reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MLEKO PLYNNE A MODYFIKOWANE.......

A ja mleko lubię i było dla mnie karą nie jedzenie go przez 14 miesięcy, gdy karmiłam małą.
Myślę, że kampania pt. "złe mleko" jest przesadzona, wszyscy pilismy normalne mleko w dzieciństwie i było ok, teraz nagle nie jest... (może troszkę wykorzystują naszą przesadną troskę o maleństwa...nie macie podobnego wrażenia?). Oczywiście niektóre dzieci źle reagują na prawdziwe mleko, tak jak moja córka, która miała skazę, ale są i takie, których organizm je przyswaja. Nie widzę więc powodu, żeby go nie podawać. Mój starszy syn był karmiony przez 14 miesięcy cycem, a potem przeszedł na normalne mleczko i jest zdrowy jak byk.
pozdrawiam
ywka

 
reklama
ja również piję mleko krowie, szczególnie teraz gdy jestem w ciązy. Mam ochotę częściej niż zwykle je pijać :) nie o to mi chodziło. Nie, że mleko jest beeee, napisałam, że przecież dzieci i tak je przyjmują w jogurtach i innych produktach na codzień (jak choćby moja córcia), tylko po co dawać aż w takich ilościach? Bo to, że jest cięższe dla małego organizmu niż dla dorosłego człowieka to już udowodnione jest naukowo. O tomi chodziło w mojej wypowiedzi. :)
 
udowodnione naukowo...
no może być, ale zalezy często od pediatry
moa lekarka, która generalnie lubi dawać rózne witaminki i inne bez wyraźnej potrzeby stwierdziła, że mleko modyfikowane max do drugiego roku życia dziecka, potem nie ma sensu...
więc jak dla mnie to najważniejszy jest zdrowy rozsądek ;)
 
Do góry