reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Menu naszych szkrabów, przepisy

klopsiki drobiowe z musem ziemniaczanym

klopsiki:

zmielona pierś z indyka/kurczaka
żółtko
trochę kaszy manny

gotujemy

mus:

ziemniaczki miksujemy z cukinią ( griluję ją w folii aluminiowej z oliwą i wodą, by zmiękła), marchewką i masełkiem, można dodać trochę wywaru z warzyw

smacznego bobasy :)))

 
Ostatnia edycja:
reklama
burakowa czyli barszczyk ukraiński


jeden buraczek świeży
jeden ziemnior
pół małej pietruchy
opcjonalnie- jarmuż- 2-3 gałązki
pół dużej, lub jedna mała marchewa

osobno - mięcho gotujemy
i jajo

potem mieszamy i rozpierducha blenderem:rofl2:

do przyprawienia- dajemy taki rosołek bez soli i innych świństw Eileśtam,na czubek noża, no i majeranek obowiązkowo
 
Ostatnia edycja:
Budyń na MM

150 ml mleka modyfikowanego
żółtko
mąka ziemniaczana jakaś łyżka pewnie
szczypta cukru waniliowego
sok malinowy

Mleko robimy jak w przepisie odlewając odrobinę, resztę zagotowujemy ze szczyptą cukru, w odlanym mleku roztrzepać mąkę i żółtko wlać na gotujące się mleko ciągle mieszając, ostudzić i polać sokiem malinowym;-) ogólnie można lekko dosłodzić jak kto woli;-)


Pieczona pierś z kurczaka/indyka na kanapeczki dla zębatych i nie tylko majówczątek
;-)

Pierś z kurczaka/indyka
łyżka czubata majeranku
ząbek czosnku
sól, piprz
2łyżki jogurtu naturalnego/śmietany
łyżeczka oliwy z oliwek

Jogurt wymieszać z majerankiem sprasowanym ząbkiem czosnku, solą, pieprzem, oliwą z oliwek natrzeć mięsko i odstawić (ja odstawiam zawsze na noc) Upiec. Na kanapeczki kroić zimne.

Spagetti

Makaron spagetti ugotowany na miękko
mielona pierś z kurczaka, bądź inne mięsko
mała marchewka
2 plasterki pora
ząbek czosnku malutki
przecier pomidorowy łyżka
zioła prowansalskie
sól/lub nie

Mięsko gotujemy osobno, mielimy.
Osobno gotujemy por marchewkę, czosnek z ziołami (wody nie powinno być dużo), wrzucamy mięsko dajemy przecier do sosu wrzucamy makaron, na moment wszystko do blendera i gotowe.
Jaipur:rofl2::-D
 
Ostatnia edycja:
No to Placuszki z jabłkiem porcja dla całej rodzinki:)
  • 1 jajko (pianę ubić)
  • ok 2,5 szklanki mąki
  • 1,5 szklanki mleka
  • 3 jabłka
  • olej do smażenia
Oddzielam białko od żółtka i białko ubijam na sztywną pianę. Następnie do piany dodaję mąkę, mleko i żółtko i chwilę miksuję na gładką puszystą masę. Jabłka trę na tarce po stronie wiórek i dodaję do ciasta. Ja smażę na teflonowej patelni dzięki czemu nie muszę dodawać oleju.
 
Ostatnia edycja:
Zupa krem z zielonego groszku z kurczaczkowymi pulpecikami

zupka
Zielony groszek
marchewka
ziemniak
szczypta majeranku

Wszystkie wrzywa gotujemy do miękkości na koniec dajemy majeranek, ugotowane dokładnie blendujemy

Pulpeciki
mięsko z kurczaka zmielić
żółtko
odrobina mąki może być kukurydziana

wszystko razem mieszamy formujemy maleńkie pulpeciki i gotujemy po ugotowaniu wrzucamy do zupki

Smacznego maluszki nam baaardzo smakowało dzisiaj
:-)
 
No to i ja coś dodam
Mój synio bardzo lubi ( zresztą on jest wszystko żerny)
Zupka z rybką
Pól dzwonka z łososia
Jeden ziemniak dość spory
Jedna pietruszka
Pół średniej cukini
Koperek

Na wodzie gotuje ziemniaka i pietruszkę, jak są juz miękkie dodaję obraną ze skórki pokrojoną cukinię i gotuję kilka minut,dodaję rybkę i gotuję kolejne kilka minut na koniec dodaję posiekany koperek i trochę masła.

Dziś ugotowałam filetem z soli i też Bartuniowi smakowało:-)
 
Dziewczyny a może zaproponujecie coś na śniadanka bo pomysły mi się kończą
Robię kaszki, jajecznicę z małą ilością białka,kiełbaski z Gerbera chlebek z wędliną z pomidorem i brakuje mi już pomysłów:-)
 
kochane dzis znalazłam i dzis jak dam radę to upiekę :)

Domowe Biszkopciki bez E i innych paskudztw ;)

Składniki
4 jajka ekologiczne
100 g mąki pszennej
70 g cukru
50 g mąki ziemniaczanej

Przygotowanie
Wymieszać mąkę z mąką ziemniaczaną. Oddzielić białka od żółtek jaj. Z białek ubić lekką piankę. Dodać cukier i ubijać, aż powstanie sztywna, lśniąca piana. Do piany dodawać po jednym żółtku miksując na średnich obrotach. Do takiej masy wrzucić mąkę z mąką ziemniaczaną i delikatnie wymieszac łyżką. Na blachę wyłożona pergaminem wykładać łyżką ciasteczka w odległości ok 2-3 cm od siebie. Piec w temperaturze 180 stopni przez ok 10-15 minut aż ciasteczka będą lekko złote.
 
reklama
Kasza jaglana z mm i jabłuszkami

Kaszę ugotować w wodzie w proporcjach 1 część kaszy 2x tyle wody, pod koniec gotowaniania wrzucić starte jabłko.

Wszystko zmiksować z przygotowanym wcześniej mm tak aby miało konsystencję gęstej kaszki.


Bardzo proste, zdrowe i co najważniejsze dziecku SMAKOWAŁO:-)
 
Do góry