reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Must have wyprawkowe

Jeśli chodzi o ciuchy to dla takiego malca najlepiej używane. Nie będą zniszczone, a kilka razy już wyprane i wysuszone, a dzięki temu miększe. Jak już podrośnie i będzie nosić jeden rozmiar dłużej niż miesiąc :D to polecam mybasic, polska produkcja, bardzo dobra jakość.
Z apteki zamiast roznistych maści do pupy zwykła czysta lanolina. Doskonale tworzy barierę między skóra a wydalinami.
Sól fizjologiczna, katarek, inhalator. Prędzej czy później ten sprzęt się przyda. Ja inhalator kupowałam na szybko w niedzielę, bo akurat był potrzebny i ostatecznie mam beznadziejny.
Termometr bezdotykowy. Obecnie mam Xiaomi i jest ok.
 
reklama
I podzielę się, że dla mnie największym hitem jest kwestia pielęgnacji pępka.

2011 rok, pierwsze dziecko nie moczyć, baaardzo uważać w kąpieli, myć porządnie gazikiem nasączonym wyłącznie w spirytusie
2015 rok, drugie dziecko nie moczyć, baaardzo uważać w kąpieli, myć porządnie patyczkami do uszu popsikanymi octenisept'em, w żadnym wypadku nie używać spirytusu
2023 rok, trzecie dziecko, nic nie używać, a już szczególnie octenisept'u (bo fenoksyetanol), jak się zamoczy to nic się nie stanie, po prostu wytrzeć

🤡🤡🤡
 
Z wyższej półki:
Stokke tripp trap plus newborn set
Baby bjorn (z zabawką)
Merino kombinezon/ kurtka engel
Merino kocyk hvid
Dobry fotelik dobrany indywidualnie
Miś moonie- najlepszy przyjaciel.
Nie zaleca się obecnie używania szumisiów. Coraz więcej informacji pojawia się na temat zaburzeń przetwarzania słuchowego po dlugim stosowaniu bialego szumu.
Babybjorn to najwczesniej jak dziecko będzie mialo 3-4 miesiące, wczesniej nie powinno się wkladać w bujak.
 
Nie zaleca się obecnie używania szumisiów. Coraz więcej informacji pojawia się na temat zaburzeń przetwarzania słuchowego po dlugim stosowaniu bialego szumu.
Babybjorn to najwczesniej jak dziecko będzie mialo 3-4 miesiące, wczesniej nie powinno się wkladać w bujak.
Ale to w sumie dobry pomysł na listę prezentów dla odwiedzających ;-)
 
tak jak dziewczyny wspomniały, nie będę dokładać swojego, bo każdemu i tak sprawdzi się co innego. ale od siebie chciałam dodać żebyś się za mocno nie martwiła czy czegoś nie brakuje, postawiła na minimalizm, bo wszystko można naprawdę ekspresowo dokupić. ja miałam za dużo ubranek - to na pewno :) teraz bym kupiła zdecydowanie mniej. a za mało małych pieluszek ulewajek.

zadbaj o coś dla siebie, swój komfort po porodzie. wygodny, mięciutki dres, zamrożone jedzenie albo dieta pudełkowa. z wyprawką na pewno świetnie sobie poradzisz.
 
I to jest właśnie bezsens tworzenia list wyprawkowych, bo mnie polowa z tych rzeczy sie kompletnie nie przydała 😂😂😂

I to nie jest krytyka, zwyczajnie kazdy ma inaczej :)

Moim najbardziej niepotrzebnym zakupem byl monitor oddechu 😂

Bodziaki uwielbiam z C&A :) te z pepco robią sie sztywne po praniu.

PS. Polecam olx :) masę rzeczy tam kupuję dla dziecka.
Co ci się nie przydało z tego co napisałam? Bo to, co ja wpisałam to akurat używałam, poza kilkoma rzeczami które okazały się niepotrzebne.
Lista wyprawkowa to lista inspiracji, każdy musi ja zmodyfikować pod siebie, a też chyba każda przyszła mama zaopatrzyła się w coś, co ostatecznie tylko kurzyło się w szafie.

Ja miałam wielki chaos w głowie i nie uważam listy wyprawkowej za bezsens. Mi pomogła zebrać myśli, ale nie kupiłam wszystkiego co na niej było - raczej potraktowałam ją jako podstawę do własnej listy.
 
I podzielę się, że dla mnie największym hitem jest kwestia pielęgnacji pępka.

2011 rok, pierwsze dziecko nie moczyć, baaardzo uważać w kąpieli, myć porządnie gazikiem nasączonym wyłącznie w spirytusie
2015 rok, drugie dziecko nie moczyć, baaardzo uważać w kąpieli, myć porządnie patyczkami do uszu popsikanymi octenisept'em, w żadnym wypadku nie używać spirytusu
2023 rok, trzecie dziecko, nic nie używać, a już szczególnie octenisept'u (bo fenoksyetanol), jak się zamoczy to nic się nie stanie, po prostu wytrzeć

🤡🤡🤡
Ciekawe jak sobie z tym radzą ludy nie mające dostępu do spirytusu i octeniseptu 😅
 
Widziałam, że jest dużo takich tematów tu, ale zadam jeszcze raz, bo tego wszystkiego jest tak strasznie dużo i się serio pogubiłam w robieniu tej wyprawki, więc:
- Jakie rzeczy z jakich marek sprawdziły Wam się najbardziej?
- Ile kosztowała Wasza wyprawka?
- Co z apteki warto na 100% kupić dla noworodka?
- Jakie z wyższej półki rzeczy Wam się sprawdziły?
Czytam wszystko co się da o tych wyprawach, ale nie nadążam z tym wszystkim i fajnie by było jakby ktoś napisał swoje must have
Nam sprawdził się hamak do wanienki, super sprawa szczególnie na początku jak jeszcze nie mieliśmy wprawy.
Ciuszki polecam z C&A i ze smyka. Z hm zrobiły się straszne szmaty :/ cienkie i rozciągnięte po kilku praniach
 
reklama
I podzielę się, że dla mnie największym hitem jest kwestia pielęgnacji pępka.

2011 rok, pierwsze dziecko nie moczyć, baaardzo uważać w kąpieli, myć porządnie gazikiem nasączonym wyłącznie w spirytusie
2015 rok, drugie dziecko nie moczyć, baaardzo uważać w kąpieli, myć porządnie patyczkami do uszu popsikanymi octenisept'em, w żadnym wypadku nie używać spirytusu
2023 rok, trzecie dziecko, nic nie używać, a już szczególnie octenisept'u (bo fenoksyetanol), jak się zamoczy to nic się nie stanie, po prostu wytrzeć

🤡🤡🤡
A ostatecznie jakie masz doświadczenie? Bo u mnie za każdym razem wjeżdżał spirytus, dlatego wyprawkowy musthave to spirytus spożywczy rektyfikowany rozrobiony z przegotowaną woda do stezenia 60-70% Oczywiście może być kupiony w zwykłym sklepie już po stwierdzeniu w domu, że pępek się ślimaczy i podsmierduje.
 
Do góry