reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze forumowe maluszki - radości i troski związane z wychowaniem bliźniąt.

yenefer
wow myszki maja 7 miesiecy a spia cala noc odkad maja 2! rany jak ty to zrobilas? ile ci jedza na wieczor..my tez jestesmy na ferrum lek i poza poradnia neurologiczna mamy wszystkie te same badania..w sumie to nie wiem dlaczego nie trafilismy do poradni neurologicznej hmmmm dlaczego ty trafilas z nimi do takiej poradni? jakie byly wskazania do skierowania?
 
reklama
miały prawie 3 jak zaczęły spać do 5-6 ale od 21-22. Nie wiem jak ja to zrobiłam, po prostu tak mają :) Teraz padają już o 19, a śpią do 8 rano! Tylko w dzień prawie nie śpią...kilka drzemek po kilkanaście minutek.

Co do neurologa to zauważyłam że preferują lewą stronę i strasznie się wyginają w rogalik (głowa mocno odchylona do tyłu, prawie dotykała pleców). Okazało się że jest to wzmożone napięcie mięśniowe i asymetria ułożeniowa. Do tej pory chodzimy na rehabilitację, ale już jest dużooo lepiej. Właściwie napięcia już nie ma, została lekka asymetria.
 
zazdroszczę przespanych nocy, u mnie mała śpi ale mały nie daje o sobie zapomnieć
ja też czuję się dalej młodą niedoświadczoną mamą hi hi

co do synchronizacji ja też od początku żyję jak w grafiku wszystko ma swój czas dzieciaki razem jedzą przeważnie razem zasypiają

moje też najpierw miały napiecie teraz lekka asymetria też rehabilitowane w październiku mam nadzieję ostatnia wizyta
 
ja sie chyba powiesze... jak nie jeden to drugi po 4 h *Macius raczy zasypiac a juz krzykacz sie budzi i bedzie kolejne 4h z glowy, do tego ja z pecherzem znow walcze, cala ciaze luz a teraz mnie gnebi do tego jak spie to tak sie moce na maxa, ze wyciskac ubrania mozna, no i wysypalo mi twarz chyba przez to, pewnie hormony szaleja
 
WITAM i ja nowe mamusie fajnie że do nas dołączycie co do problemów ..... miną a w ich miejsce dojdą nowe typu ząbkowanie, raczkowanie......... i cała masa innych a my jako ta " bardziej doświdczone" może będziemy umiały coś poradzić
a odnośnie nażekań to kto jak nie druga matka zrozumnie... wiec proszę się nie krępowac

pisałyście o spacerówkach , ja ostatnio też mam chęć kupić, niby mam używaną po kimś ale maży mi się nowa
Któraś wrzucała linka , fajna ta spaceróweczka ale mnie jakoś odstrasza brak tego " pałąka " z przodu....
 
Wchodze i patrze..chwile mnie nie bylo a tu tyle zapisalyscie:) a to nowe mamusie! witamy:) Szczerze Wam powiem jak czytam co piszecie: NIE ZAZDROSZCZE! jak sobie przypomne..niby to tak nie dawno ale dla mnie to juz zamierzchle czasy..wiec sie nie martwcie niedlugo tez bedziecie sie smiac z tych problemow. Na poczatku u nas masakra byla..male ciagle wyly..w nocy jak przespalam 2-3 godz to bylo super! Karmilam je zawsze razem. Pielucha pod butle i jazda:) Ale ogolnie doly byly straszne..depresja non stop. Pamietam jak wchodzilam na forum i szukalam pomocy, proszac zebyscie powiedzialy ze bedzie lepiej! I naprawde dziewczyny! Jest cudownie! Znamy sie juz z dziewczynami, sa najslodsze na swiecie! Spia od ok. 21 do 7 rano z jedna przerwa na jedzonko ok.1. I powiem Wam ze ja juz sie czuje jak doswiadczona mamusia..Jak sobie przypomne moje przerazenie na poczatku! Teraz jestem wyluzowana..i moze dlatego male tez. Ciagle sie smieja:)

Lona niespanie dla blizniakow to ich cecha charakterystyczna zauwazylam! Mowili ze jak dzieci male to tylko jedza i spia..a moje tylko jadly i wyly od urodzenia..ja nieraz niewytrzymywalam i jak M wracal do domu trzaskalam drzwiami i wychodzilam..mialam dosc ich wycia! Jak slysze ze spia dzieci po 3-4 godiny dziennie..moim sie to nigdy nie zdarzylo jednym ciagiem..a teraz w sumie przez caly dzien spia 1,5 do 2godz..maja z dwie drzemki. Wiec tez malo.

A co do wozka to tak sie zastanawiamy, bo nasz Jumper na zime wydaje mi sie byc dobry..jest taki przytulny bardziej niz te lekkie spacerowki..i tak dzieci jada przodem do kierunku jazdy..a teraz wiatry sie zaczna itp..a tu sobie wpinam je przodem do siebie i fajnie..najlepiej byloby kupic drugi wozek do auta tylko taki a Jumpera sprzedac po zimie..ale tyle wydatkow..foteliki i inne rzeczy..
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja również witam nowe mamusie!

Gosiu co do spania dzieci w dzień to moje chłopaki mają takie same godziny spania jak twoje dzieciaczki.

Do nowych a jeżeli chodzi o zasypianie wieczorem to u mnie cały czas się zmieniało najpierw zasypiali po kąpieli przy cycku, później w drógim miesiącu musieliśmy się trochę namęczyć jeden zasypał na brzuchu u męża drugi po ciężkich trudach przy piersi. W trzecim miesiącu zasypali sami w łóżeczkach. A teraz to różnie raz przy cycku innym razem bujanie a jeszcze innym razem noszenie. |Ogólnie boję się jak nadchodzi wieczór bo nie wiem co nas czeka ile człowiek będzie musiał się męczyć. Zmichałem raczej nie ma problemu, problem z regóły dotyczy starszego o minutę Kamila. Dalej do karmieia Michał budzi się raz ok 2 lub 3 natomiast Kamil ze 3 razy ok 23; 2; 4 a później jedza tak o około 6.30. i od tej pory już nie śpią.
A jeżeli chodzi o karmnienie to moi nigdy nie jedli długo cycka, góra 15 min, tak co ok 2,5 lub 3 godz. Wieczorem stają się już niespokojni i wtedy cycek co godzinkę.




Paulina
ticker.php
 
Ostatnia edycja:
Do góry