reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki w kuchni, czyli co dziś na talerzu....

Ja dziś na obiad miałam zupę serowo cebulawa z boczkiem i grzankami ziolowymi. Mojej dwulatce bardzo smakowała.
 
reklama
Gotuje wodę z zielem angielskim, liściem laurowym i serkiem topionym. Na patelni podsmazam boczek surowy, wędzony i wrzucam do juz gotujacej się bezsmakowej wody, potem na tej samej patelni lekko podsmazam cebulę, dużo cebuli i doprawiam i później ja lekko podduszam i do gara. Do smaku zupy jeszcze daje sól, pieprz, czosnek, zioła prowansalskie i przyprawe do ziemniaków firmy Natura - jest pyszna, a naturalna, bez konserwantów i sztucznych barwników i wzmacniaczy smaku. A i do cebuli na patelni dodaje kapke octu balsamicznego.
No i to się w garze trochę gotuje na małym ogniu. A na koniec w piekarniku robię z bagietki grzanki z dodatkiem oliwy i ziół.
 
ja jakis czas temu u znajomej zjadlam kurczaka curry z anananem i ryzem i tak mi posmakowalo ze czesto bedzie u nas w domku taki obiadek :) zaczelam tez uwielbiac rosol a przed ciaza nie przepadalam ;p dzisiaj musze zrobic cos z zielonymi szparagami bo sie zepsuja jak nie zuzyje ale jeszcze nie mam do konca pomyslu
 
Chrobek zapomniałam Ci już jakiś czas temu napisać, ze już kilka razy robiłam zupę serowo-cebulową na podstawie Twojego przepisu :D Pyszna :-) Mężowi mojemu też smakuje :-) Więc przepis nawet wpisałam do mojego przepiśnika :-D
 
To co jadlam i na pewno mojej małej nie zaszkodziło
Śniadanie np.
Owsianka lub manna
Jajko na miękko plus chlebek z masłem
Kanapka z wędliną drobiową i sałata lub serem żółtym ewm twarogiem
Obiadek
Ryż badz ziemniaki lub kasza z piersia z kurczaka lub indyka do tego marchewka (u mnie wszystko na parze)
Ryba pieczona w foli lub na parze do tego j.w. ziemniaczki lub kto co lubi i buraczki
Zupy jakie jadlam to rosól. Ryz na rosole. Krupnik. Barszcz. Ogórkowa.
Kolacja
Ryź z jabłkami lub kanapki.
Naleśniki z dzemem lub twarogiem.

W między czasie jablka, banany, gruszki i często podgryzam marchewke surową, kefir.

Deserki to
Inka z drożdzówka lub ciastem jogurtowym lub innym zwykłym np z jablkami. Jadłam tez keksa.
Jogurt naturalny z tartym jablkiem i platkami owsianymi lub jogurt waniliowy.
Budyń lub kisiel.

Tak mniej więcej wyglada to co jem;)
 
Ostatnia edycja:
To ja jadam podobne rzeczy jak ty Kate :D:D

Śniadania: Kanapki z sałatą, szynką drobiową, rzodkiewka plus do tego np. twaróg lub serek wiejski, jadam tez parówki drobiowe. Do picia słaba herbata lub kawa zbożowa. Jajko na miękko też jadłam.

Obiad: zupa (rosół z makaronem, ryżowa, grysikowa), drugie danie: ryba na parze, gotowany kurczak, piersi z indyka, marchewka, buraki, do tego ryż lub ziemniaki, makaron z serem białym.

Kolacja: jajka, kanapki (podobnie jak śniadanie)

A między tymi posiłkami to jadam: budyń, kisiel, jabłka, banany, jogurt naturalny, danio, ryż na mleku.

U mnie puki co tyle, ale za niedługo zamierzam wprowadzić inne rzeczy i będę obserwować :) Na to wszystko mój maluch dobrze reaguje :)

P.S. Że to mój pierwszy dzidziuś to wiecie ja z tych przewrażliwionych mam :p:p Czekam na jakieś inne pomysły Wasze :D:D
 
reklama
Ja jadam normalnie. Sniadanie przewaznie kanapki z szynka,serem lub bulki z dzemem. Jajecznica albo omlet. Obiady zupy rosol lub pomidorowa. Na drugie np.filety z kurczaka,ziemniaki,marchew. Spagetti. Makaron z jajkiem i szpinakiem. Ryba smazona w panierce. Pierogi. Kurczak pieczony. Pulpeciki z indyka z kasza kuskus. A przekaski np.jogurt z owocami,banany,jablka,ciastka rozne,drozdzowki itp. Kawa inka. Ale jesli bole brzuszka beda sie powtarzac pierwsze co to eliminuje nabial.
 
Do góry