reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mniam Mniam :)

Aniu mnie to najbardziej smakuje z grilla karczek. Rano daje go do zalewy, najlepsze sa takie gotowe z KAMISA. Rewelacja :happy2: I poprostu na ruszt, that's all :rofl2:
 
reklama
Do tej sałatki co pisała Edi ( z fetą) można dodać jeszcze rzodkiewki, kiełki, oliwki. My zamiast majonezu dodawaliśmy sosy do sałatek chyba Winiary.
Sałatka z mięskiem na słodko : Pierś z kurczaka, rodzynki ,kukurydza, ananas+ majonez..
 
Aniu ja jeszcze robie taka salatke:

  • kus kus
  • tunczyk w oleju (lub w sosie wlasnym)-odsaczyc jak najmocniej bo inaczej salatka wychodzi taka plywajaca :eek:
  • papryka (najlepiej rozne kolorki to ladnie potem wyglada)
  • kukurydza z puszki
  • ogorek kiszony-tez odlozyc na chwilke na sito i odcisnac zeby splynal z niego sok
  • jajka ugotowane na twardo
  • szczypiorek
  • por
Doprawic sola, pieprzem.
Wymieszac z majonezem i odrobina musztardy.

Pychotka :-p

Wogole to do kus kusa mozna dodawac co sie chce, wedlug upodoban, zawsze wyjdzie pysznie. Ja uwielbiam wszelakie salatki z kus kusa :rofl2:
 
Kabaczek z mięskiem
1 duży kabaczek,
4 białe kiełbasy koniecznie surowe
sól pieprz

kabaczek kroimy na cztery części, obgotowujemy z 5 minut we wrzątku. Skrajamy z wewnętrznej strony po 2 cm i te paski kroimy w kostkę.
Białą kiełbasę wyciskamy z flaka, podsmażamy na patelni, dodajemy kabaczka pokrojonego w kostkę,doprawiamy solą i pieprzem.
Napełniamy nadzieniem wcześniej przygotowane kabaczkowe łódki, owijamy folią aluminiową i zapiekamy w piekarniku w temp. 190-200 stopni przez ok 15-20 minut.
Pycha!!!:-)
 
Mamamarcela ja do żeberek kupuję taką przyprawę do żeberek z miodem (za cholerę nie mogę sobie przypomnieć firmy, ale tylko ta jedna jest z miodem), posypuję nią dzień wcześniej, na drugi dzień obsmażam, duszę. potem dodaję cebulkę w krążki i na samym końcu na jakieś 10 minutek kwaśne jabłka pokrojone w ćwiartki
 
Mamamarcela Twoja sałatka nr 2 jest faktycznie pyszna, mam ten przepis od znajomej, chcę ją zrobić na 1 urodzinki Michasia, pychotka, polecam.

Mam ciekawy przepis na żeberka:

Żeberka ok 1kg dzień wczesniej posypać dobrze solą i pieprzem i nasmarować sosem barbacu (gotowym z butelki) i tak na noc zostawić.
Na drugi dzień żebera te wyłożyć na blachę. 1kg pieczarek pokroić w plasterki, dodać 2-3 cebule pokrojone w krążki i podsmażyć lekko na patelni (dojdą w piekarniku) i wyłożyć na te żeberka (na blachę), przygotować 0,5 kg kapusty kwaszonej i 0,5 kg kapusty surowej(poszatkowanej), kwaszoną raz dobrze wypłukac w zimnej wodzie, odcedzić, wycisnąć z wody, wymieszać obydwa rodzaje kapusty, i dodac do tej kapusty trochę sosu barbacu, wymieszac z tym sosem, a potem kapustę tą wyłożyć na pieczarki na blachę. W wartwę kapusty powciskać suszone śliwki (pokrojone na ćwiartki), im więcej tym dla mnie smaczniej. Całość przykryć folią aluminiową i wstawić do piekarnika (z termoobiegiem na 200 stopni) na 2 godziny, po 2 godzinach odkryć i trzymac jeszcze 0,5 godziny w temperaturze 100 stopni, żeby trochę odparowało wody, chyba, że wody nie będzie to nie odkrywać i potrzymac jeszcze pół godzinki.
 
Aniu ja jeszcze robie taka salatke:
  • kus kus
  • tunczyk w oleju (lub w sosie wlasnym)-odsaczyc jak najmocniej bo inaczej salatka wychodzi taka plywajaca :eek:
  • papryka (najlepiej rozne kolorki to ladnie potem wyglada)
  • kukurydza z puszki
  • ogorek kiszony-tez odlozyc na chwilke na sito i odcisnac zeby splynal z niego sok
  • jajka ugotowane na twardo
  • szczypiorek
  • por
Doprawic sola, pieprzem.
Wymieszac z majonezem i odrobina musztardy.

Pychotka :-p

Wogole to do kus kusa mozna dodawac co sie chce, wedlug upodoban, zawsze wyjdzie pysznie. Ja uwielbiam wszelakie salatki z kus kusa :rofl2:
Luczynko! Przepyszna ta sałatka i sernik Renee też rewelacja!
 
reklama
To może jeszcze chleb upieczesz?? Ja dziś upiekłam i rewelacja!!!!! Polecam każdemu! Nic trudnego a efekt super!!!!
[FONT=&quot]Chleb pszenno-kukurydziany zakwaszany[/FONT]

[FONT=&quot]Składniki[/FONT]​
[FONT=&quot]Przepis[/FONT]​
[FONT=&quot]Zaczyn:
125 g mąki pszennej (typ 650)
0,5 szkl ciepłej wody
3 g drożdży

Ciasto:
320 g maki pszennej (typ 650)
125 g maki kukurydzianej
200 ml ciepłej wody
1 łyżeczka soli
2 łyżki oleju
7 g drożdży

do posmarowania;
białko wymieszane z wodą (uzyskamy chrupiacą skórkę)
sezam lub mak do posypania

[/FONT][FONT=&quot]wieczorem przygotować z wody mąki i drożdży zaczyn. Zostawić na 12 do 16 godzin do zakwaszenia.

Na drugi dzień: Do zaczynu dodać drożdże, wodę i mąkę kukurydzianą - zostawić do podrośnięcia na jakieś 15-20 minut. Po tym czasie dodać pozostałe składniki i wyrobić - na czas około 10 minut. ciasto wyrabia się dosyć prosto, w konsystencji po wyrobieniu przypomina ciasto na chałkę.
zostawić do wyrośnięcia na godzinę. Po tym czasie wyrobić jeszcze raz - kilka- kilkanaście razy przegnieść. Uformować bochenek lub przełożyć do foremki. zostawić do wyrosnięcia na ok. godzinę.

po tym czasie nagrzać piekarnik. ciasto posmarować białkiem z wodą, posypać sezamem lub makiem.

Piec w tem. 180 stopni przez około 45 - 50 minut (ja piekłam 20 minut na termoobiegu w temp. 160 stopni, potem na 180 przez 30 minut).

[/FONT]
 
Do góry