reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze forumowe maluszki - radości i troski związane z wychowaniem bliźniąt.

no to ja nie wiem ja też byłam w szoku, ale szefowa pokazała mi aktualny kodeks przy niej pisałam podanie o 8 tyg.
normalnie nie mam czasu, ale szukam i oto:
1) Uprawnienia rodziców | Kodeks Pracy | Poradnik Praca
2)Kodeks Pracy 2010 : uprawnienia pracownikow zwiazane z rodzicielstwem stan prawny na koniec lipca 2010 np.
poszperam wieczorem lecę robić zapas zup

czesc Gosia,
czyli wychodzi z tego, że na bliźniaki jest 31 tygodni macierzyńskiego + ewentualnie 8,razem 39?
 
reklama
jestem znów
dokładnie 31 "obowiązkowe" te 8 na wniosek, ja wiedziałam bo poczytałam i mam super szefową,zero problemów, zresztą jesli pracownik złoży wniosek zapis jest tak jednoznaczny,że pracodawca nie moze odmówić udzielenia dalszego urlopu

normalnie pogłupiałam z tymi krzeselkami poczekam aż siądą normalnie na cztery d i wtedy zobaczę czy dadzą się opanować w krzesełku

iws niezła waga moje pewnie też podobnie będą warzyć

zajrzę jutro uciekam, u nas dziś w nocy ma być 4 stopnie w dzień wiało, na spacerze mnie wytelepało,że hej
 
Hej dziewczyny!!!!
U nas dziś było dość ładnie.Słoneczko świeciło i nawet było ciepło,tylko w cieniu zimno.
Dzis byłam u księdza i juz wszystko załatwione do chrzcin.Za dwa tygodnie moje niunie maja ważny dzień:Hura!:Musze tylko dziewczynkom kupic rajtuzki i buciki.Jest problem bo przewaznie nie ma w sklepach nic podwójnego dla bliźniaków.Może w dużych miastach dostanie się bez problemu,ale u nas z tym kłopot.Jutro jedziemy do Chojnic to może tam cos kupie.Jeszcze dla siebie muszę znalezć kreację:Hyhy:
Cieszę sie bardzo,że moje córcie urodziły sie bez problemu i zdrowiusieńkie.Spotkałam dzisiaj znajoma i jej córka miała termin na sierpnia.Razem leżałysmy w szpitalu na podtrzymaniu.Świetna dziewczyna i bardzo wesoła.Była w drugiej ciąży.Ma 3 letniego chłopca i teraz urodziła córeczkę.Dowiedziałm się,że jej malutka jest bardzo chora.Ma jedna komore sercową i dziure w serduszku.Miała rodzić sn,ale w ostatniej chwili zrobili jej cc.O włos a dziecko by umarło.Po porodzie sie okazało jak bardzo dziecko jest chore i od razu do Gdańska,a z Gdańska do Łodzi i tam miała dwie operacje.Teraz jest w domu,ale ma jakieś urządzenia podłączone i nie można jej odwiedzać,bo może załapać jakieś choroby.Przez całą ciążę nie wiedziała,że dziecko będzie chore.Niby wszystko było dobrze.
Zastanawiam sie po co jest usg i kontrole,jeśli nie widział choroby dziecka.Może juz wtedy cos by sie zaradziło.
Bardzo mi szkoda dziewczyny.Bardzo sie cieszyła z dzidziusia,a teraz jest załamana.
 
Ja jakiś czas temu złożyłam wniosek o te dodatkowe 3 tygodnie i o jakiś 8 nic nie wiem choć nie powiem - byłabyto miła niespodzianka. Wiem jednak że nie jest w życiu aż tak kolorowo. POwinnam wrócić do pracy 16 listopada ale chyba zostanę w domu. Cały czas się bijemy z myslami czy damy radę - dodatkowo jeszcze w okresie grzewczym :)

mi się konczy 15 września i z racji tego że dzieci nie mam z kim zostawić muszę siedzieć w domu, m na wypowiedzeniu do końca października a potem ...........
aż boję się pomyśleć - czworo dzieci i zadno pracy :(
 
Ja jestem na wychowawczym. Wzięłam na 3 lata, żeby ZUSu nie płacić (jestem zatrudniona u ojca i mam własną firmę), aczkolwiek cały czas pracuję w domu. W przyszłym tygodniu idę załatwiać zasiłek wychowawczy (kryterium to 504 zł dochodu na osobę, lecz zarobków matki się nie uwzględnia, bo jest to dochód utracony). Może nie dostaje się wielkich pieniędzy tylko przy dwójce dzieci (przy większej liczbie już jest dwa razy większa kwota), ale samego wychowawczego jest 400zł miesięcznie. Przysługuje on przez dwa lata.


a nie jest tak że przy bliźniakach jest 3 lata płatne a 4 bezpłatny- bo tak dzieś słyszałam
przy jednym dziecku to dwa lata płatny (oile nie przekroczysz 504 zł na osobę) i trzeci bezpłatny
a swoją drogą to na bliźniaki powinni płacić podwójnie, przeciaz to nie fair :(
 
to ja już jestem skołowana z tym urlopem dodatkowym, no bo niby widzę że w kodeksie jest napisane że dodatkowy urlop jest do 8 tyg dla mam wieloraczków, ale u mnie w pracy (Państwowy duży Instytut) mówią tylko o 3 tyg i koniec kropka.
 
Ja brałam 3 tygodnie dodatkowego macierzyńskiego. Księgowa nic mi nie mówiła, że można więcej. Nawet na wniosku, który wypełniałam były tylko 3 możliwości do zaznaczenia: 1,2 lub 3 tygodnie dodatkowego urlopu. Ale może już się zmieniły przepisy.

A z mojego spacerku z dziećmi nic nie wyszło :( Wiał lodowaty wiatr i bałam się, że mi zawieje maluchy.
Po południu wyrwałam się na poszukiwania jakichś ciepłych czapek i kurtek, ale nic jeszcze nie ma. Wszędzie jeszcze letnie ciuszki. Może jutro przed południem udam się na konkretniejsze poszukiwania.
A teraz siedzę pod kocem, bo jest 7 stopni za oknem, a kaloryfery zimne. Dogrzewamy farelką, bo taka jest kosa w mieszkaniu. Do tego od poniedziałku do środy nie będziemy mieć ciepłej wody - rozkopali nam całe podwórko i chyba będą wymieniać jakieś rury. Nie wiem jak to będzie. Chyba będziemy musieli przynieść z piwnicy wanienkę i jakoś grzać wodę na kąpiel dla dziewczynek. A naszego mycia sobie nie wyobrażam :(
 
IWS jeśli macierzyński kończy Ci się w 2010, to masz tylko 3 dodatkowe tygodnie. Dopiero w 2012 wydłuża się o 6 tygodni, a w 2014 o 8 tygodni. Tu jest rozpiska Urlop macierzyński - Urlopy - Kodeks pracy - urlop wypoczynkowy, macierzyński, na żądanie, wymiar urlopu - Wieszjak.pl - Wieszjak.pl

Mi się też tak wydaje. Ja pracuję w państwówce i złożyłam tylko na te 3 tyg. Nie ma co liczyc na więcej - życie jest brutalne a wydaje mi się że 8 tyg to perspektywa wieloletnia.
 
Hej dziewczyny a czy te dodatkowe tygodnie należą się tylko jeśli jest się zatrudnionym, bo mi gdzieś w polowie macierzyńskiego konczy się umowa o pracę czyli zus bedzie mi płacił macierzynski, a czy w takim razie te dodatkowe tyg bede mogla wykorzystac?
 
reklama
Olis wydaje mi się, że tak, te 3 dodatkowe tygodnie należą Ci się z racji przedłużenia urlopów macierzyńskich, które wynika z ustawy.

A u nas poranna wpadka - poszłam odebrać torty do cukierni i okazało się, że na jednym źle napisali imię :crazy: Zabrali do poprawki. Mam nadzieję, że to jedyna dzisiaj awaria;-)
 
Do góry