reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Morfologia krwi w ciąży

Agati88

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Listopad 2016
Postów
168
Cześć dziewczyny,proszę o poradę,interpelacje wyników zanim udam się do lekarza a wizytę mam 21.04. Dzisiaj sama dla siebie zrobiłam morfologie krwi i wyniki mnie trochę zaniepokoiły. Wiem,że mogą one się różnić ze względu na odmienny stan ale nie wiem nawet jak bardzo. Podam te,które są podwyższone lub obniżone(bez jednostek).

Leukocyty 10,36 norma 4,6-10.00
Erytrocyty 3,91 norma 4.1-5.00
Hematokryt 36 norma 38-44
NEUT(neutrofile) 8.00 norma 1.50-7.00
NEUT% 77.2 norma 37-72
LYMPH%(limfocyty)15.6 norma 20-50.00

Czy któraś z was miała podobne wyniki w ciąży? Jest wstanie mi pomóc zanim doczekam się wizyty? Powtórzę badania jeszcze po weekendzie ale ciekawi mnie Wasza opinia. Czy mam się czym martwić? Jestem w 24tyg ciąży,wcześniejszą morfologia była ok(przynajmniej w zakresie tych norm lab.)Pozdrawiam:-)

Napisane na D2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
A jaka masz hemoglobine?
Szczerze w ciąży zawsze patrzyłam tylko na hemoglobine też miałam coś pozawyzane i pozanizane ale nie wglebialam się w to :p
Lekarzowi zawsze pokazywałam i mówil że jest super:)
 
Spadło ale i tak bardzo ładna hemo:)
Mi dopiero spadła hemoglobina tak że musiałam brać Żelazo chwilę w 30 tyg miałam 10 coś poniżej 11 mówią o anemi:)
Ale chyba z tydzień brałam i bardzo ładnie się podniosło i tak już zostało:)
Który tydzień?
 
Końcówka 24tyg.jutro zaczynam 25 :-) nie sądziłam ze będę miała jakieś zle wyniki krwi :-o jak je odebrałam i zobaczylam strzałki góra,dół (spadki,wzrosty)to aż mi się gorąco zrobiło. Zrobiłam jeszcze CRP,mam 7 norma niby jest do 10,na internecie znowu piszą ze do 5:|

Napisane na D2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nie masz wcale złych wyników, byc moze lekarz kaze Ci zaczac brac żelazo. Rozmaz krwi reczny czy komputerowo? jesli komputerowo to nie jest precyzyjny, zawsze zaleca sie reczny, bo jest dokładniejszy.
 
Bardzo ładna hemoglobina jak na ten tydzień:)
Nie panikuj żadnych strasznych wyników nie masz :p
Ja po ciąży j estem i też coś mam pozawyzane i pozanizane :p
Także spoko luz
Nie stresuje się;)
Co do crp zależy od laboratorium u mnie norma była do 5 :)
a u koleżanki do 10 :)
Ile masz u siebie na normie że do ilu jest crp?:)
 
reklama
Jak dla mnie to wypisz wymaluj wyniki ciążowe :) sama mam podobne tylko jeszcze mocniej odchylone :) będąc w podobnym tygodniu. To fizjologiczne zmiany :)
A crp to się można przejmować jak jest kilkadziesiąt, takie 10 to czy jest norma do 5 czy 7 to dalej tyle co nic :) crp może rosnąć i rośnie w określonych sytuacjach bardzo bardzo, a nie tak "subtelnie", także takie 7 to totalnie nic :) jakby było 70 to wtedy by znaczyło.
 
Do góry