reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2024

Cześć Dziewczyny 🥰
Jestem tutaj nowa więc prosze o wyrozumiałość. to moja 2 ciąża bardzo wyczekiwana❤❤ czy moge zadać Wam pytanie? Pracuje w firmie od lutego 2023r. Do czerwca miałam umowę zlecenie. Od czerwca do końca sierpnia mam umowę o pracę na okres próbny 3 miesiące. Od 1września otrzymam umowę o pracę na rok. Czy któraś z Was zna odpowiedź od kiedy moge isc na l4 gdy podpisze nową umowę? Domyślam się że pewnie któraś z Was jest na zwolnieniu i możemy mi. Pozdrawiam ❤🥰
 
reklama
Cześć Dziewczyny 🥰
Jestem tutaj nowa więc prosze o wyrozumiałość. to moja 2 ciąża bardzo wyczekiwana❤❤ czy moge zadać Wam pytanie? Pracuje w firmie od lutego 2023r. Do czerwca miałam umowę zlecenie. Od czerwca do końca sierpnia mam umowę o pracę na okres próbny 3 miesiące. Od 1września otrzymam umowę o pracę na rok. Czy któraś z Was zna odpowiedź od kiedy moge isc na l4 gdy podpisze nową umowę? Domyślam się że pewnie któraś z Was jest na zwolnieniu i możemy mi. Pozdrawiam ❤🥰
Możesz iść nawet teraz bo wtedy umowa Ci się automatycznie przedłuży do dnia porodu. A Jak podpiszesz 1.09 to możesz już od następnego dnia iść na l4.
 
Witam się i żegnam. Idę jutro na zabieg. Przestała się ciąża rozwijać prawidłowo. Dzisiaj już w sumie mniej na usg było widać mniej jak w poniedziałek. Życzę wam wszystkim dużo zdrowia, nudnych ciąż oraz szczęśliwych rozwiązań! 🙂
Bardzo mi przykro kochana 💔 trzymaj się ciepło i mam nadzieje, że bedziesz mieć dobre wsparcie w tych trudnych chwilach.
 
Myślicie że nie będę miała problemów z Zus przez to jakieś kontrolę bądź coś innego ?
Kontrola zawsze moze być, zwłaszcza przy złych relacjach z pracodawcą. Jeśli masz przeciwskazanie zdrowotne do pracy to nie powinno być problemu. Jeśli tylko "ciąża" to nie jest to powodem do l4 i może być podważone co wiąże się z utratą chorobowego.
Te same zasady i konsekwencje masz przy umowie na 3 miesiące i na rok
 
Myślicie że nie będę miała problemów z Zus przez to jakieś kontrolę bądź coś innego ?
Z Zusem to nic nie wiadomo, ale pracujesz w firmie od lutego więc myśle, że ok. A jak są kontrole to kontrolują firmę czy w niej pracowałaś. Chyba, że kontrola l4 to kwestia pracodawcy bo to ona zgłasza do Zusu, żeby sprawdzili zasadność.
A kiedy lepiej to zależy od Ciebie tak naprawdę, i tak umowa Ci się skończy jak będziesz na macierzyńskim więc nie wiem czy to sie wlicza w jakieś lata pracy czy coś.
 
Kontrola zawsze moze być, zwłaszcza przy złych relacjach z pracodawcą. Jeśli masz przeciwskazanie zdrowotne do pracy to nie powinno być problemu. Jeśli tylko "ciąża" to nie jest to powodem do l4 i może być podważone co wiąże się z utratą chorobowego.
Te same zasady i konsekwencje masz przy umowie na 3 miesiące i Kierowniczka sama wysyła mnie już na zwolnienie ponieważ boi się żeby nic złego się nie stało. Mam ciężka pracę. Pracuje po 8-12h praca stojąca oraz dźwigam. Szef zatrudnia więcej niż 20 osób w firmie.
 
reklama
Dziękuje :)
@Jagódka33 nie wiem dlaczego nie byłaś na liście, ale wielokrotnie ją udostępniałam i prosiłam o sprawdzenie czy na niej wszyscy są. Czasem mogę kogoś przeoczyć, jeśli ktoś bezpośrednio się nie upomni. 😐
W każdym razie widzę, że jesteś aktywna więc jutro postaram się ogarnąć aby dodać cię na priv :)

Cześć, bardzo się cieszę że wszystko jest ok. 💙 w wiadomości prywatnej powinnaś dostać link do grupy prywatnej, zapraszam tam do nas ☺️
Byłam 3 dni na festiwalu i nie wchodziłam na forum, więc pewnie przeoczyłam kluczowy moment zapisów 😬
 
Do góry