reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Moj maluszek malo przybierania na wadze...

Diveinred Twoj dzieciak jest na 3 centylu, wiec w dolnej granicy normy. Moj tez w tym wieku byl chudziutki. Od jakiegos czasu systematycznie przybiera i teraz wskoczyl juz na 20 centyl. Ja bym nie dawala modyfikowanego, tylko kontrolowala wage. Jesli nie bedzie spadal ponizej 3 centyla, to daj sobie spokoj, widocznie taka jego uroda. Skoro jest ruchliwy, to moze duzo spala. Juz niedlugo bedziecie wprowadzac stale pokarmy i pewnie problemy z waga sie skoncza. Podaje link do siatek centylowych dla dzieci karmionych piersia: link
 
reklama
celinka83 - malutki przytyl juz ma 6.260 . Napisalas by go nie karmic mlekem modyfikowanym , mm.... juz dostaje od miesiaca razem z kaszkami (dlatego przybral) co do mleka z piersi to juz od tygodnia zaduzo go nie mam i sadze ze mi zanika, moze bardziej z mojej winy, przestalam go czesto karmic piersia i dawalam wiecej mleka modyf.
 
Witam,

Właśnie dzisiaj byłam z moją 6 miesięczno córcią u lekarza okazało się że przez miesiąc przybrała niecałe 200gram:( Je normalnie 3 razy dziennie je butle a po kapieli cycka jej daje i w nocy jak się budzi też. Jutro idziemy robić wyniki.
Mała wygląda bardzo dobrze jest pulchniutka ale dlaczego nie przybrała na wadze mimo że je:(
 
6 miesieczne dziecko je tylko 3 razy dziennie mleko?A gdzie inne pokarmy?Zupki, owoce, kaszki?Zwlaszcza ze jest na butelce to od miesiaca conajmniej powinna jeszcze inne jedzenie dostawac.
Ile wazy?
 
dzieci po 6 miesiacu mniej przybieraja miesiecznie , jezlei z dzieckiem jest wszystko ok, je norlamnie, to nie ma sie czym przejmowac
a najnowsze badania mowi a zeby pierwsze jedzonko wprowadzac od 4 do najpozniej 6 miesiaca, zarowno dzieci karmione piersia jak i butelka, ja musialam w 4,5 miesiaca wlaczyc kaszki rano i wieczorem i przecier w dzien bo mala gubila wage pomimo ze peirs ciagnela i to duuuzo :tak:
Karolina natomiast ulewnaia czeste i wymioty moga powodowac u dziecka zapalenie przelyku...ale lekkie ulewania moga byc, przypilnuj zeby po kazdym jedzonku dziecku sie odbilo, podniesz do gory , oprzyj na ramieniu glowke i leciutko poklepujemy lub masujemy plecki , ale leciutko . A jak jestes mocno zaniepokojnona poradzam konsultacje z lekrzem pediatra. A moze sie maluszek przejada butla ??? a piersia tez karmisz?
 
moja córeczka ma prawie 4 miesiace i wazy 4,800 jest to barzdo mało do tgo strasznie ulewa i mozna powiedziec ze karmie ja siła:-( próbowałam juz wszelikich sposbów zmieniłąm jej mleko to nie chciałą go jeśc zageszczacz do mleka dalej nic juz nie wiem co mam robić. prosze o pomoc

zmuszac na sile nie ma co wiem bo tez tak robilam. Co prawda jak Barnim mial 4 mies to warzyl 5.800 ale potem to juz tragedia:-(. Jak masz mozliwosc to przejdz sie do pediatry moze cos doradzi. Moze zmiana diety dodatkowe pokarmy np. jakies kaszki?

Moj tez malo przybiera, w skrocie :
18 tyg- 5.800kg (4mies)
22tyg- 6.260kg (5mies)
26 tyg- 6.500kg (6mies)
30tyg-6.670kg (7mies)
Jest szczuply. Mleko pije ale zalezy od dnia, czasami wypije 60ml a czasami 150/180 ml na posilek - Ciezko powiedziec (juz jest na mleku modyfikowanym od 4 mies) . Przewaznie pije 60 ml a potem go zmuszamy i wypija jeszcze nastepne 60-90 ml. Kaszki i obiadki je ale tez zalezy od dnia i jak jest glodny, czasami zje caly sloiczek a czasami polowe. Je 6 razy na dobe bo jeszcze jest budzony o 23:00 na mleko (wypija od 60-180ml). Kupki robi w normie czasami 1 czasami 2 dziennie. Dlatego nie wiem czy sie martwic czy nie?
Urodzil sie z waga 3100kg
 
reklama
Witam!
Widzę, że to stary watek, ale może któraś z Was mi pomoże.
Mam 9 miesięczną córeczkę. Od 1,5 miesiąca nie przybrała nic na wadze, a wręcz przeciwnie straciła kilka gram. Moim zdaniem, je normalnie. Wcześnie rano karmie ją piersią, później śniadanko (chlebek, szyneczka, serek żółty, ogórek, pomidor). Później obiadek, je prawie wszystko (z wyj. smażonego mięsa). Podwieczorek (owoce, jogurcik, biszkopt).
Problem zaczyna się troszkę wieczorem. Przed kąpielą daje jej mleko modyfikowane (nigdy nie chce wypić więcej niż 90ml), po kąpieli pierś, bo o niczym innym nie ma mowy (kończy się płaczem).
W nocy często się przebudza, ale nie ze względu na jedzenie. Położna do której chodzę mówi, że w tym leży problem (w tym niespokojnym spaniu).
Pomóżcie!!!
 
Do góry