reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Naczyniak u dziecka- leczenie propranololem - wsparcie dla mam.:-)

Dołączył(a)
17 Maj 2023
Postów
6
Piszę ku podniesieniu na duchu mam, których dzieciaczki maja naczyniaka i musza przyjmować propranolol. Rok temu sama byłam w tej sytuacji i bardzo brakowało mi dobrych słów i pozytywnych- ale prawdziwych- komentarzy doświadczonych mam.
Nie bójcie się mamusie! Nie obawiajcie się czy pomagając zmniejszyć naczyniaczka nie wpłynięcie negatywnie na serduszko dziecka poprzez podanie propranololu.
Dziecko będzie pod kontrola kardiologa. My trafiliśmy na fantastyczna lekarkę. Ostatnio powiedziała nam że uwielbia patrzec jak cudownie propranolol działa na naczyniaczi (u naszej córki Już całkowicie zniknął - odstawiamy pomału lek) i ze jest w sumie bezpieczna terapia. Ze podczas całej swojej kariery lekarskiej (ma Ok 60lat) tylko trojka dzieci miała reakcje ze strony serduszka, ale nie takie że musieli przerwać leczenie- dotrwali do końca, po prostu byli pod intensywniejsza kontrola. I u tych dzieci również naczyniak istotnie się zmniejszył . Żałuje że nie wiedziałam o tym, gdy mojemu dziecku zdiagnozowali naczyniaka i proponowali leczenie propranololem.oszczędziłoby mi to wiele stresow.
Moje dziecko nigdy nie czuło się źle po tym leku. Bardzo szybko przestała przyjmowac lek rozrabiany w wodzie i podawany strzykawka i zaczęliśmy w jedna butelkę robic mleko a w druga wsypywać lek i dodawać odrobine mleka aby na pewno wszystko wypiło. Najpierw dawałam lek z mlekiem a pozniej szybko zmieniałam butelkę na samo mleko.
Mam nadzieje ze jakkolwiek jakaś mame albo tate podniosłam na duchu. Dacie rade! Czas zleci i bedziecie zadowoleni z efektu leczenia. Dzis sobie Mysle ze gdyby ktoś powiedział mi to co ja dzis Wam i gdybym znała jakie Extra efekty leczenia będą to nie bałabym się zaczac i nie wahała ani przez chwile:)
Trzymajcie się ciepło ! Jestescie silniejsi niż myślicie :)
 
reklama
Hej Magg971
Doskonale pamietam swoje emocje gdy szlam z mała do szpitala (u nas jeszcze był problem diagnostyki - nie wiedzieli czy to naczyniak, stan zapalny czy guz- u nas naczyniak rósł pod skóra ). Dacie rade! Pamietaj że jesteś autorytetem i lustrem dla swojego dziecka dlatego bądź silna❤️
Podczas wdrażania propranololu dziecko przez trzy doby będzie podłączone kablami do monitora żeby sprawdzić jak serduszko reaguje będzie miało mierzone cisnienie i poziom cukru. Piszę abyś nie była zaskoczona . Miej mysl w głowie ze ten pobyt w szpitalu jest wart efektu końcowego . U nas już po podaniu 2 dawek naczyniak się troszeczkę zmniejszył - aż lekarki były zaskoczone :) sciskam mocno i przesyłam dużo pozytywnej energii. Dawaj znac co u Was. W razie pytan - pisz❤️🤗
 
Kurczę, co macie na myśli mówiąc "naczyniak"? Mój Bączek ma taką plamkę na karku, lekarz i położna powtarzają, że to nie ma znaczenia klinicznego, czysta estetyka. U Was to rosło, zmienialo kolor?
 
Jest kilka rodzajów naczyniaczkow, u nas był taki rosnący :( a że był umiejscowiony na śliniance - trzeba było szybko zahamować wzrost naczyniaka i dlatego wdrożyliśmy lek. Na karku takiego płaskiego naczyniaczka miał syn mojej siostry i tez wszyscy mówili żeby nic z tym nie robic- teraz ma 4lata i ani śladu po nim:)
 
My już po szpitalu. Byliśmy na oddziale 5 dni, poniewaz trzy dni czekaliśmy na konsultacje kardiologa. Córka miała dwa razy dziennie mierzone cisnienie i rano poziom glukozy. Teraz, po wypisie mamy chodzić do naszej poradni dwa razy w tygodniu na mierzenie ciśnienia i sprawdzenie poziomu glukozy. Propranolol w szpitalu był podawany w strzykawce jak syrop na kaszel, a w domu będziemy brać saszetki dosypywane do mleka.
 
Cieszę się, ze szpital już za Wami🌸trzymam kciuki aby naczyniaczek całkiem zniknął podczas leczenia🤗
Nie wiem jak u Was, ale u nas w Szczecinie tylko dwie apteki robią leki recepturowe (np propranolol w małej dawce) i czasem musieliśmy czekac na zrobienie leku nawet tydzien. Warto wtedy zaopatrzyć się w tabletki 10mg. Na recepte ale kilka złotych kosztują. Zdarzało sie, ze zanim zrobili nam lek, ten nam sie kończył, wtedy rozkruszalismy jedna tabletkę , braliśmy strzykawkę 10ml i cała tabletkę rozpuszczalismy w wodzie 10 ml. Dobrze mieszaliśmy i podawaliśmy dziecku tyle ile było trzeba . Korzystając z tego ze w 1ml jest 1mg, mogliśmy bez problemu podać każda dawkę. Ten sposób podpowiedzieli mi w szpitalu :)
W razie jakichkolwiek pytan służę pomoca, rada, jakimś doświadczeniem :)
Ps. My w sierpniu udatawiamy już propranolol . Nie mogę uwierzyć ze będzie już po wszystkim🤗
 
Ogólnie naczyniaczki rosnal do roku, pozniej zanikają w przeciągu kilku lat. Jeśli naczyniaczki są w miejscach które nie utrudniają funkcjonowania ani nie zagrażają zdrowiu i zyciu dziecka to Mysle ze można bez leku tez. Zależy to od wielu czynników. Przy niektórych naczyniakach lekarze sami mówią żeby nic nie robic. U siostry u dwójki dzieci naczyniaki znikły same bez lekow. Ale były płaskie i nie rosły .
 
reklama
Cześć 😊 również zdecydowałam się na leczenie propranololem u mojej córki. Dziękuję za to forum i Wasze wiadomości, bo najbardziej boje się o jej serduszko.
Mam pytanie, czy macie sprawdzony ciśnieniomierz dla noworodków ? Aktualnie 4 miesięczne dziecko. Musimy mierzyć ciśnienie a nie mogę znaleźć automatycznego ciśnieniomierza. Z góry dziękuję za pomoc :)
 
Do góry