reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nadwaga u dzieci karmionych piersia

Trochę mnie panie pocieszyłyście :)
Waga mojego synka nie zmniejsza miłości jaką go darzę.
Co prawda ciężko sie słucha, ale pocieszam się że jak wstanie to pokaże tym wszystkim chudym dzieciom kto tu rzazi hihi ;D (tylko nie bierzcie tego do siebie jakos musze sobie to wytłumaczyć)
A póki co to kupię sobie kosmodisk... podobno naprawdę pomaga

pozdrawiam :D
 
reklama
Hej red kitten! nie zły numer z tym kosmodyskiem-też byłam bliska kontuzji przykręgosłupowych,ale powiem tak :te mamy których dzieci ważą malo mają ciezko kiedy dźwigają takiego półtoraroczniaka (równego wagą do naszych sumoczków). Ja teraz kiedy podnoszę Niunię to jakby pióreczko- waga ta sama a środek cieżkości w innym miejscu. Ramionka po tych ponad 16 miesiacach takie,ze ho ho, żadne siaty z zakupami nie straszne!!!!!!!! Pozdrawiam i życzę zdrówka maluchom.
Ps. Dziś bylismy w Zoo i za Niusią nie dało się nadążyć,a był czas kiedy bałam sie podobnie jak Wy,że taka waga upośledzi ją ruchowo. Ruch ,ruch i jeszcze raz ruch a jak ruch, to nie ma czasu na jedzenie i mamy złoty środek dla naszych maluchów- sprawdzone działa!!!!!!!!!!!
 
Widzę że temat sie jakoś nie posuwa ...
więc powiem co u nas.
pojawiły sie dwa ząbki :laugh:
jeszcze dwa tygodnie i Wituś dostanie pierwszą zupkę marchewkową
tymczasem dzis byliśmy w przychodni i waga pokazała 11kg 700g (0,8kg na miesiąc)
to juz mniej niż za zwyczaj!!!


 

Załączniki

  • DSC01714.jpg
    DSC01714.jpg
    15,9 KB · Wyświetleń: 210
Mój też na piersi - kończąc 5 miesiący ważył 9,625 kg - ale nie wygląda na grubego - bo chodzi obecnie w ubrankach na rozmiar 86 cm a czasami 92 cm0.
Po prostu wyrósł na duzego i długiego bobasa.
 
Mój synuś za dwa dni skończy pół roczku i strzelam, że waży około 9kg. Ludzie mówią, że jest duży ale mi to nie przeszkadza. I tak samo jak Kanoot jestem dumna, że tylko z mojego mleczka Mateuszek tak ładnie rośnie :happy: Wolę zdecydowanie tę opcję, bo gdyby był malutki i szczuplutki, to znając moją tesciową, gadałaby, że nie mam pokarmu i kazałaby dokarmiać. A tak to nie ma się czego czepiać; chociaż nie, i tak się czepia, że wychudłam. Uważa, że ja się odchudzam :wściekła/y: Od wagi sprzed ciąży schudłam już 13kg ale mały jest alergikiem więc nie wszystko mogę jeść. A pozatym często mamy karmiące piersią chudną w tym czasie.
Pozdrawiam
 
Witam, wczoraj bylismy u lekarza, Julcia wazy 7300 a ma 2 miesiace z kawaleczkiem, wiem ze to duzo, ale czy bardzo duzo? jest wogole cos takiego jak nadwaga u niemowlat? Dodam ze Julcia nie wyglada grubo jest po prostu wieksza :)
 
Witam:) Moja córcia po urodzeniu miała 3350wagi, a teraz ma 7,5miesiąca i waży 13,64kg. ona w ciągu nie całych trzech tygodni przybrała prawie 1kg.Nie wiem czy powinnam się tym przejmować,ale mnie wydaje się,że za dużo waży:-(
 
Nasz syn ma 4 miesiące - waży 11kg.
Naturalnie karmiony jest naturalnie :-)

Przerwy między karmieniami ok 2-3 godz.
 
reklama
Cześć Dziewczyny,
Moja Wiktoria ma obecnie 7,5 miesiąca i waży 10,2. Od urodzenia była spora, bo miała prawie 4 kilo. Pediatrzy mi mówią, że nie mam się czym martwić, wystarczy, że zacznie raczkować i chodzić i wyszczupleje (na razie pełza ale za to z prędkością światła, więc mówienie, że grusze dzieci mają problemy z poruszaniem się nie jest prawdą).
Aha - od początku na piersi, i zawsze słyszałam "aaa na piersi to dlatego tak dobrze wygląda" ;)

ps. jak miała 2 miesiące robiłam jej badanie tarczycy z krwi i TSH wyszło w normie
 
Ostatnia edycja:
Do góry