reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mowa 2,5 latka

magdax78

Aktywna w BB
Dołączył(a)
21 Luty 2011
Postów
89
Synek ma zdiagnozowane opoznienie mowy...mowi bardzo malo...wiekszosc to wyr.dzwiekonasladowcze...wszelkie zwierezta, pociag, auto, duzo tego, mama, tata, baba, łuk, dom, bibi (imie psa)chodz, chodz tu/tam, daj mi...etc, am...swietnie sie porozumiewa gestami +te słowa...
niedlugo 3 urodzinki a mowa stoi praktycznie w miejscu :( chodzimy do logopedy ( dmuchanie w piórka, oblizywanie ust) ale wg mnie te wizyty nic nie daja...
jak u waszych dzieci z mowa?
 
reklama
Nie przejmuj sie tak bardzo ja niedawno martwiłam sie o chrzesniaka bo 3 lata miał i nic ani mama tata nie mówił a rodzice nic w tym kierunku nie robili wszystko pokazywał ale nic nie mówił a dziś ma 4 latka i możę od pół roku mówi i mówi wszystko może nie super wyraznie ale dogada sie z nim więc nie ma co się na zapas martwic mój syn mówił bardzo szybko i dlatego u mnie były takie obawy teraz inaczej troszke na ten temat patrzę to sprawa inwidualna bedzie dobrze .
 
Moj kuzyn do 4roku zycia nic nie mowil. Tez chodzili do logopedy nie pomagalo az ktoregos dnia w wakacje zobaczyl kombajn i pelnym zdaniem powiedzial -patrz mama konbajn jedzie- :-D oczywiscie lekko sepleniac. Potem juz mowil ale malo I do teraz duzo nie mowi jest cichym chlopcem ale bardzo inteligentnym. Ma juz 17lat.
 
Magdax78 a co mówił logopeda? Co uznaje za przyczynę opóźnienia mowy? Porozmawiaj z logopedą o swoich obawach że nie widzisz postępu. Ale pamiętaj u każdego dziecka jest inaczej, czasami naprawdę dzieci z dnia na dzień zaczynają mówić tak było u nas. Może twój synek bardziej skupia się na poznawaniu, ruchu i na chwilę obecną jemu wystarcza takie porozumiewanie. Nie okazuj mu zdenerwowania a już na pewno niezadowolenia. Śpiewaj, mów wierszyki, czytaj (mój nie lubi jak mu czytam zaraz mnie książką bije ;-) ) zaraz będzie ciepło puszczajcie bańki mydlane bo takie słomki itp rozwijają narządy mowy. Wiesz pewnego dnia się może tak rozgadać że nie nadążysz z wymyślaniem odpowiedzi :-D
 
opóźnienie mowy nie ma swoich przyczyn jako takich, nam logopeda tłumaczyła to tym że po prostu komórki mowy nie są rozwinięte, ale przyjdzie na to czas, trzeba się z dzieckiem dużo bawić i mówić do niego, nie starać się go jakoś specjalnie zachęcać bo może się zniechęcić :) jeżeli pani synek potrafi formułować zdania ("mama daj" itp.), ze słuchem jest ok (słyszy z odległości 5 metrów mówienie szeptem nie patrząc na usta) i nie ma przerośniętego wędzidełka, to wszystko jest ok a wszystko przyjdzie z czasem :) mój synek ma tyle co pani latek i też byliśmy u logopedy i ona nie kazała robić żadnych ćwiczeń z dzieckiem (już widzę jak namówiłabym mojego synka do wystawiania języka itp. :) ) i kazała się nie martwić :)
 
Każde dziecko inaczej się rozwija. Kuzynki synek zaczął mówić jak poszedł do przedszkola, miał 3,5roku. Nasz syn mówi jak najęty od około 2 rż. Bardzo lekką mowę ma.
 
Synek ma zdiagnozowane opoznienie mowy...mowi bardzo malo...wiekszosc to wyr.dzwiekonasladowcze...wszelkie zwierezta, pociag, auto, duzo tego, mama, tata, baba, łuk, dom, bibi (imie psa)chodz, chodz tu/tam, daj mi...etc, am...swietnie sie porozumiewa gestami +te słowa...
niedlugo 3 urodzinki a mowa stoi praktycznie w miejscu :( chodzimy do logopedy ( dmuchanie w piórka, oblizywanie ust) ale wg mnie te wizyty nic nie daja...
jak u waszych dzieci z mowa?

A czy byłaś z nim u laryngologa? To bardzo ważna kwestia, niestety często wydaję nam się, że dziecko dobrze słyszy, a badanie (tympanometria itp.) pokazuje jak bardzo się mylimy. Logopeda to jedno, ale laryngologa powinniście koniecznie odwiedzić. Mój syn był konsultowany laryngologicznie, logopedycznie również, ale nagle z dnia na dzień rozkręcił się tak, że zaczął od razu mówić zdaniami, więc też niekoniecznie musi być jakaś przyczyna, może po prostu tak ma, może genetycznie uwarunkowane. Ale warto sprawdzić laryngologiczną kwestię, żeby kiedyś sobie nie "pluć w brodę", że coś zaniedbaliśmy.
 
mój synek mówił mama baba da am a od trzecich urodzin mówi coraz więcej sam. Lekarz zwalił winę na wzmożone napięcie mięśniowe
 
Jak już ktoś wspomniał radzę się jeszcze do laryngologa przejść. I nie chodzi mi tu może o samo badanie słuchu, to przecież ważne, ale często problem leży np. w węzidełku albo migdałach.
poza tym jest dużo dzieci które zaczynają mówić cokolwiek od 3r.ż.
 
reklama
Moja córka zaczęła mówić późno od 3 lat chodzimy fo logopedy mówi już normalnie ale dużo słów przekreca lub mówi niewyraźnie ma 6 lat teraz i nadal cwiczymy teraz sz i cz słyszy ale nie słucha synteza słuchowa jest zaburzona nie wiem co by było gdybyśmy zwlekali z logopedy i słuchali starszych ze samo przyjdzie, to najwięmsza bzdura, a więc koniecznie laryngolog i logopeda
 
Do góry