób i błędów, jak nie masz glukometru to i tak nie będziesz wiedziała czy dobrze jesz. Bo to co innym szkodzi u innych będzie okej. Dlatego trzeba zapisywać. Np. znajoma może na spoko jeść brzoskwinie, a mi wywala po nich cukier więc ja nie jem, ale np. z sezonowych to śliwki są okej.

Pamiętać też trzeba, że większość glukometrów przekłamuje i lekarze sugerują się innymi normami, przy samokontroli: u mnie to:
Na czczo i przed posiłkiem: 70-89
W 1 h od rozpoczęcia posiłku: max 140
W 2 h od rozpoczęcia posiłku: max 120

A co jeśli teoretycznie ja zawsze w nocy pije herbatę a nawet czasem bardzo duzo herbaty. Słodzę ja odrobinę bo nie lubię goryczy. I mam tak od zawsze . W nocy mam swój super tyci kubek którego prawie zawsze opróżniam(kubek w którym mieszczą się prawie trzy zwykle szklanki) śmiałam się do męża że teoretycznie nigdy nie jestem na czczo. I będzie mi ciężko nie pić tej herbaty w nocy. A wynik właśnie z krzywej na czczo mam 93 a reszta ok. I co najgorzej było dla mnie napić się w nocy wody

Oficjalnie idąc na badanie na czczo nie powinnaś na 8-12h przed nim pić nic innego jak woda. Jest to w pewnym sensie źle wykonane badanie. Niemniej jednak lekarz i tak przy takim wyniku na czczo powinien już skierować Cię na krzywą (mimo, że w standardzie jest ona wykonywana od 24 do 28tc). Bez krzywej nie diagnozuje się cukrzycy chyba że ten wynik na czczo byłby powyżej 120. Są to oficjalnie aktualne rekomendacje dotyczące cukrzycy ciążowej.

Cukrzyca ciążowa jest szkodliwa i dla matki i dla dziecka. Niesie za sobą szereg komplikacji. Oczywiście, że bycie na diecie, w ciąży, kiedy ma się różne zachcianki nie jest fajne - ale myślę, że dla zdrowia dziecka warto przynajmniej zachować higienę badania.
 
Do góry