reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko bebilon proba prowokacji

B

bafron

Gość
Od 6 tyg podajemy dziecku mleko bebilon pepti ze względu na podejrzenie uczulenia na białka mleka krowiego. Dzisiaj pediatra powiedziała nam, że nie może wypisać recepty bo dziecko z podejrzeniem musi miec po 6 tyg wykonana tzw próbę prowokacji. Poleciła do tego bebilon comfort. Mamy sprawdzić przez ok 2 dni jak mały reaguje. Jeśli alergia nie wróci to zostać na comforcie a jeśli pojawią się objawy to zadzwonic do przychodni po recepte na pepti bo zostala wykonana proba ktora potwiedza alergie. Czy ktoras z was robila prowokacje z tym mlekiem? Jak to wygladalo u was?
 
reklama
Od 6 tyg podajemy dziecku mleko bebilon pepti ze względu na podejrzenie uczulenia na białka mleka krowiego. Dzisiaj pediatra powiedziała nam, że nie może wypisać recepty bo dziecko z podejrzeniem musi miec po 6 tyg wykonana tzw próbę prowokacji. Poleciła do tego bebilon comfort. Mamy sprawdzić przez ok 2 dni jak mały reaguje. Jeśli alergia nie wróci to zostać na comforcie a jeśli pojawią się objawy to zadzwonic do przychodni po recepte na pepti bo zostala wykonana proba ktora potwiedza alergie. Czy ktoras z was robila prowokacje z tym mlekiem? Jak to wygladalo u was?
My dopiero będziemy robić po neonatolog powiedziała wyraźnie że po 6 miesiącach od przyjmowania pepti a nie tygodniach się to robi. I powoli podaje się alergen czy na przykład łyżeczkę jogurtu, wiem że Twoje maleństwo nie zje nic poza mlekiem ale trochę to dziwne, bo u nas poprawa bo pepti trwała półtora miesiąca a nie dwa dni....no i zmiana mleka jest ostatnim etapem a nie pierwszym. Podejrzewam że chodzi o recepte, bo mają wieeeeelki problem z tym. Osobiście musiałam im rozpisać ile puszek mi schodzi według gramatury jednej nabierki i dawkowania na recepcie, bo już cwaniaki chcieli mi obciąć ilość opakowań. Ogólnie pepti można kupić też bez recepty no ale jest dużo droższe. Szczerze nie wiem czy eksperymentowałabym na takim maleństwie. Z drugiej strony może się okazać że to wcale nie jest alergia na BMK...to wcale nie jest takie łatwe do rozpoznania jak się wydaje. U nas do 3 miesiąca twierdzili że to trądzik niemowlęcy.
 
Nam alergolog mowila ze po 16 tyg zycia bedziemy dodawac alergeny w malutkich ilosciach. A poki co mamy zrobic prowokacje z mlekiem 🤷‍♂️
 
Próbę prowokacji robi się po 6 miesiącach stosowania mleka pepti. Moja pediatra poleciła na początek wprowadzić jogurt i obserwować dziecko....czy nie wystąpi wysypka, czy nie zacznie ulewać, czy nie wystąpią bóle brzuszka np.wzdęcia...bo alergia na BMK objawia się nie tylko wysypką na skórze.
 
Do góry